Rom Atma Durumunda Karşılaşabileceğim Durumlar

SchewizeN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Merhabalar,

Cihazım rootlu ve imei kaydı yapıldı. Cihazım imei kaydından sonraki sıfırlama işleminden sonra ilk açılışta biraz yavaşlamalar, şebekeyi geç algılama ve bazı ayarlarda kendiliğinden sıfırlanma gibi durumlarla karşılaştım. Cihazımın MIUI sürümü; 12.1.3.0 Global (KARARLI)

Sizlere birkaç sorum var. Rom atarsam;

1-) Hangi sürüm ROM yüklemeliyim?

2-) Rom yükleme işlemi sonrasında imei kaydı gider mi?

3-) Bütün kilitler açık durumda, Magisk vs. kuruludur. Herhangi bir sorun teşkil eder mi?

4-) Rom yükleme işlemi böyle mi gerçekleştiriliyor?
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Teşekkürler ☺️

Nurullah7182

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Nurullah
Cihazım
Redmi Note9 pro
Konular
16
Rom attığında IMEI gitmez ama siz yinede twrp ile efs yedeğini alın silinmeyecek bir yerde saklayın.

SchewizeN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rom attığında IMEI gitmez ama siz yinede twrp ile efs yedeğini alın silinmeyecek bir yerde saklayın.

Hocam kusuruma bakmayın, bilgisizim. Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğim? Rom sonrası imei kaydını sorguladığımda değişiklik yok ise sorun yok demektir di mi? Efs yedeği almak da istiyorum.

Nurullah7182

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Nurullah
Cihazım
Redmi Note9 pro
Konular
16
Hocam kusuruma bakmayın, bilgisizim. Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğim? Rom sonrası imei kaydını sorguladığımda değişiklik yok ise sorun yok demektir di mi? Efs yedeği almak da istiyorum.
Biraz YouTube da izleyin hocam ama bilmiyorsanız telefon brick olabilir dikattli olun ve forumda telefon modelini yazın romlar ve kurulumları çıkacaktır

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
1- Bu cevap kullanıcıların isteklerine göre değişir. Kullanıcı Yorumları konusuna nasıl bir rom istediğinizi yazıp sorarsanız öneri alırsınız.

2- IMEI gitmez. Yine de içiniz rahat etsin istiyorsanız TWRP'ye girip Backup kısmına girin. Oradan da sadece EFS'yi seçin ve alttaki çubuğu kaydırın. İşlem bitince cihazı açıp dahili depolamadaki TWRP klasörünü bilgisayara veya flaş belleğe taşıyın.

3- Sorun teşkil etmez. Stok rom kuracaksanız Magisk olmazsa TWRP silinir. TWRP kalsın isterseniz Magisk de yüklemeniz lazım.

4- Mi Flash ile stok rom yükleme yöntemi böyle. Ancak custom rom (resmi olmayan romlar) kurmak isterseniz TWRP üstünden kurmanız gerekmekte.

Üst Alt