Soru APTX

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
APTX destekleyen bir tws kulaklığı, telefonun geliştirici seçeneklerinde bulunan bluetooth codec seçme kısmındaki üç tane aptx (APTX, APTX HD, APTX ADAPTIVE) seçeneği ile de kullanılabiliyor mu yoksa sadece düz APTX ile mi çalışır?

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Resmi Miui sürümlerinde, Geliştirici seçeneklerindeki Codec ayarlarının bir işlevi yoktur.
Kulaklıklar hangi işlevleri destekliyorsa bu Bluetooth ayarlarında ilgili cihaz seçeneklerini açtığınızda görülecektir.

Oyla:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Resmi Miui sürümlerinde, Geliştirici seçeneklerindeki Codec ayarlarının bir işlevi yoktur.
Kulaklıklar hangi işlevleri destekliyorsa bu Bluetooth ayarlarında ilgili cihaz seçeneklerini açtığınızda görülecektir.
Custom rom kullanıyorum.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Custom rom kullanıyorum.

Öyleyse deneyerek görebilirsiniz. Ancak kulaklık en çok hangi sürümü destekliyorsa o şekilde kullanabilirsiz Aptx destekli bir kulaklıkta ayarları aptx hd olarak ayarlasanız dahi yinede aptx olarak çalışacaktır. Aynı şey telefon içinde geçerlidir. Bazı cihazlar aptx hd desteği olmadığı halde geliştirici ayarlarında bu seçenek görünmektedir fakat işlevsizdir.

Cihazınızın yada kulaklığınızın desteğini aşağıdaki adreslerden bulmaya çalışabilirsiniz.

Oyla:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Öyleyse deneyerek görebilirsiniz. Ancak kulaklık en çok hangi sürümü destekliyorsa o şekilde kullanabilirsiz Aptx destekli bir kulaklıkta ayarları aptx hd olarak ayarlasanız dahi yinede aptx olarak çalışacaktır. Aynı şey telefon içinde geçerlidir. Bazı cihazlar aptx hd desteği olmadığı halde geliştirici ayarlarında bu seçenek görünmektedir fakat işlevsizdir.

Cihazınızın yada kulaklığınızın desteğini aşağıdaki adreslerden bulmaya çalışabilirsiniz.

Telegram rom grubunda sordum geliştirici aptx desteği eklediğini belirtti.Özellikle sordum çalışıyor mu yoksa sadece romla beraber seçenek mi geliyor diye. Donanımsal bir şey diye düşünüyorum nasıl ekledi naptı bilmiyorum fakat dediğine göre eklemiş. Cihazım normalde desteklemiyor önceden baktım.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Belki işlemcinin desteği var, ama gereken kod kütüphaneleri sisteme entegre değildi ve ilgili geliştirici bu kütüphaneleri portlayıp sisteme eklemiş olabilir.

Aynı işlemciye sahip diğer markaların cihazlarını da kontrol edip farklı markalarda böyle bir özellik olup olmadığına bakmak lazım. Ama yinede kulaklığınız aptx olarak bağlanıyorsa çok dert etmeyip kullanmaya bakın.

Oyla:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Belki işlemcinin desteği var, ama gereken kod kütüphaneleri sisteme entegre değildi ve ilgili geliştirici bu kütüphaneleri portlayıp sisteme eklemiş olabilir.

Aynı işlemciye sahip diğer markaların cihazlarını da kontrol edip farklı markalarda böyle bir özellik olup olmadığına bakmak lazım. Ama yinede kulaklığınız aptx olarak bağlanıyorsa çok dert etmeyip kullanmaya bakın.
Kulaklığım kargoda maalesef yola çıktıktan sonra telefonun da desteklemesi gerektiğini okudum. Aldığım kulaklığı sırf daha iyi ses kalitesi sunuyor diye aldım. Normalde sd650 işlemci sanırım desteklemiyor emin değilim ama dediğiniz gibi de olabilir. Gelince denemekten başka şansım yok sanırım net öğrenmek için aradaki farkı nasıl anlayacağım o da ayrı konu.

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Küçük bir araştırma yaptım ve aşağıda bağlantısını paylaşacağım konudan anladığım üzere, bu işlemci aptx ve aptx hd desteğine sahip olabiliyor fakat bu lisansa sahip olmadığı için ilgili cihazlarda bu özellikler kullanılamıyor. Ancak konuda belirtildiği üzere ve kullanıcıların yorumlarından anladığım kadarıyla gereken kütüphane ve düzenlemeler sisteme dahil edilirse aptx ve aptx hd kullanılabiliyor.

Konuda bahsi geçen cihazlar aşağıdaki şekilde;

Confirmed devices
Oneplus3T + OOS4.0 (SD821)
Pixel XL + LineageOS14.1 (SD821)
Oneplus3 + OOS4.0/LineageOS14.1/RRemix 7.1.1 (SD820)
Xiaomi mi5 + LineageOS14.1 (SD820)
Oneplus 2 + LineageOS14.1 (SD810)
Nexus 6P + LineageOS14.1 (SD810)
Nexus 6 + LineageOS14.1/crDroid (SD805)
Oneplus X + LineageOS14.1 (SD801)
Oneplus One + LineageOS14.1 (SD801)
Samsung Galaxy Note Pro 12.2 + LineageOS14.1 (SD800)
LG Nexus 5 (hammerheadcaf) + LineageOS14.1 (SD800)
Xiaomi Redmi Note3 + LineageOS14.1 (SD650)
Xiaomi MI4i + LineageOS14.1 (SD615)
Xiaomi Redmi 2 + LineageOS14.1 (SD410)
Samsung Galaxy SIII + LineageOS14.1 (Exynos 4412)
Nvidia Shield Tablet + LineageOS14.1 (Nvidia Tegra K1)

Oyla:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Küçük bir araştırma yaptım ve aşağıda bağlantısını paylaşacağım konudan anladığım üzere, bu işlemci aptx ve aptx hd desteğine sahip olabiliyor fakat bu lisansa sahip olmadığı için ilgili cihazlarda bu özellikler kullanılamıyor. Ancak konuda belirtildiği üzere ve kullanıcıların yorumlarından anladığım kadarıyla gereken kütüphane ve düzenlemeler sisteme dahil edilirse aptx ve aptx hd kullanılabiliyor.

Konuda bahsi geçen cihazlar aşağıdaki şekilde;

Confirmed devices
Oneplus3T + OOS4.0 (SD821)
Pixel XL + LineageOS14.1 (SD821)
Oneplus3 + OOS4.0/LineageOS14.1/RRemix 7.1.1 (SD820)
Xiaomi mi5 + LineageOS14.1 (SD820)
Oneplus 2 + LineageOS14.1 (SD810)
Nexus 6P + LineageOS14.1 (SD810)
Nexus 6 + LineageOS14.1/crDroid (SD805)
Oneplus X + LineageOS14.1 (SD801)
Oneplus One + LineageOS14.1 (SD801)
Samsung Galaxy Note Pro 12.2 + LineageOS14.1 (SD800)
LG Nexus 5 (hammerheadcaf) + LineageOS14.1 (SD800)
Xiaomi Redmi Note3 + LineageOS14.1 (SD650)
Xiaomi MI4i + LineageOS14.1 (SD615)
Xiaomi Redmi 2 + LineageOS14.1 (SD410)
Samsung Galaxy SIII + LineageOS14.1 (Exynos 4412)
Nvidia Shield Tablet + LineageOS14.1 (Nvidia Tegra K1)

SD650 için araştırma yaptığınız için çok teşekkürler. Cevaplarınız çok yardımcı oldu. Rom yapımcısının dediğini destekliyor bu link, ekledim demişti ama emin olamamıştım. Sağolun tekrar.

Oyla:
Üst Alt