Çözüldü APK İndirme

MeliHcaN1122

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
can
Cihazım
LG
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
bilmiyom
Telefon Modeli
redmi note 10
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar, ben googleden apk indiriyorum indirdikten sonra APK yı dosya yöneticisine girmeden açmak istiyorum bunun içinde ekranın üst kısmından aşağıya doğr u kaydırıyorum APK ye tıklayınca bana mi metin görüntüleyici açıyor bunu nasıl değiştirebilirim.

Çözüm
ama dosya yöneticisine girmeden açmanın bir yolu yokmu?
Olsa bile direkt açmayı tercih etmem. Çünkü bazen bazı sitelerden indirmek istediğiniz app değilde başka bir app telefonunuza inebiliyor ve direkt kurduğunuz zaman iş işten geçebiliyor. Oysa dosya yöneticisine girdiğinizde neyi indirdiğinizi önce görebiliyor, sonra da güvenle kurabiliyorsunuz. Bunu yapmak kaç saniyeninizi alır ki ?
Çeşitli uzantıları olan dosyalar var (zip, apk vs. gibi), bu yüzden bir dosyayı indirdiğiniz zaman açmak, kurmak gibi fonksiyonları içeren uygun bir uygulama devreye girmesi gerekir. Eğer bir zip uzantılı dosyayı indirmişseniz kurmanız için eğer telefonunuz root lu ise ya Twrp, yada Magisk üzerinden kurulabilir. Eğer cihazınız rootlu değilse zip...

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Zarchiver yüklemeye gerek yok, üstte arkadaşımızın dediği gibi, apk indirdikten sonra dosya yöneticisini açınız, oradanda download klasörüne giriniz ve indirdiğiniz apk' yı tıklayınız.

Oyla:

MeliHcaN1122

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
can
Cihazım
LG
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zarchiver yüklemeye gerek yok, üstte arkadaşımızın dediği gibi, apk indirdikten sonra dosya yöneticisini açınız, oradanda download klasörüne giriniz ve indirdiğiniz apk' yı tıklayınız.

Oyla:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Olsa bile direkt açmayı tercih etmem. Çünkü bazen bazı sitelerden indirmek istediğiniz app değilde başka bir app telefonunuza inebiliyor ve direkt kurduğunuz zaman iş işten geçebiliyor. Oysa dosya yöneticisine girdiğinizde neyi indirdiğinizi önce görebiliyor, sonra da güvenle kurabiliyorsunuz. Bunu yapmak kaç saniyeninizi alır ki ?

Oyla:

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Çeşitli uzantıları olan dosyalar var (zip, apk vs. gibi), bu yüzden bir dosyayı indirdiğiniz zaman açmak, kurmak gibi fonksiyonları içeren uygun bir uygulama devreye girmesi gerekir. Eğer bir zip uzantılı dosyayı indirmişseniz kurmanız için eğer telefonunuz root lu ise ya Twrp, yada Magisk üzerinden kurulabilir. Eğer cihazınız rootlu değilse zip dosyasının içini açmak gerekir, o zaman zarchiver gibi bir uygulamaya ihtiyacınız vardır, onunla açabilir, apk dosyasını açığa çıkarabilir, dolayısı ile tıklayarak kurabilirsiniz. Siz apk uzantılı mı, yoksa zip uzantılı mı bir dosya indirdiniz, telefonunuz rootlumu değil mi, henüz bilemiyoruz, açıklamanız lazım.
Eğer indirdiğiniz dosya apk uzantılı ise ve siz onu direkt kuramıyorsanız onu kurabilmek için varsayılan uygulama olarak paket yükleyici ayarlanmış olmak gerekir.

Oyla: Çözüm
Üst Alt