Sohbet Araba fiyatları hakkında

Dopa

JS Developer
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi9t Pro
Meslek
Proje Mühendisi
Konular
12
Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir araba almayı düşünüyorum ama ikinci elde fiyatlar normalin çok üzerinde sıfır araçlarda ise stok yok. Sizce fiyatlar düşer mi yoksa yükselir mi?

Bu konu hakkında sadece araştırması ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

LÜTFEN KONU ALTINDA SİYASET YAPMAYIN. SİYASİ GÖRÜŞLERİNİZİ KENDİNİZE SAKLAYIN.

Şimdiden teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

neckay hocam,
"Sıfır araç yokluğu 2. El araçların fiyatlarını oldukça yukarı çıkardı sizinde bildiğiniz gibi Fiyatlar sıfır araçlar satışa başladığında düşmeyecektir çünkü piyasa artık yükseldi. Kimse 150 bine aldığı aracını 120 bine satmaz piyasa bu sebepten düşmez."

demişsiniz. Piyasaya sıfır araçlar gelince fiyatları ister istemez aşağı çekmezler mi sizce?

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Hocam kendinizi geçen hafta araç almış biri olarak düşünün. Geçen yıl 60.000₺ olan arabayı 115.00₺'ye aldınız. Siz olsanız bu aracı 0 gelse de geri 60-70 bin arasına satar mısınız ? Kimse size aradaki 50 bin TL'lik farkı ödemeyince siz neden arabayı ucuza verirsiniz ? 0 araçların üretilip teslimat edilmesi için minimum 5-6 ay süre lazım. Ayrıca günümüzde maalesef ki sürekli artan döviz nedeniyle de fiyatlar da çeyrek dilim yerine aylık olarak güncelleniyor ve araç satışı olmayınca da plaza giderlerini de fiyatlara yansıtacaklardır. Ne kadar geç kalırsanız sizin aleyhinize maalesef. 5 ay önce baktığımız Peugeot 5008 şuan ilan tarihçesine baktığımızda 30-40 bin lira üstüne koymuş. Size tavsiyem 0 almanız. Hem böyle fırsatçılara zevk verdirmezsiniz hem de bildiğiniz aracı alırsınız. Aklınızdan geçen herhangi bir model var mı ?

Furkan Ahmet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
1
İşın açısı 2013 toledoyu 50 bine satıp şimdi 120 bin lira olması . Keşke satmasaydık kar büyüktü ama piyasa durgun.

Dopa

JS Developer
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi9t Pro
Meslek
Proje Mühendisi
Konular
12
Hocam kendinizi geçen hafta araç almış biri olarak düşünün. Geçen yıl 60.000₺ olan arabayı 115.00₺'ye aldınız. Siz olsanız bu aracı 0 gelse de geri 60-70 bin arasına satar mısınız ? Kimse size aradaki 50 bin TL'lik farkı ödemeyince siz neden arabayı ucuza verirsiniz ? 0 araçların üretilip teslimat edilmesi için minimum 5-6 ay süre lazım. Ayrıca günümüzde maalesef ki sürekli artan döviz nedeniyle de fiyatlar da çeyrek dilim yerine aylık olarak güncelleniyor ve araç satışı olmayınca da plaza giderlerini de fiyatlara yansıtacaklardır. Ne kadar geç kalırsanız sizin aleyhinize maalesef. 5 ay önce baktığımız Peugeot 5008 şuan ilan tarihçesine baktığımızda 30-40 bin lira üstüne koymuş. Size tavsiyem 0 almanız. Hem böyle fırsatçılara zevk verdirmezsiniz hem de bildiğiniz aracı alırsınız. Aklınızdan geçen herhangi bir model var mı ?

Hocam Mercedes a180d sedan almayı düşünüyorum. Dediğiniz gibi 2.el sıfır olanlar bayiideki sıfır fiyatından 40k-50k daha pahalı. Bayii den almak istediğimde de 6 aydan önce teslim edemiyorlar. Bir sigortacı arkadaşım fiyatlar Kasım gibi düşecek diyor ama beklesem mi alsam mı çok kararsız kaldım

İşın açısı 2013 toledoyu 50 bine satıp şimdi 120 bin lira olması . Keşke satmasaydık kar büyüktü ama piyasa durgun.

Geçmiş olsun hocam valla ne yapacağımızı şaşırdık.

ichrkcs

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Reh
Cihazım
Mi 9 Lite
Meslek
Bilg. Prog.
Konular
11
Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir araba almayı düşünüyorum ama ikinci elde fiyatlar normalin çok üzerinde sıfır araçlarda ise stok yok. Sizce fiyatlar düşer mi yoksa yükselir mi?

Bu konu hakkında sadece araştırması ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

LÜTFEN KONU ALTINDA SİYASET YAPMAYIN. SİYASİ GÖRÜŞLERİNİZİ KENDİNİZE SAKLAYIN.

Şimdiden teşekkürler.

neckay hocam,
"Sıfır araç yokluğu 2. El araçların fiyatlarını oldukça yukarı çıkardı sizinde bildiğiniz gibi Fiyatlar sıfır araçlar satışa başladığında düşmeyecektir çünkü piyasa artık yükseldi. Kimse 150 bine aldığı aracını 120 bine satmaz piyasa bu sebepten düşmez."

demişsiniz. Piyasaya sıfır araçlar gelince fiyatları ister istemez aşağı çekmezler mi sizce?
fiyatlar artar. 42 bine linea aldım şuan 72 bin tl vereni var satmıyorum. satsam ne alacağım ki?

Ferhatkaan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 9t
Konular
7
Bayilerde sıfır araç yok, gelen birkaç adedi galericiler alıyor 50bin üstüne satıyor. 2017 model araç sıfırından pahalı olmuş... Yani bayi bol bol araç getirse fiyatlar mecbur düşecek ama eskisi gibi bol araç gelirmi orası muamma

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
fiyatlar artar. 42 bine linea aldım şuan 72 bin tl vereni var satmıyorum. satsam ne alacağım ki?
Bizde de Clio var hocam ama satsak şimdi alacak araç yok, fiyatlar alt tabandan çok daha fazla artıyor üst segmentlerden.

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
2016 corolla dizel touch paket otomatik modeli kasım 2019da 71bine tanıdık diye uyguna aldık biraz sonra Şubat gibi satmamız gerekti hızlıca satmak için 74e verdik aracı. Şuan aynı paket aynı model araca bakiyoruz minimum 120bine var sitelerde. Cidden çok kötü bir durum aynı şekilde 1-2 ay önce kuzenim corsa aldı 51bine geçtiğimiz gün 68 teklif etmisler. Eğer sıfır araçlar gelirse ve çok satılırsa ki her zaman fiyatlar uçsa dahi baya satılıyor. İkinci el fiyatlar eski seviyesine gelmese bile düşer.

bugraaydin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
BUĞRA AYDIN
Cihazım
BAND 4+NOTE PRO
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
18
2012 senesinden beri oto alım satım işindeyim hatta motosiklet de başta hobi gibi idi şimdi direk içinde
Soyle soylim ikinci el piyasasını keyfe keder satışa cikartanlar ve al sat yapan kisiler uçurdu inanın
Mesela soyle bir basimdan gecen olaydan hesap kitap yapın
2020 subat ayinda bir 4x4 arac ile
Gorustum cezbeden km dusuk olmasi idi yasina gore daha sonra konustum ettim sahibi alacak karsiligi aldigini ve 10 sene garajda yattigini dedigi icin he bir de antalya da oldugu icin almaktan vazgectim o sirada sahibi bana 50 bin liraya verecekti ben vazgectim yatan araba masrafi cok olur diye
Gecenlerde ise merak ettim ayni aractan ilanda var mi emsal yada bnzeri diye bir baktım haziran ayi olmus 50 binlik araba olmus 92 lira

bir arac bu kadar kisa surede 40 bin uzerine koymussa su anda ikinci el alip binip ekstra masraf yapmadan klasik bakım vs yapıp aldigin fiyata satmak emin ol cok mantikli cnki arac kiralamaktan cok cok daha mantikli

motosiklet de ise gecen sene 12 nisan da 20
Bin liraya aldigim motosikletim su anda 30 bin hatta kusurleri de gorebilir

Sifir arac ise soyle kapora veriyorsun renk model sira vs aliyorlar ancak araci sen haziran da mi anlastin ekim mi teslim ekimde arac gemi/kargodan inene kadar deyim yerinde ise teker yere degene kdar doviz kuru vs diye yine zamlaniyor

bir söz var ikinci ele param yetmedi sifir arac aldim
Ona bir ek de benden olsun
Sifir arac da kim almamis ki biz alalim

Üst Alt