Mod [AUDIO EQ • FX] Android 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 [DTS HeadphoneX AudioWizard] 08.02.2023

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

DTS Headphone:X
Ya size surround sesin çok hoparlörlü bir ev sineması kurulumuyla sınırlı kalması gerekmediğini ve tek ihtiyacınız olanın basit bir kulaklık olduğunu söyleseydik?
DTS Headphone:X® sesin orijinal miksaj aşamasının 3D ortamını simüle eden inanılmaz bir teknoloji ile tüm bunları mümkün kılar. Ve bu, filmlerinizin, müziğinizin ve oyunlarınızın tam olarak sanatçının amaçladığı gibi ses çıkarması anlamına gelir.
DTS Headphone: X'te film, müzik, oyun deneyimlemek için en sevdiğiniz kulaklığı takın

FİLMLER
HeadphoneX kulaklıklarınıza sürükleyici, sinematik bir ses deneyimi sunar. Tam bir 11.1 kanal surround sesli sinema salonundan beklemeye alıştığınız bir deneyim. Ancak cebinize sadece bir ev sineması ses deneyimi koymakla kalmaz, müzik ve oyunlarla da çalışır.

MÜZİK
HeadphoneX surround seste ses parçaları kaydedilmişse, teknolojinin tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ancak mevcut müziğinizin genel kalitesini de artırabilir.

OYUNLAR
HeadphoneX işitme duyunuza yeni bir boyut kazandırarak size haksız bir avantaj sağlar. Artık düşmanınızı görmeden önce duyabilirsiniz. Oyun deneyiminizin derinliklerine dalın.
Kurulum Magisk Manager ile yapılacaktır.
>> Gerekli dosyaları telefonumuza indiriyoruz.
>> Magisk'ten modüller kısmını açıyoruz.
>> İlgili dosyayı seçip yüklüyoruz.
>> Cihazı yeniden başlatmayı seçiyoruz.
>> İşlem tamamdır hayırlı olsun...
>> Modülü kurduktan sonra AudioWizard uygulamasını çalıştırdığımızda boş ekran ile karşılaşırsak:

1. Yöntem• Terminal uygulamasını kurup aşağıdaki kodları yazıp gerekli yetkiyi verip modülü tekrar kurup cihazı yeniden başlatalım.

su
setprop dts.permissive 2

v2.2'nin öncesi için kodlar
su
setprop aw.permissive 2

2. Yöntem• Mevcut modülü kaldırıp, aşağıdaki Pervissiver_v5 dosyasını TWRP'den flaşlayıp, ardından modülü magisk aracılığıyla kurup cihazı yeniden başlatalım.

>> Özellikle AOSP Romlarda hemen hemen tüm ses modüllerinin Dolby | Viper | JamesDSP vs Stok Perf Kernel ile uyum problemi var. Otomatik ekran parlaklığı ve WiFi çalışmamasına neden olabiliyorlar. Panik yapmamıza gerek yok Özel Kernel kurup sorunu çözebiliriz, modülü kaldırıp kullanmayabiliriz veya olduğu gibi de kullanabiliriz.

>> Android 8/8.1/9/10/11 kullanan bütün romlarla ve cihazlarla çalıştığı söylenmektedir.

>> Mi Müzik ile uyumlu değildir. AIMP gibi alternatif müzik çalarlarla kullanabilirsiniz.

>> Birden çok ses modülü kullanıyorsak AML (Audio Modification Library) modülünü (Magisk Manager'in indir sekmesinden temin edebiliriz) kurmamız gerekli.

>> Bazı kullanıcılar çakışmaları, SELinux durumunu Permissive yaparaktan çözmüş.(indirme linkleri arasında uygulama mevcut)

>> İsteğe Bağlı v1.0 09.01.2021 sürümü ile gelen yenilik
Bu modülün ro.build.product ürününü değiştirmemesini sağlayabilirsiniz. Terminal Emülatöründe aşağıdaki kodları yazınız. Ardından modülü yeniden yükleyin.

su
setprop aw.patch 1

Not: DTS lisans kontrolü nedeniyle ro.product.model'e yama yapılamaz.

Çalışıp çalışmadığı hakkında yorumunuzu (kullandığınız cihaz, rom ve Android sürümü ile) bırakırsanız, sevinirim. Ayrıca yüklemek isteyen arkadaşlarımız içinde bilgilendirme olur. Şimdiden teşekkürler...

Son/Güncel Sürüm

Tüm Sürümler

Magisk

SELinux Durum Değiştirici

Telegram @Rei Ryuki

GitHub >>

DTS >>
DİPNOT: Sorumluluk size aittir.
Ben veya MiuiTürkiye.Net Ailesi yapılan işlemlerden doğacak problemlerden sorumlu tutulamaz.
[/B]
Hocam redmi 8 miui 12.0.1.0 sıkıntı olur mu
Bazen modül yükleyince açılmıyor

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
Hocam bende şöyle bir soruna sebep oldu, ilk başlarda bir sıkıntı yoktu ama son 2 haftadır pubg oynarken seslerin gelmemesi sorunu yaşadım, ses dosyalarına müdahale eden bir bu mod vardı o yüzden kaldırıp denemek istedim ve kaldırınca sorunum çözüldü. Çok memnundum arayüzü sebebiyle ama mecburen dolby'e döndüm. ;(

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam redmi 8 miui 12.0.1.0 sıkıntı olur mu
Bazen modül yükleyince açılmıyor
Hocam farklı cihazlar kullanıyoruz ama kendi cihazımda(K20 Pro) bahsettiğiniz sorunla hiç karşılaşmadım. Olurda sorunla karşılaşırsanız Recovery'den müdahale edebilirsiniz. Önce 2 Wipe yaparsınız olmazsa aşağıdaki yoldan modüle ulaşabilirsiniz.

>> Data / Adb / Modüles kısmından modülü silebilirsiniz.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
UnlnViTeD, hocam bu modül muazzam bir şey.. Tekrar tekrar teşekkürler.. Daha önce sormayı unuttum, bu modülü kurduğumuz zaman telefonda bulunan diğer ses uygulamalarını kaldırmak daha iyi mi olur yoksa fark etmez mi? Sistem dosyaları var sonuçta boşuna silmeyeyim.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
UnlnViTeD, hocam bu modül muazzam bir şey.. Tekrar tekrar teşekkürler.. Daha önce sormayı unuttum, bu modülü kurduğumuz zaman telefonda bulunan diğer ses uygulamalarını kaldırmak daha iyi mi olur yoksa fark etmez mi? Sistem dosyaları var sonuçta boşuna silmeyeyim.
Tekrar tekrar rica ederim hocam. Beğendiğiniz dönüşü teşekkürden de öte...

Herhangi bir çakışma yoksa kaldırmasanızda olur. Fark konusuna gelince hangi modül/ uygulama ise devre dışı bırakıp deneyimlemek lazım. Çünkü ses konusu öyle karmaşık bir şey ki farklı cihazlarda, romlarda ve kişilerde çok değişik deneyimler oluştutabiliyor.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Tekrar tekrar rica ederim hocam. Beğendiğiniz dönüşü teşekkürden de öte...

Herhangi bir çakışma yoksa kaldırmasanızda olur. Fark konusuna gelince hangi modül/ uygulama ise devre dışı bırakıp deneyimlemek lazım. Çünkü ses konusu öyle karmaşık bir şey ki farklı cihazlarda, romlarda ve kişilerde çok değişik deneyimler oluştutabiliyor.
Tamamdır hocam, sağolun (:

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Yeni sürüm ilk mesaja eklendi arkadaşlar.

Changelog
• Deactivates some pre process soundfx conflicts

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Yeni sürüm ilk mesaja eklendi arkadaşlar.

Changelog
• Hide XiaomiParts app

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Yeni sürüm ilk mesaja eklendi arkadaşlar...

Changelog
• Update sepolicy.rule
• Fix cleanup
• Restart audioserver

AhmetCan 20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Can
Cihazım
Xiaomimimix2
Konular
6
Bluetooth kulaklıkta çalışmıyo acaba modülün özelliğimi yoksa telefondan kaynaklımı

Üst Alt