İpucu Ayarlardan uygulamaları devredışı bırakma

armteck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
note 7
Konular
2
Merhaba arkadaşlar.
Siz de benim gibi gereksiz uygulamalardan rahatsız oluyorsanız eğer sadece ayarlar kısmına '' bil '' yazarak çok kolay bir şekilde hiç kullanmadığınız uygulmaları devredışı bırakıp cihaz ve pil performansını arttırabilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mertylmz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
3
İşe yarar bir bilgi teşekkürler

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Bilinmeyen uygulamaları yükle seçeneği ile uygulamaları devre dışı bırakamazsınız. Bunu ayarlar uygulamaları yönet ile zaten yapabiliyorsunuz. Sizin göstermiş olduğunuz özellik google play dışı apk indirmelerinde hangi uygulamanın apk'yi yükleyip / yukleyemeyecegini belirlersiniz yani burda bir bilgi yanlışı var

armteck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
note 7
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilinmeyen uygulamaları yükle seçeneği ile uygulamaları devre dışı bırakamazsınız. Bunu ayarlar uygulamaları yönet ile zaten yapabiliyorsunuz. Sizin göstermiş olduğunuz özellik google play dışı apk indirmelerinde hangi uygulamanın apk'yi yükleyip / yukleyemeyecegini belirlersiniz yani burda bir bilgi yanlışı var
peki sen yazdığımı denedin mi ?

ibo4fun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim kese
Cihazım
Xiaomi Note pro
Meslek
Moto Kurye (MNG)
Konular
9
peki sen yazdığımı denedin mi ?
Android 4 ten beri kullanıyorum şuan Note 6 pro Android 9 var.Siz olayı baya yanlış anlamışsıniz

Eğer biraz mantıklı olursanız.."Bilimeyen uygulama yükleme" olayının mantığını anlarsınız..

Örnek 1; TubeMate Google play store da yok.
tek tuşla YouTube ve 6-8 daha siteden istediğiniz kalitede video indiriyor..+tek tuşla video mp3 indiriyor ama play store da bu yok..
bunun icin bilinmeyen uygulama açık olması gerekiyor...

örnek 2; picsay Pro: resim efekt yazı kesme uygulaması free olanı özellikleri kısıtlı ... siteden pro su var ama bunun için bilinmeyen uygulama açık olması gerekiyor...

Kısacası: Eger uygulama pro ise veya Google store da olmayan birsey (YouTube uygulamaları) bilinmeyen kaynak izin açık olması gerekir ama bunun uygulama devre dışı bırakmak ilgisi yok!!

armteck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
note 7
Konular
2
Kardeşim denemeden yorum yazmayın Allah aşkına. Gelmiş bir de uzun uzun yazmışsın. Yok yanlış anlamışsın şöyle anlamışsın böyle anlamışsın. Ben o ayarlara erişmenin arka kapısından giriş yolunu gösterdim yoksa sen arama kutusuna "bil " yazmadan o ayarlara seçeneklerden erişemezsin. hiç sevmem ezberden konuşanları.

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Kardeşim denemeden yorum yazmayın Allah aşkına. Gelmiş bir de uzun uzun yazmışsın. Yok yanlış anlamışsın şöyle anlamışsın böyle anlamışsın. Ben o ayarlara erişmenin arka kapısından giriş yolunu gösterdim yoksa sen arama kutusuna "bil " yazmadan o ayarlara seçeneklerden erişemezsin. hiç sevmem ezberden konuşanları.
Denedim ben de hidden settings for MIUI uygulamasından girip de devredışı bıraktığım uygulamaları şimdi bu kısımdan direkt girerek devre dışı bırakabiliyorum işe yarıyor kardeşim sakin haahaha :D

armteck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
note 7
Konular
2
Denedim ben de hidden settings for MIUI uygulamasından girip de devredışı bıraktığım uygulamaları şimdi bu kısımdan direkt girerek devre dışı bırakabiliyorum işe yarıyor kardeşim sakin haahaha :D
hah şöyle canını sevdiğim :)) insanların işine yarasın maksat

Üst Alt