Yardım Aşırı yüksek RAM kullanımı

Exinie

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
2
6 GB RAM var cihazda ve arkada her şey kapalı iken %60'a kadar yüksek RAM kullanımı gözlemliyorum, ne yapabilirim? Düşürmem gerek çünkü batarya akıp gidiyor, Greenify denedim birazcık azaldı ama hala anormal kullanım var.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
6 GB RAM var cihazda ve arkada her şey kapalı iken %60'a kadar yüksek RAM kullanımı gözlemliyorum, ne yapabilirim? Düşürmem gerek çünkü batarya akıp gidiyor, Greenify denedim birazcık azaldı ama hala anormal kullanım var.
Ramin %60'ının kullanılması bataryayı sömürmez. Arka plandaki uygulamaların bazılarının sürekli cihazı açık tutması şarjı sömürür.

Eğer arkaplanda şarjı sömüren bir uygulama yoksa ramin %80'i kullanılsa bile fark olmaz %40 kullanımı ile.

Şarjı fazla azaltan en büyük sorun ramin sürekli boşalıp dolmasıdır. Greenify, çok az sıklıkla kullandığımız uygulamaları durdurmak için iyidir ancak günlük kullandığınız bir uygulamayı durdurmak, o uygulamayı sürekli durdurup yeniden başlatmak, pilinize olumsuz etki eder.

Hiç uğraşmayın Greenify ile, çok da kafanıza takmayın. Pilinizi fazladan götüren şey ramin kullanımının artması değil yani.

Oyla:

tolgauraz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi note 8
Konular
24
Ramin %60'ının kullanılması bataryayı sömürmez. Arka plandaki uygulamaların bazılarının sürekli cihazı açık tutması şarjı sömürür.

Eğer arkaplanda şarjı sömüren bir uygulama yoksa ramin %80'i kullanılsa bile fark olmaz %40 kullanımı ile.

Şarjı fazla azaltan en büyük sorun ramin sürekli boşalıp dolmasıdır. Greenify, çok az sıklıkla kullandığımız uygulamaları durdurmak için iyidir ancak günlük kullandığınız bir uygulamayı durdurmak, o uygulamayı sürekli durdurup yeniden başlatmak, pilinize olumsuz etki eder.

Hiç uğraşmayın Greenify ile, çok da kafanıza takmayın. Pilinizi fazladan götüren şey ramin kullanımının artması değil yani.
Greenife hiç gerek yok bence hocam telefonun kendi özelliğinde arka plani kısıtla var

Oyla:

Exinie

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
2
Ama bu aşırı rahatsız ediyor.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Ama bu aşırı rahatsız ediyor.
Tamamen psikolojik. Ben olsam ram göstergesini kapatırdım (ki öyle yapıyorum). Hatta Xiaomi'nin arka plandaki uygulamaları kapatma özelliğini hiç sevmiyorum ben çünkü rami boşaltıyor. Bu nedenle fazladan batarya tüketiyor.

Oyla:
Üst Alt