Haber Bağımsız Pocophone ilk modeli POCO X2 ile 4 Şubatta geliyormuş

Ekstrem oyunculuk için ekstrem tazeleme oranı sloganıyla, 120Hz tazeleme oranlı panel, Sony IMX686 sensörlü sahip 64 MP çözünürlükte kamera, sıvı soğutma ve hangi model olacağı açıklanmayan Qualcomm işlemcisi kullanılacakmış. İşlemci büyük ihtimal Qualcomm'un yeni duyurduğu oyuncu odaklı SD 720 Gaming olur. Qualcomm'un son zamanlarda tanıttığı işlemcilerini (SD 712, SD 730) ilk Xiaomi kullanmaya başladığından Poco X2 de SD 720G olması muhtemel. Fiyatı aşağıda tutmak için büyük ihtimal 800 serisi işlemci kullanmazlar.

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
720g olmaz en az 730g olur ki 800 serisinden gelecek belki 865 bile olabilir veya yeni bir 7xx modeli. İlk modelden düşük işlemci kullanmaları saçma olur

agoguzhan06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi9t
Konular
63
Mi9t proya geçebilsem o bana yeter :)

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
720g olmaz en az 730g olur ki 800 serisinden gekecek belki 865 bile olabilir veya yeni bir 7xx modeli
Qualcomm 720 G yi geçen hafta tanıttı 7 serisinin zaten en yeni işlemcisi, bir hafta sonra cihaz satışa çıkıyor başka 7 serisi yeni işlemci olma ihtimali olmaz.. 865 kullanıp makul bir fiyatta satabilirse dehşet birşey olur zaten. :)

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Ben K30'un adının ve kabının değiştirilip satılacağını düşünüyorum, hatta belki kabını bile değitirmezler.

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Ben K30'un adının ve kabının değiştirilip satılacağını düşünüyorum, hatta belki kabını bile değitirmezler.
Bağımsızlık naraları hikayedir, redmi ile kardeş kardeş mi, diyorsunuz Hocam :)

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Bağımsızlık naraları hikayedir, redmi ile kardeş kardeş mi, diyorsunuz Hocam :)

Hocam sadece yönetim ayrıldı, yoksa şirketin ayrılma gibi bir durumu yok. Marka olmuş oldu. Cola/Fanta/Cappy hesabı sonuçta hepsi yine Coca-cola company.

Bunun kısmen nedeni ve Xiaomi'nin aklındaki planlar geçenlerde bazı medyalar da anlatıldı, tartışıldı.

Xiaomi şirketi artık f/p işinden premium işine geçmek istiyor. Bunu yapabilmek içinde f/p müşterilerini kaybetmeden premium müşteriler kazanmak. Bunun içinde marka ayırmak şart, çünkü adam çıkıp yarın bir modeline 700-900 dolar istediğinde müşteriler "sen kimsin yea" diyecekler. Mi serisini global de premium sınıfına sokmaya çalışacaklar, Redmi serisini de Asyada premium sınıfına sokmaya çalışacaklar, Poco serisininde aradaki kaçak/göçek f/p müşterilerini elde tutmaya yönelik işlerini sürdüreceği düşünülüyor.
Müşterileri sınıflandıracaklar fiyatları ve kaliteyide ona göre ayarlayacaklar kısaca.

Geçen bir mesajımda da belirtmiştim, Oneplus, Oppo, Realme gibi yapmak istiyorlar.
Oppo paralı müşterilere hitap ediyor
Realme f/p müşterilerine hitap ediyor
Oneplus genel kitleyi elinde tutmaya çalışıyor
Sonuca bakarsak üçü de farklı marka fakat aynı şirkete bağlılar.

Şimdi Redmi ve Poco ile milleti sakin tutarken Mi markasında fiyatları körükleyecekler. Gidişat nasıl olur bilmiyorum fakat. Giriş seviyesi bir yazılım ve geliştirici ekibiyle şu durumda premium bir markaya oynaması pek iyi sonuçlar vermeyecek gibi duruyor benim açımdan. Adam bir Mi telefona 700-900 dolar verirse, Apple, Samsung, Oneplus markalarından beklediğini beklerler sonuçta ancak ben şuanki haliyle bunu karşılayabileceğini göremiyorum.

Piyasa artık zorlaştı, genel donanımlar neredeyse eşitlendi, işler ince ayrıntılara, kullanıcı deneyimlerine kaldı. Xiaomi'nin şimdiye kadar oynadığı "son en güçlü/yeni donanım silahı" etkisini kaybediyor. Bakalım işin içinden nasıl çıkacak.

Son düzenleme:

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Hocam sadece yönetim ayrıldı, yoksa şirketin ayrılma gibi bir durumu yok. Marka olmuş oldu. Cola/Fanta/Cappy hesabı sonuçta hepsi yine Coca-cola company.

Bunun kısmen nedeni ve Xiaomi'nin aklındaki planlar geçenlerde bazı medyalar da anlatıldı, tartışıldı.

Xiaomi şirketi artık f/p işinden premium işine geçmek istiyor. Bunu yapabilmek içinde f/p müşterilerini kaybetmeden premium müşteriler kazanmak. Bunun içinde marka ayırmak şart, çünkü adam çıkıp yarın bir modeline 700 dolar istediğinde müşteriler "sen kimsin yea" diyecekler. Mi serisini global de premium sınıfına sokmaya çalışacaklar, Redmi serisini de Asyada premium sınıfına sokmaya çalışacaklar, Poco serisininde aradaki kaçak/göçek f/p müşterilerini elde tutmaya yönelik işlerini sürdüreceği düşünülüyor.
Müşterileri sınıflandıracaklar fiyatları ve kaliteyide ona göre ayarlayacaklar kısaca.

Geçen bir mesajımda da belirtmiştim, Oneplus, Oppo, Realme gibi yapmak istiyorlar.
Oppo paralı müşterilere hitap ediyor
Realme f/p müşterilerine hitap ediyor
Oneplus genel kitleyi elinde tutmaya çalışıyor
Sonuca bakarsak üçü de farklı marka fakat aynı şirkete bağlılar.

Şimdi Redmi ve Poco ile milleti sakin tutarken Mi markasında fiyatları körükleyecekler. Gidişat nasıl olur bilmiyorum fakat. Giriş seviyesi bir yazılım ve geliştirici ekibiyle şu durumda premium bir markaya oynaması pek iyi sonuçlar vermeyecek gibi duruyor benim açımdan. Adam bir Mi telefona 700 dolar verirse, Apple, Samsung, Oneplus markalarından beklediğini beklerler sonuçta ancak ben şuanki haliyle bunu karşılayabileceğini göremiyorum.

Piyasa artık zorlaştı, genel donanımlar neredeyse eşitlendi, işler ince ayrıntılara, kullanıcı deneyimlerine kaldı. Xiaomi'nin şimdiye kadar oynadığı "son en güçlü/yeni donanım silahı" etkisini kaybediyor. Bakalım işin içinden nasıl çıkacak.
Söylediklerinize aynen katılıyorum Hocam. Daha önceki konuda da, bu ayrılmanın sadece algı ve pazarlama stratejisi olduğunu bende paylaşmıştım.
Mi serisinin de, Globalde premium sınıfa tutunabileceğine inanmıyorum. Xiaomi insanların kafasında f/p algısıyla doğdu, büyüdü.
Samsung, en üst ve en alt sınıf cihazları birlikle üretip, aynı markayla satsa da, markanın sahip olduğu algı belli. Xiaomi sınıflara göre markalara ayırsa da, bunu başarması bana inanılası gelmiyor.Global pazarda, Xiaomi 'nin ürettiği amiral gemileri bile Orta üst sınıfın ötesinde bir algı yaratmayacak diye düşünüyorum.

Üst Alt