Diğer ...

semender44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
RS
Konular
19
Arkadaşlar +2.25 gözlük kullanıyorum. Miui 11 temalarındaki batarya ve şebeke göstergeleri öyle küçükki gözlükle bile ayırt edemiyorum. Pil yüzdesini simge dışında göster deyince note 9s te ekran dışına taşıyor görünmüyor. Miui temalarını incelerken AOSP temalarda statusbarın AOSP stiline döndüğünü ve gerek simgelerin gerek pil yüzdesinin gayet görülebilir şekilde büyüdüğünü gördüm. Mesela AOSP STYLİZED V4 teması gibi. Ancak tabiyetiyle yapımcı içerisine farklı simgeler farklı quick setting ikonları vs koymuş hele ayarlar backgrounduna iğrenç bir resim koymuş ve çok çirkin. Kendim editlemeyi denedim. 3 ghz işlemcili 16 gb ramlı bilgisayarım var ama o miui tema editörü sanki 3d render yaparmış gibi yavaş çalışıyor. Temada fazlasıyla karışık.
Benim ricam içerisinde sadece AOSP statusbar ve mümkünse navigasyon tuşları bulunan bir tema yapılamazmı? Bu olmuyorsa deafault tema üzerine entegre edilemezmi. Miui orjinal teması çok güzel sadece statusbar ikonları eklense onada razıyım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimdeki benim kullandığım tema. Bunun nesi var kullan işte derseniz bunda ayarlar menüsü artalanından mesajlara kişiler ve arama uygulamasına hızlı ayarlar butonlarına kadar herşey değişik. Ben sadece statusbar bunun gibi olsun istiyorum. Hatta madem böyle büyütülebiliyor pil yüzde texti bir punto daha büyüyebilir.

Özetle bana içinde sadece statusbar birde navituşları ihtiva eden bir tema yapacak bir babayiğit arıyorum. Karşılıksız değil tabi.
Gerekirse kaspersky total, nord vpn, mcafee total (hepsi yaklaşık bir yıllık) yasal üyelik hediye edebilirim (accountlar kendi adıma kayıtlı yasal keylerdir). Yani uğraşınız boşada gitmeyecek.

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
temalarda özelleştir kısmından status barı istediğiniz temaya ayarlayabilirsiniz

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Telefon ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama, bazı romlarda pil simgesi filan oraları büyültebiliyorsunuz.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
O nasıl oluyor açıklarmısınız?
EDİT: Denedim maalesef hızlı ayarlar ikonlarıda statusbar ile sabit kalıyor.

Redmi Note 9s miui 11 eu rom kullanıyorum. Böyle bir ayar yok.
Ha EU romlarda yok hocam ben AOSP rom kullanıyorsunuz sandım.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Bunları denedim hocam.
Maalesef buradaki yöntem eski bir versiyona ait. Artık işe yaramıyor. Zaten direkt sistemi çökertiyor. Telefon fastboot ta kalıyor. Rom kurmadan asla düzelmiyor.
Size agit77 hocam yardım edebilir. Custom rom mu kullanıyorsunuz?

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Arkadaşlar +2.25 gözlük kullanıyorum. Miui 11 temalarındaki batarya ve şebeke göstergeleri öyle küçükki gözlükle bile ayırt edemiyorum. Pil yüzdesini simge dışında göster deyince note 9s te ekran dışına taşıyor görünmüyor. Miui temalarını incelerken AOSP temalarda statusbarın AOSP stiline döndüğünü ve gerek simgelerin gerek pil yüzdesinin gayet görülebilir şekilde büyüdüğünü gördüm. Mesela AOSP STYLİZED V4 teması gibi. Ancak tabiyetiyle yapımcı içerisine farklı simgeler farklı quick setting ikonları vs koymuş hele ayarlar backgrounduna iğrenç bir resim koymuş ve çok çirkin. Kendim editlemeyi denedim. 3 ghz işlemcili 16 gb ramlı bilgisayarım var ama o miui tema editörü sanki 3d render yaparmış gibi yavaş çalışıyor. Temada fazlasıyla karışık.
Benim ricam içerisinde sadece AOSP statusbar ve mümkünse navigasyon tuşları bulunan bir tema yapılamazmı? Bu olmuyorsa deafault tema üzerine entegre edilemezmi. Miui orjinal teması çok güzel sadece statusbar ikonları eklense onada razıyım.

Resimdeki benim kullandığım tema. Bunun nesi var kullan işte derseniz bunda ayarlar menüsü artalanından mesajlara kişiler ve arama uygulamasına hızlı ayarlar butonlarına kadar herşey değişik. Ben sadece statusbar bunun gibi olsun istiyorum. Hatta madem böyle büyütülebiliyor pil yüzde texti bir punto daha büyüyebilir.

Özetle bana içinde sadece statusbar birde navituşları ihtiva eden bir tema yapacak bir babayiğit arıyorum. Karşılıksız değil tabi.
Gerekirse kaspersky total, nord vpn, mcafee total (hepsi yaklaşık bir yıllık) yasal üyelik hediye edebilirim (accountlar kendi adıma kayıtlı yasal keylerdir). Yani uğraşınız boşada gitmeyecek.

AOSP STYLİZED V4 temasını atmanız mümkün müdür? temayı inceleyip ona göre bilgi vereyim.

AOSP STYLİZED V4 Bu tema sanırım
Bu temanın sadece bildirim paneli ve sanal tuşlar mı istiyorsunuz?

Son düzenleme:

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Aynen hocam. Sizden rica etmeye yüzüm tutmadı. :$ Kendi tema çalışmaları var birde benimlemi uğraşacak dedim.
Tema bu. Hızlı ayarların çirkinliğine bakar mısınız?
Sadece statusbar ve sanal tuşlar yeterli eğer mümkünse.
Estağfurullah hocam,
Yardım isteyen tüm forum üyelerine elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.
İstemiş olduğunuz hali, varsa başka birşey fırsat buldukça yardımcı olmaya çalışırım.

Ekli dosyalar

• AOSP Stylized v4.mtz
    8,6 MB · Görüntüleme: 10

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584

Hocakm kırmızı ile çizdiğim yer . Quick setting denilen kısım. Buradaki ikonlar orijinal olacak. Bu yeşilli meşilli ikonlar güzel değil. Bunları kaldırmak mümkünmü?
Temayı özelleştirirken stasusbarı bu temadan alınca bu hızlı ayarlar kısmıda değişiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tema dosya yapısını fazla bilmiyorum ancak gördüğüm kadarı ile bir apk yapısında değil. Yani içerisinden mesela o yeşil halkayı silsem (com.android.systemui) den silsem, temayı tekrar paketlesem olurmu. Nihayetinde bu ikonların kayıt edildiği herhangi bir xml vb gibi bir kütük dosyası görünmüyor.
Bu şekilde mi?

Alt parlaklık kısmı aynı büyüklükte ve farklı renkte olacaksa bu pc den yapmam gerekiyor

Üst Alt