Diğer ...

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocakm kırmızı ile çizdiğim yer . Quick setting denilen kısım. Buradaki ikonlar orijinal olacak. Bu yeşilli meşilli ikonlar güzel değil. Bunları kaldırmak mümkünmü?
Temayı özelleştirirken stasusbarı bu temadan alınca bu hızlı ayarlar kısmıda değişiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tema dosya yapısını fazla bilmiyorum ancak gördüğüm kadarı ile bir apk yapısında değil. Yani içerisinden mesela o yeşil halkayı silsem (com.android.systemui) den silsem, temayı tekrar paketlesem olurmu. Nihayetinde bu ikonların kayıt edildiği herhangi bir xml vb gibi bir kütük dosyası görünmüyor.

Aşağıdaki uygulama ile yazdığım png leri silip varsayılana alabilirsiniz yeşil leri
com.android.systemui /res/drawable-xxhdpi

ic_qs_bg_enabled.png
ic_qs_bg_disabled.png

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Sayenizde tema mantığını çözdüm. Batarya text 14 punto ile ikon boyuna eşitledim. İstemediğim her şeyi çıkardım. Ancak ışık ayar kısmı background ve slider dosyalarını silmeme rağmen grafik anlamda kötü kaldı. Üzerinde çalışacağım. :D Sanal tuşlar grafik mizanpaj bütünlüğü olsun diye değişecek beyaz çerçeve mavi artalan olabilir yada tam tersi. Ama artık pil yüzdesini rahatlıkla görüyorum. :P
Saat kaldı ama saat textine ait bir satır yok (biçim var ama boyut yok) deneye deneye bulacam artık.

Xml kodu içinden aşağıdaki kodu silip
Ekran görüntüsü attığım png leri kaldırın

<dimen name="qs_brightness_dialog_height">40dp</dimen><dimen name="qs_brightness_top_margin">-8dp</dimen>

Üst Alt