Soru Aşırı Pil Kullanımı

tunabagci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tuna
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
4
MIUI 11.0.3.0 Mi 8 Lite 4/64 kullanıyorum 3350mAh pile sahip. Sizce çok mu fazla pil tüketiliyor? Bu süre ve kullanım iyi mi? Değilse ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
Mi 8 lite kullanıcısı değilim cihazım Mi 8 SE fakat o kapasitede bir batarya için güzel ekran süresi alıyorsunuz. Ama bu benim kanaatim tabiki cihazın kullanıcıları daha doğru cevap verecektir. Ayrıca Bluetooth kulaklık kullanıyorsunuz herhalde. Eğer yaptığınız ekstra ayarlar varsa geliştirici seçeneklerinden auto veya varsayılana alın derim. Bende bile %30-40 arası şarj tüketimi Bluetooth kulaklık için ve devamlı telefonla konuşan ve müzik dinleyen biriyim. Ona rağmen sizin kullanımınız çok yüksek gibi geldi. Mi 8 Lite kullanıcıları konuya daha kesin ve doğru cevap verebilirler.

Oyla:

NovtyX8

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
7
Benim de sonuçlarım buna yakın ama tamamen kullanım şekline ve parlaklığa bağlı. Bazen altı bazen de yedi saat ekran süresi alıyorum. Kullanıma göre değişiyor.

Oyla:

HalukUzun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Haluk
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Zamanla azalıyor kullanım süresi

Oyla:

tunabagci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tuna
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
4
Mi 8 lite kullanıcısı değilim cihazım Mi 8 SE fakat o kapasitede bir batarya için güzel ekran süresi alıyorsunuz. Ama bu benim kanaatim tabiki cihazın kullanıcıları daha doğru cevap verecektir. Ayrıca Bluetooth kulaklık kullanıyorsunuz herhalde. Eğer yaptığınız ekstra ayarlar varsa geliştirici seçeneklerinden auto veya varsayılana alın derim. Bende bile %30-40 arası şarj tüketimi Bluetooth kulaklık için ve devamlı telefonla konuşan ve müzik dinleyen biriyim. Ona rağmen sizin kullanımınız çok yüksek gibi geldi. Mi 8 Lite kullanıcıları konuya daha kesin ve doğru cevap verebilirler.
1 saat Bluetooth kulaklık kullanmıştım şarja çok etki etmedi fakat bu ekranda %80'de kullanım fazla görünüyor gerçekten. Dediğiniz gibi pil kapasiteme göre yine de güzel herhalde :D teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim de sonuçlarım buna yakın ama tamamen kullanım şekline ve parlaklığa bağlı. Bazen altı bazen de yedi saat ekran süresi alıyorum. Kullanıma göre değişiyor.
en fazla 6 saat ekran süresi aldim. parlaklık daima %10-20 arasında kullanırım müzik dinlemem ağır oyun (PUBG fln) oynamam fotograf cekmem sadece sosyal medya-youtube buna rağmen bana az geliyor fakat pil kapasitesinden dolayı sanırım :) teşekkürler

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
En iyi pil/ekran süresini global romda alırsınız, mi room ve eu rom biraz fazla tüketim yapıyor. Buyrun hocam mi room ss

Oyla:
Üst Alt