Yardım Araç içi mıknatıslı tutucu ve elektronik cihaz hakkında

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
internetden araç içi mıknatıslı telefon tutacağı sipariş ettim fakat mıknatısı çok güçlü olduğu için açıkçası biraz korktum ve denemeden önce bilgi sahibi olayım dedim
3m yazan kağıdı çıakrtıp yapışkan kısmı telefonun arkasına veya kılıfın arkasına yapıştırıyoruz mıknatıslı tutacağı araç havalandırmasına geçiriyoruz ve çok güçlü bir tutuş sağlıyor fakat bunun telefona zararı olur mu?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

6-7 yaşında hiç unutmuyorum, havaya atılıp cızzz eden mıknatıslardan birini tüplü televizyona yapıştırmaa çalışmıştım ekran gökkuşağı gibi olmuştu, çok korkmuştum ve diğer tarafdan da yapıştırarak gökkuşağını kaybetmeye çalıştım ama maalesef düzelmedi
:D:D:D:D

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Tüplü televizyonlarda tüpün arkasındaki elektron tabancasından elektronlar açığa çıkar. Tüpün ön yüzeyinde bulunan 18 bin volt verilen tabaka da bu elektronları kendine doğru çeker. Tabanca üzerinde bulunan bobinler de elektromanyetik alan yaratarak bu elektronları, tüpün ön yüzeyine doğru gitmeleri sırasında yönlendirir. Sonunda yüzeye çarpan elektron bir parlama oluşturur ve görüntü bu şekilde ortaya çıkar. Siz tüpün önüne manyetik birşey yaklaştırırsanız elektronların akış yönünü değiştirmiş olursunuz ve çarpması gereken yere değil farklı bir yere çarpar. Böylece görüntü değişir.
Telefonlarda böyle birşey sözkonusu değil. Bir elektron akışı yok. Mıknatıs sadece manyetik alanlardan etkilenebilecek şeyleri bozabilir. Benim bildiğim telefonlarda sadece pusula etkilenebilir.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt