Sohbet Askerlik hakkında soru

• Konbuyu başlatan Lim0n
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 18
  • Görüntüleme 825

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
128
Ya arkadaş herkes kafadan bir şey demiş yapılması gerekenlerle alakalı.

Bu askerlik birimi falan e-devlet ya da şunlar şunlar verilecek şunlar alınacak şunlar yapılacak diye niye yazmıyor ?

Vahiy yoluyla mı öğrenicez?

Mesela ziraatbankası hesabı açmam gerekiyormuş bir arkadaşım dedi. Ben bunları bilmesem ne şekilde öğrenicektim mesela?

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Ya arkadaş herkes kafadan bir şey demiş yapılması gerekenlerle alakalı.

Bu askerlik birimi falan e-devlet ya da şunlar şunlar verilecek şunlar alınacak şunlar yapılacak diye niye yazmıyor ?

Vahiy yoluyla mı öğrenicez?

Mesela ziraatbankası hesabı açmam gerekiyormuş bir arkadaşım dedi. Ben bunları bilmesem ne şekilde öğrenicektim mesela?
Milli Savunma Bakanlığı'nın sitesinde ( askeralma ) diye aratırsanız herşey yazıyor

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
128
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Milli Savunma Bakanlığı'nın sitesinde ( askeralma ) diye aratırsanız herşey yazıyor
Siteye bak yarabbil alemin aratsan çıkmaz tıklasan açılmaz. Google a bile yazıyoruz ilk bu site çıkması gerekirken onedio askerlik hakkında paylaştığı şeyler çıkıyor bu kadar saçma yani neyse bulucam inş teşekkürler

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
128
Neler alınıp neler verileceği kısmını göremedim sitede ? Çveneburi

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Siteye bak yarabbil alemin aratsan çıkmaz tıklasan açılmaz. Google a bile yazıyoruz ilk bu site çıkması gerekirken onedio askerlik hakkında paylaştığı şeyler çıkıyor bu kadar saçma yani neyse bulucam inş teşekkürler
Tam olarak ne arıyorsun hocam onu bari yazsan

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
128
Tam olarak ne arıyorsun hocam onu bari yazsan
Hocam herkes demiş bi çanta veriyorlar içinde şu bu var ama gitmeden önce de eşya vesaire almam gerekiyormuş rengine kadar önemliymiş. Şimdi bunlar yazmadığı için mesela dokunmatik telefonla ve istediğim renkte eşyayla gideyim o zaman yani yasak olduğunu biliyoruz ama hiçbir yerde bize orda ne eşya verileceğini ve bizim neler götürmemiz gerektiği yazmıyor

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Hocam herkes demiş bi çanta veriyorlar içinde şu bu var ama gitmeden önce de eşya vesaire almam gerekiyormuş rengine kadar önemliymiş. Şimdi bunlar yazmadığı için mesela dokunmatik telefonla ve istediğim renkte eşyayla gideyim o zaman yani yasak olduğunu biliyoruz ama hiçbir yerde bize orda ne eşya verileceğini ve bizim neler götürmemiz gerektiği yazmıyor
Bunu google da aramayın herkes birşey söyler, en mantıklısı askerlik şubesini aramak

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Hesap açman falan gerekmez. Acemi birliğin senin adına açar. İhtiyacın olan her şeyi veriyorlar sen sülüsünü al git.
Yanına nakit para al. Kartında da olsun.

Halil Can

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 10 t pro
Konular
3
Kardeşim askerligin açıklandığında e devletten yaşamış olduğun şehirin askeriyesinden sülüs kağıdı alacaksın. Sonrasin da boxer atlet çorap fanila, fanila dediğim kısa kollu atlet hepsi haki yeşil olacak. Diş macunu diş fircasi, mach 3 jilet kolonya köpük veya jel bir de tahriş olduğunda yüzün onun için krem al . Gitmiş oldugun acemilik yerinde kartını herşeyini açıyorlar gitmrdrn önce de PTT kart veriyolar onun içine yol ücreti yatıyor otobüs parasına göre bu kadar .
Bu ara da telefon için acele etme acemilik te tuşlu gotur ustaliga da geçtiğinde ortamı gördükten sonra kendi dokunmatigini gondertirsin.

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
128
Hesap açman falan gerekmez. Acemi birliğin senin adına açar. İhtiyacın olan her şeyi veriyorlar sen sülüsünü al git.
Yanına nakit para al. Kartında da olsun.
hocam herkes askeriyenin verdiği hiçbir şeyin kaliteli olmadığını söylüyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kardeşim askerligin açıklandığında e devletten yaşamış olduğun şehirin askeriyesinden sülüs kağıdı alacaksın. Sonrasin da boxer atlet çorap fanila, fanila dediğim kısa kollu atlet hepsi haki yeşil olacak. Diş macunu diş fircasi, mach 3 jilet kolonya köpük veya jel bir de tahriş olduğunda yüzün onun için krem al . Gitmiş oldugun acemilik yerinde kartını herşeyini açıyorlar gitmrdrn önce de PTT kart veriyolar onun içine yol ücreti yatıyor otobüs parasına göre bu kadar .
Bu ara da telefon için acele etme acemilik te tuşlu gotur ustaliga da geçtiğinde ortamı gördükten sonra kendi dokunmatigini gondertirsin.
usta birliğinde de tuşlu kamerasız diyorlar. bir de jilettir vesaire o eşyaları askeriye veriyor denildi bana hocam bu arada çevrem

Üst Alt