Diğer Aynı Mi Modellerinde Farklılıklar

Crashdown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
4
Arkadaşlar, geçen Mix 2 hakkındaki panel muhabbetinden sonra.Mi cihazlarıyla ilgili tutarsızlıklar farkettim.Örneğim JDI panel bi incelemede sonükken JDI panel olan ben ve forumdan bir arkadaşta bu durum böyle değildi.Diğer konularda da iyice inceledikten sonra şu fikre vardım.Firma ilk ürettiği cihazlarla en son ürettikleri arasındaki zamanda cihazları revize etmiş.Sağolsun Xiaomi firması detaylı açıklama vermemiş olsa da en basitinden şunu farkediyorum.Mix 2 yayınlandığı tarihten beri güncellenmeyen tanıtım sitesinde ve birkaç diğer sitede batarya Li-ion gözüküyor.Ama farklı iki site ve Aida64, Cpu-Z gibi donanım sürücüsü imzalayan onca program bataryamı Li-Po görüyor.Yani sanırsam firma değişiklik yapma hakkını saklı tutmuş.Ve eksiklikleri yeni parti üretimleri revize ederek düzeltmiş.Yani aynı marka aynı model iki ekran paneli farklı olabileceği gibi telefonunuzun bataryası da farklı olabilme ihtimali taşıyor.Kendimden başka Mix 2 kullanana rastlamadım.Ama elimdeki telefonu s8 vb telefonlarla kıyaslama şansım oldu.Ekranın sönük olmadığını ve hele ki diğer mi Panellerindeki LG panellerden daha kötü olmadığını rahatlıkta söyleyebilirim.(Mi 5s vs leri ile karşılaştırdım)
Amoled konusuna gelince.Amoled ekran IPS e terciğimdir.Ama gelelim ki her amoled le her Ips aynı değil.Zira kuzenimdeki S8 in ekranı Mix 2 ye baskın gelmedi (*Çözünürlük olarak değil).Ama beyaz tonajı daha soğuktu.Bu belki avantajı olabilir.Ama Note 8 deki Amoled aklımda paha biçilemez olarak kalmış...
İyi Forumlar
Not:Bendeki Mix 2 modeli 64GB Seramik siyah modeli, kutuda 2017.10 yazıyor.
İlk parti üretim tarihi ise 7. ay.

DİPNOT:Bu konu yüksek ihtimalli varsayımlara dayanmamaktadır.Firma bile bilgi paylaşmamışken.Nette bulabildiğim konu sayısı sayılı.Bu verilerle anca tahmin...

Son düzenleme:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
illaki bazı farklılıklar oluyordur
ama programda yanlıs yazabilir lityum olimer batarya kullanan pek yok ama sınırlı sayıa cihazda belki vardır li ion ile lityum polimer arasında muazzam farkta yok

bu yazıyı paylaşayım sizle yinede ben sony den kalma alışkanlık diyeyim tercihim hep li polymer bataryalar oluyor tabi çok cihazda yok

Li-po ve Li-ion Bataryalar

-Temelde iki pilin de kullanım özellikleri neredeyse aynı. Dolayısıyla nasıl sarj edileceği pilin nasıl gittiği konusunda verdigimiz linke bakabilirsiniz.

-Lipo bataryalar daha yeni ve gelismis bir tasarima sahip. Bu bakımdan hem Li-ion bataryalara göre hafifler hem de istenilen şekil bu bataryalara kolayca verilebiliyor.

-Lipo bataryalar Li-ion bataryalara göre daha pahalı . Bu bakımdan günümüzde akıllı cihazlarda maliyeti düşürme açısından da fazla kullanılmıyor.

-Lipo bataryalar sicak ortamlarda Li-ion bataryalara göre daha verimlidirler.

-Li-po bataryalarin güç yoğunluğu daha fazla dolayısıyla daha ufak bir boyut ile daha fazla enerji depolayabilir.

-Lipo bataryalarin riskleri Li-ion a göre daha fazladir. Bu bakımdan daha dikkatli ve özenli bir kullanim isterler. Tabi ki hicbir pil de durduk yere patlamaz.

-Lipo bataryalarin şarj ve desarj süreleri Li-ion a göre daha uzundur.

Bütün bu bilgileri kısaca toparlayacak olursak Lipo piller Li-ion lara göre daha yeni nesil pillerdir. Ancak riskleri fazla ve kullanimina daha dikkat edilmelidir bunun yaninda fiyatlari da pahalıdır. Yine de Lipi piller Li-ion lara göre daha iyi ve daha kullanislidirlar.

Konuyla ilgili yorum ve görüşlerinizi yazmayı unutmayın.

SAYGILARIMLA JIRAIYA06

Oyla:

Crashdown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
illaki bazı farklılıklar oluyordur
ama programda yanlıs yazabilir lityum olimer batarya kullanan pek yok ama sınırlı sayıa cihazda belki vardır li ion ile lityum polimer arasında muazzam farkta yok

bu yazıyı paylaşayım sizle yinede ben sony den kalma alışkanlık diyeyim tercihim hep li polymer bataryalar oluyor tabi çok cihazda yok

Li-po ve Li-ion Bataryalar

-Temelde iki pilin de kullanım özellikleri neredeyse aynı. Dolayısıyla nasıl sarj edileceği pilin nasıl gittiği konusunda verdigimiz linke bakabilirsiniz.

-Lipo bataryalar daha yeni ve gelismis bir tasarima sahip. Bu bakımdan hem Li-ion bataryalara göre hafifler hem de istenilen şekil bu bataryalara kolayca verilebiliyor.

-Lipo bataryalar Li-ion bataryalara göre daha pahalı . Bu bakımdan günümüzde akıllı cihazlarda maliyeti düşürme açısından da fazla kullanılmıyor.

-Lipo bataryalar sicak ortamlarda Li-ion bataryalara göre daha verimlidirler.

-Li-po bataryalarin güç yoğunluğu daha fazla dolayısıyla daha ufak bir boyut ile daha fazla enerji depolayabilir.

-Lipo bataryalarin riskleri Li-ion a göre daha fazladir. Bu bakımdan daha dikkatli ve özenli bir kullanim isterler. Tabi ki hicbir pil de durduk yere patlamaz.

-Lipo bataryalarin şarj ve desarj süreleri Li-ion a göre daha uzundur.

Bütün bu bilgileri kısaca toparlayacak olursak Lipo piller Li-ion lara göre daha yeni nesil pillerdir. Ancak riskleri fazla ve kullanimina daha dikkat edilmelidir bunun yaninda fiyatlari da pahalıdır. Yine de Lipi piller Li-ion lara göre daha iyi ve daha kullanislidirlar.

Konuyla ilgili yorum ve görüşlerinizi yazmayı unutmayın.

SAYGILARIMLA JIRAIYA06

Konuya ilginiz için teşekkürler.Hocam programların yanılma ihtimali ilkbaşta benimde aklıma geldi.Sonradan şu akıllı telefonlardaki hafızalı batarya olayı aklıma geldi.Ve dedim ki eğer batarya farklı olursa.İmzalanması gereken sürücü de mecbur farklı olmalı.Kesin konuşamam ama yüksek ihtimalle öyle geliyor.

Oyla:
Üst Alt