Bilgisayar Aynı modeme bağlı iki bilgisayardan birinin internet hızı yavaş

Eziplow

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
BUrak
Cihazım
a71
Konular
1
Merhaba;

Ben TURK.NET kullanıyorum 1000 Mbps kadar fiber kullanıyorum. Şimdi benim sorum şu 1. bilgisayarım ASUS B450M-K anakartım var Windows 10 kurulu daha önce internet hızım 700 - 800 Mbps'leri görüyordu şimdi 90 küsure düştü Ethernet kablosu ile deniyorum Wi-Fi değil. 2. bilgisayarım Casper marka eski laptop Windows 7 kurulu şu an onda internet hız testinde 800Mbps küsurleri görüyorum. Not bunları aynı kablo ile deniyorum.

1. bilgisayar Windows 10 kurulu format attım sorun aynı ( internet hızım 90 küsur )Turk.net çalışanlar geldi sorun sizde dedi. Güncelleme yaptım yine aynı güncelleme yapmadan önce de aynıydı format atıldı Windows güncelleme yapıldı bütün driverlar yüklendi ama sorunum hala aynı devam ediyor, hız testinde 90 küsure çıkmıyor internet hızım.

Not : Bilgisayarı yeniden başlatınca 30 dakika internet hızım 600 -700 arası sonra 90 küsüre düşüyor.

2. bilgisayarım Casper marka laptop Windows 7 kurulu şu an onda internet hızı 700 - 800 Mbps küsur arası.

Sizden ricam sorun neden kaynaklı bana yardımcı olursanız sevinirim. Daha önce yüksekti değer sonradan internet hızım 90 küsurleri düştü. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Wifi adaptörü varsa wifi ile denemeniz mümkün mü? Anakart üzerindeki ethernet girişinden kaynaklı olma ihtimaline karşı bir deneme olur.
Onun dışında, sistemin kurulu olduğu, indirme yapılan disk ve/veya tarayıcının yüklü olduğu diskin okuma-yazma hızını kontrol edin.
Sonradan oldu ve format sonrası da düzelmedi dediğiniz için sürücü kaynaklı bir sorun gibi durmuyor, aklıma bunlar geliyor şimdilik.

Üst Alt