Yardım Aynı rom'u yükledikten sonra uygulamaların çalışmaması

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
Merhabalar, uzun süre önce telefonla uğraşırken bazı sistem ayarlarını bozmuştum sonrasında düzeltmek için uğraşmadım ta ki bugüne kadar. Bugün TWRP üzerinden tekrar rom flaslamayı düşündüm. Zaten yüklü olan sistemin aynısı bilgisayarımda kayıtlıydı her zamanki gibi .zip dosyasını telefona atıp TWRP ile flashladım telefonumuz açıldı ve hiç bir uygulamamız silinmemişti tam da istediğim gibi. Fakat sonrasında herhangi bir uygulama açmaya kalkıştığımda o uygulama açılmadı. Ne instagram ne Whatsapp ne internet tarayıcısı. Sistemde yüklü olan hiç bir dosya açılmadı. Opera'yı açtığımda ise "Uygulama kurulumunuz bozuk" hatası ile karşılaşıyorum veya Lucky patcher " veri klasörüne veri yazamıyor veya okuyamıyor" yazmakta. Ya ben yanlış bir şey yaptım yada yanlış bir şey yaptım. :) Uygulamalarımız silinmeden sistemi nasıl düzeltebiliriz?
Not: ROM atmadan önce TWRP ile komple sistem yedeği aldım (sistem ayarlarının bozuk hali).

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Format data ve 4 Wipe dışında bir çözüm yok gibi duruyor, uygulamalarınızı GP den geri yükleyebilirsiniz, GP dışı uygulamalarınızı bir yere not alın, rom yükleme sonrası tekrar indirip, yükleyin... şimdiden geçmiş olsun

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
Format data ve 4 Wipe dışında bir çözüm yok gibi duruyor, uygulamalarınızı GP den geri yükleyebilirsiniz, GP dışı uygulamalarınızı bir yere not alın, rom yükleme sonrası tekrar indirip, yükleyin... şimdiden geçmiş olsun

Teşekkür ederim. NFC komple kaybolduğu için rom yüklemek istedim ama artık yapacak bir şey yok o zaman. NFC'siz kullanmaya devam. :)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Teşekkür ederim. NFC komple kaybolduğu için rom yüklemek istedim ama artık yapacak bir şey yok o zaman. NFC'siz kullanmaya devam. :)
Estağfurullah hocam, rica ederim, belki NFC geri gelir inşallah

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
hocam ben 4 yıldır KARARLI rom kullanıyor 1 kere UPDATE üzerinden 1 kere de RECOVERY ile format attım, yıllardır tertemiz kullanıyorum. EU rom hiç denemedim. BL dahi kapalı, ama buralarda gezmek iyi geliyor :)

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular