Yardım Arama sırasında karşı tarafa ses geç gidiyor

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
Hocalarım ustalarım Merhaba ;
Poco X3 Karna cihazımda gelen arama ve yapılan aramalarda en az 10 15 saniye sesim karşı tarafa gitmiyor bazende pat diye sesimi algılayabiliyor bozuk olsa hic gitmez ne yaptıysam düzeltemedim bunun sistemsel bir cözümü basına gelen çözümü bulan biri varsa lütfen desteğini esirgemesin
Teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cantara hocam bölüm sorumlusu ve yötecilerden konuya destek talebim var bu sorunda olan benım gıbi cevap alamayan düzeltemeyen bıkac kez konu acmıs cvp bulamamıs nettede yok cvp

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocalarım ustalarım Merhaba ;
Poco X3 Karna cihazımda gelen arama ve yapılan aramalarda en az 10 15 saniye sesim karşı tarafa gitmiyor bazende pat diye sesimi algılayabiliyor bozuk olsa hic gitmez ne yaptıysam düzeltemedim bunun sistemsel bir cözümü basına gelen çözümü bulan biri varsa lütfen desteğini esirgemesin
Teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cantara hocam bölüm sorumlusu ve yötecilerden konuya destek talebim var bu sorunda olan benım gıbi cevap alamayan düzeltemeyen bıkac kez konu acmıs cvp bulamamıs nettede yok cvp
Yöneticilerimizden Karna cihaza erişimi olan sadece ben varım herhalde hocam ancak ben de böyle bir sorunla daha önce hiç karılaşmadım. Bu nedenle net olarak çözüm şudur dememiz pek mümkün görünmüyor.

Sesinizin gitmemesinin temelde iki nedeni olabilir. Şebeke veya telefon uygulaması. Öncelikle hattınızı farklı bir telefonda ve daha sonra kendi telefonunuzda farklı bir SIM kartı deneyin. Bu şekilde sorun hatta mı yoksa cihazda mı tespit etmiş olursunuz. Eğer sorun cihazda ise true caller tarzı farklı çağrı uygulamalarını deneyebilirsiniz ancak sorun cihazda ise yazılımsal bir sorunu düzeltmek için en sağlıklı yok rom değiştirmek gibi görünüyor.

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yöneticilerimizden Karna cihaza erişimi olan sadece ben varım herhalde hocam ancak ben de böyle bir sorunla daha önce hiç karılaşmadım. Bu nedenle net olarak çözüm şudur dememiz pek mümkün görünmüyor.

Sesinizin gitmemesinin temelde iki nedeni olabilir. Şebeke veya telefon uygulaması. Öncelikle hattınızı farklı bir telefonda ve daha sonra kendi telefonunuzda farklı bir SIM kartı deneyin. Bu şekilde sorun hatta mı yoksa cihazda mı tespit etmiş olursunuz. Eğer sorun cihazda ise true caller tarzı farklı çağrı uygulamalarını deneyebilirsiniz ancak sorun cihazda ise yazılımsal bir sorunu düzeltmek için en sağlıklı yok rom değiştirmek gibi görünüyor.
Cok tesekkur ederım
Hocam dedıklerınızı deneyeceğim

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
imei işlemi yapılmışmıydı?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
sorun tamamen imei işlemiyle alakalı. Az once aynı şikayetle gelen 1 tane note 9 pro tamiri yaptık. imei işleminizin yeniden yapılması gerekiyor. Sizin cihazınızda şuanda arayınca ulaşılamama sorunuda vardır. Az once ki cihazda öyleydi..

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
sorun tamamen imei işlemiyle alakalı. Az once aynı şikayetle gelen 1 tane note 9 pro tamiri yaptık. imei işleminizin yeniden yapılması gerekiyor. Sizin cihazınızda şuanda arayınca ulaşılamama sorunuda vardır. Az once ki cihazda öyleydi..
Yanı denemekte fayda var nasıl yaptırıcam sız uzaktan erım yapabılıyormusunuz

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Yanı denemekte fayda var nasıl yaptırıcam sız uzaktan erım yapabılıyormusunuz
Benim cihazda Karna IMEI işlemini kendim yapmıştım uzun süredir de kullanıyorum şuan öyle bir problemle karsilasmadim bence de sorun IMEI kaynaklı olabilir

M2007J20CI cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
Benim cihazda Karna IMEI işlemini kendim yapmıştım uzun süredir de kullanıyorum şuan öyle bir problemle karsilasmadim bence de sorun IMEI kaynaklı olabilir

M2007J20CI cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ozelden mesaj attım cvp verebılırmısın

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Arkadaşlar sorun düzeldi mi? Bu problem cidden çok can sıkıcı.. Çözümü nedir, neden kaynaklanıyor hâlâ çözemedim.

Üst Alt