Haber Apple servisleri arkadaşım iphone xi maffetti.xiaomi sevin

apogcr1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
abdullah
Cihazım
mi6
Konular
4
Xiaomi telefonlarınızı sevin ve sahip çıkın.iyiyi bize ucuza verip kullandırdığı için

Arkadaş iphone x telefonu daha 7 aylık garantiye üst hoparlör die yolladı.alt şarj soket yanında ızgaralar birinde ufak deforme görüp 5700tl değişim çıkardılar ve cihazı garanti dışı bıraktılar üstüne ekran değişip face ıd bozmuşlar.kabul ettiler.biz ekran değişip face ıd bozduk ama yapmıcaz düzeltmiyoruz diye başından sağdılar.elinde servis tutanakları ses kayıtları herşey var.ve tüketici hakem heyetine gitti beklemede.adamın cihazı çizik bul bedavaydı ve maffetti apple servisleri(izmir-ankara genpa ve Kocaeli gebze apple onarım merkezkerinde çöp ettiler cihazı).sen cihazı üst hoparlör diye veriosun.at ızgaralar pislik doluyor (diş fırça vs temizliosun)10 ızgaradan birinde deforme var kullanıma en gel değil gözle görmen imkansız.mikroskopla belli ama altta gram sorun yok,ne mikrofon ne hoparlörde ve cihazda çizik yok jillop ve bu cihazın üst hoparlörü yapmıyor.o ufak deformeden,çizik olmayan cihaza 5700tl değişim çıkarıyorsun adam kabul etmiyor.etmediği halde cihazı sökmüşler üst hoparlör ekran değişip face ıd bozmuşlar.Servise geri yolluyor ekran benim değil bariz belli diye ve face ıdmi bozmuşsunuz düzeltin diye ama apple kıdemli danışman İbrahim itiraf ediyor(ses kaydı var) ekran serviste değişmiş face ıdni bozmuşlar evet bozduk ama düzeltmicez yapmıcaz diye başında sağıp aklıyla dalga geçtiler.Eskiden apple servisler iyimiş ama şimdi ülkemizde eskisi gibi cihaz satamıyorlar ve her servise giden cihazı değişim ücreti ve bahanaler çıkarıyor.apple alınmaz artık.

Ekli dosyalar

• SAVE_20190225_015852.jpeg
    SAVE_20190225_015852.jpeg
    73 KB · Görüntüleme: 80

ahmtcn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
13
Oncelikle arkadaşınız baya şanssızmis gerçekten apple cidden iyi bilirim 2 sene kullandigim sifir olarak aldığım 6s plus cihazimla aldığım bir aydan beri sorun yaşadığım bi cihazdi ama o 1.5 sene içerisinde 10 kez hemen hemen ekran değişimi ve cihaz değişimi karışık şekilde bi surec geçirdim ve 1.5 senelik bu değişim sürecinde sıfır adima faturali kapalı kutu cihaz aldım tekrardan. Sorun apple firmasında degil cihazindaydi yani 6s serisindeydi cogu kimsede bilmez belkide o problemi. Demem o ki ben apple üstüne garanti tanımam bu arada mi6 kullanıyorum apple fani falan değilim ama yaşadıklarim doğrultusunda bunları söylüyorum biraz nerden oynamasi gerektiğini bilmek gerekiyor ben bi problem olduğunda ust mercileri arayıp direk orayla muhatap oldum. Ki hatta bu kapalı kutu değişim olayında da irlanda ana merkezden onay gerekiyor orayla maillesiyorsun falan. Üst mercilerle bağlantı kurup bütün problemleri gerekirse fotoğrafli şekilde denedinizmi bilmiyorum. Okuduğum kadarıyla cihazda cizik dahi yokmus servis alırken cihazin her açısından fotoğraf çekiyor kafasina gore almıyor. Tabi benim dediklerim apple premium statüsünde servisleri var ben direk onlara götürurdum ankarada. Kvk genpa da bakıyor onlarda bakıyor hep oraya giderdim. Umarım sorun çözülür geçmiş olsun.

theBand

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
gereksiz
Cihazım
Mi 8
Meslek
öğretmen
Konular
4
Benim iPhone 7'mde de bir benzer olay yaşadım. Adamlar sol köşede olan çizik gibi bir şey nedeniyle cihazımı garanti dışı bıraktılar. Cihazımda hiçbir sorun yok. Sadece ücretsiz batarya değişiminden yararlanmak için servise vermiştim. Bu olaydan sonra nedense iPhone'dan Apple'dan soğudum. En kısa zamanda cihazı değiştirdim zaten. Mi 8 aldım ve iPhone'u hiç aramadım. Apple artık bozdu.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gince

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
günay
Cihazım
mi 8
Konular
9
Yaşadığınız sıkıntılar için üzüldüm. Ama şu bir gerçektir ki İphone servis ve garantisi konusunda hiçbir telefon markası boy ölçüşemez. Övdüğümden değil ama bu doğrudur.

Bu arada güzel türkçemizi katletmeniz de ayrı bir konu. yazdıklarınızı tekrardan okumanızı tavsiye ediyorum.

apogcr1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
abdullah
Cihazım
mi6
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Üst Alt