Sohbet Azerbaycan'dan selamlar

brbaku

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi A2
Konular
9
iyi akşamlar arkadaşlar, ben Azerbaycandan Ali.
Forumunuzla Xiaomi telefonlarını araştırırken karşılaştım. Kaydolup 1-2 soru sormak istedim.
Bakü-de Xiaomi telefon almak istiyorum. Sanırım iPhone-dan sıkıldığımı anladım. Modelleri araştırırken kafama yatan ve bütçeme uygun olan ilk model "Redmi 6" oldu. Az önce biraz daha araştırınca bir de küçük miktarlık fiyat farkıyla "Mi A2 Lite"ı beğendim. Sürekli yurtdışında olduğum için batarya dayanıklılığı ilk planda. Telefon da neredeyse bütün gün elimdedir. İnstagram, Youtube ve oyunlar için genelde. "Mi A2 Lite"ın bataryası 4000mah olduğu için şuan o daha iyi fikir gibi geliyor, ama birisi Android One diğeriyse Android 8.1 (Oreo). Bu kullanım tarzında hangisi daha çok faydalı olur, sıkmaz onu bilmiyorum ve sizden önerilerinizi almak için aranıza geldim.
Şimdiden herkese teşekkürler.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hoşgeldiniz.

Redmi 6 Pro ve Mi A2 lite donanımsal olarak birebir aynı cihazlar. Aralarındaki fark Redmi 6 Pro MIUI kullanır, A2 Lite ise android one projesi kapsamında bir cihaz. Redmi 6 Pro için global yazılım yok yani sadece Çin içerisinde kullanılması için üretilmiş bir cihaz. Normal şartlarda custom romlar ile her yerde kullanılabiliyor ancak mesajınızda sürekli yurtdışında olduğunuzu belirtmişsiniz. Eğer sürekli seyahat halindeyseniz custom romlar ile uğraşmanız sıkıntı yaratabilir bu nedenle sizin için A2 lite daha uygun bir tercih olacaktır.

brbaku

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi A2
Konular
9
Hoşgeldiniz.

Redmi 6 Pro ve Mi A2 lite donanımsal olarak birebir aynı cihazlar. Aralarındaki fark Redmi 6 Pro MIUI kullanır, A2 Lite ise android one projesi kapsamında bir cihaz. Redmi 6 Pro için global yazılım yok yani sadece Çin içerisinde kullanılması için üretilmiş bir cihaz. Normal şartlarda custom romlar ile her yerde kullanılabiliyor ancak mesajınızda sürekli yurtdışında olduğunuzu belirtmişsiniz. Eğer sürekli seyahat halindeyseniz custom romlar ile uğraşmanız sıkıntı yaratabilir bu nedenle sizin için A2 lite daha uygun bir tercih olacaktır.

Hoşbuldum.
Çok minnettarım. O zaman yarın A2 lite alıyorum bir tane. Cevap ve ilginiz için de ayrıca var olasınız.

kadernaznaz

Tek yol AŞK gerisi yalan
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NeJdeT
Cihazım
Mi Mix
Konular
34
Hoşbuldum.
Çok minnettarım. O zaman yarın A2 lite alıyorum bir tane. Cevap ve ilginiz için de ayrıca var olasınız.
En doğru kişi en iyi tercihi size belirtmiş bundan emin olabilirsiniz. Yes~~
Ayrıca forumumuza hoş geldiniz umarım keyifli bir forum deneyimi yaşarsınız.inlove~~
NOT: (2014 yılında Nahçıva'a Şerur reyonuna Dostumu ziyarete girmiştim. yıllık iznimi orada geçirdim 21 gün Nahçıvan'da kaldım.)angel~~

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Hoşbuldum.
Salam qardaş evvela xoş gelmisen bu foruma burda isdediyin her movzuda cavabi tapa bilrrsen ve cox biliyli,hormetli insanlar ve hansini alirsan oz isindi indiden xeyirli ugurlu olsun men xiaomi redmi note 4 sd isdifade edirem coxda menunan bataryasida 1 gun polnu gedir oyun zadda oynuyyram hele ama 2016 cixmis modeldir mene maragli qladi qardaşim bu forumda baslig acmag ucun nomreden sms tesdiqlenmeyini isdeyir mende azerbaycanda oldugum ucun bunu ede bilmirem sen nece etdin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arda indi gordum cantara hocam qayet net ve aciq formada yazib

brbaku

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi A2
Konular
9
En doğru kişi en iyi tercihi size belirtmiş bundan emin olabilirsiniz. Yes~~
Ayrıca forumumuza hoş geldiniz umarım keyifli bir forum deneyimi yaşarsınız.inlove~~
NOT: (2014 yılında Nahçıva'a Şerur reyonuna Dostumu ziyarete girmiştim. yıllık iznimi orada geçirdim 21 gün Nahçıvan'da kaldım.)angel~~

Hoş buldum, çok teşekkür ederim.
Ben Bakü'de yaşıyorum ama doğası gereği Nahçıvan da çok güzel bir yerdir, umarım beğenmişsinizdir :)

Salam qardaş evvela xoş gelmisen bu foruma burda isdediyin her movzuda cavabi tapa bilrrsen ve cox biliyli,hormetli insanlar ve hansini alirsan oz isindi indiden xeyirli ugurlu olsun men xiaomi redmi note 4 sd isdifade edirem coxda menunan bataryasida 1 gun polnu gedir oyun zadda oynuyyram hele ama 2016 cixmis modeldir mene maragli qladi qardaşim bu forumda baslig acmag ucun nomreden sms tesdiqlenmeyini isdeyir mende azerbaycanda oldugum ucun bunu ede bilmirem sen nece etdin

Bu arda indi gordum cantara hocam qayet net ve aciq formada yazib

Xoş gördük, var olasan qardaş. A2 Lite fikirləşirəm mən də, sabah alacam. Başlıq açmaq üçün sms istəmədi məndən, birbaşa açdım elə forumda qeydiyatdan keçən kimi.

Üst Alt