Rom [AOSP] ShapeShiftOS OFFICIAL Android 11 [9T Pro | K20 Pro] 19.09.2021

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Aslında Arrow denemek istedim ama konudaki Vendor linki çalışmıyor xda'ya baktım kendi sitesine yönlendiriyor download linki olarak orada da sadece rom dosyası var bu konudaki Vendor, GAPPS, Magisk, DFE hiç başka link yok. Rom ve GAPPS dosyasını kendi sitesinden indiriyorum şu an DFE'de forumdaki konuda var ama Magisk ve Vendor linklerini bulamıyorum. Yanlış bir şey de yapmak istemiyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim?
Konudaki vendoru kullanabilirsiniz. Magisk olarak v21.3 ile sorunsuz kurulum yapabilirsiniz. DFE kurmasanızda olur.
GApps paketi olanda çağrı kaydetme yok, bilginiz olsun. Sitesinden GApps olan varyantı indirdiyseniz, ekstra olarak GApps yüklemenize gerek yok. Kurulumu şöyle yapabilirsiniz.
>> Format Data Yes
>> Reboot Recovery
>> 4 Wipe
>> Vendor Fw kurulumu
>> Rom kurulumu
>> Magisk v21.3 kurulumu
>> Wipe Cache & Dalvik
>> Reboot System

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Hocam bu konudaki Vendor'u indiriyorum şu an. Magisk'te forumdan bulup indireceğim.

Rom dosyası olarak siz Vanilla olanı tavsiye ettiğiniz için onu indirmiştim bir de GAPPS paketi olanı var ama ben Vanilla'ya nasıl GAPPS yükleyebilirim uyumlu bir GAPPS linki verebilir misiniz? Var olan sürümler aşağıdaki görselde mevcut.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam bu konudaki Vendor'u indiriyorum şu an. Magisk'te forumdan bulup indireceğim.

Rom dosyası olarak siz Vanilla olanı tavsiye ettiğiniz için onu indirmiştim bir de GAPPS paketi olanı var ama ben Vanilla'ya nasıl GAPPS yükleyebilirim uyumlu bir GAPPS linki verebilir misiniz? Var olan sürümler aşağıdaki görselde mevcut.

Hocam eğer çağrı kaydetme önemli değilse ve her güncellemede GApps ile uğraşmak istemiyorsanız GApps Build olanı indirin derim. Vanilla Build olanı yüklerseniz her güncelleme yaptığınızda tekrardan GApps paketi de yüklemeniz gerekli. Rom günlük güncelleme alıyor bilginiz olsun.

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
O zaman GAPPS olanı indireyim zaten çağrı kaydetme çok lazım olursa bunun için magisk modülleri vardı diye hatırlıyorum bi deneyeyim bunu memnun kalmazsam diğer tavsiyenize bakacağım :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam son bir sorum daha olacak ama bu romdan bağımsız genel olarak AOSP romlar ile ilgili. MIUI'de sorunsuz kullanılan Android Auto özelliği AOSP romlarda çalışıyor mu ?

Son düzenleme:

serkaon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Ortodontist
Konular
6
Hocam eğer çağrı kaydetme önemli değilse ve her güncellemede GApps ile uğraşmak istemiyorsanız GApps Build olanı indirin derim. Vanilla Build olanı yüklerseniz her güncelleme yaptığınızda tekrardan GApps paketi de yüklemeniz gerekli. Rom günlük güncelleme alıyor bilginiz olsun.
Günlük güncellemede her gün napıyorlar hocam? Bilgisayar başından ayrılmıyorlar sanırım.

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Günlük güncellemede her gün napıyorlar hocam? Bilgisayar başından ayrılmıyorlar sanırım.

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(◔‿◔) Hocam küçük çaplı güncellemeler yapıyorlar, hataları en az düzeye indirmek için.

midnight

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
K20 Pro
Konular
51
(◔‿◔) Hocam küçük çaplı güncellemeler yapıyorlar, hataları en az düzeye indirmek için.
Hocam android 11 olan hiçbir aospta gcam post processing çalışmıyor diyorlar.Ben şuan a11'deyim gcam denedim gayet normal çalışıyor gibi geldi ve daha sonra post processing denilen muhabbeti burial 10'da gördüm.Dedikleri gibi post processing aktif edince gcam çöküyor, sormak istediğim soru şu ben zaten bugüne kadar hiç aktif etmedim onu profesyonellik aramıyorum a11 de olmak normal gcam kullanımına engel olur mu ? Ne bileyim hani kalitesinden düşüş filan ona göre a10'a döneyim.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam android 11 olan hiçbir aospta gcam post processing çalışmıyor diyorlar.Ben şuan a11'deyim gcam denedim gayet normal çalışıyor gibi geldi ve daha sonra post processing denilen muhabbeti burial 10'da gördüm.Dedikleri gibi post processing aktif edince gcam çöküyor, sormak istediğim soru şu ben zaten bugüne kadar hiç aktif etmedim onu profesyonellik aramıyorum a11 de olmak normal gcam kullanımına engel olur mu ? Ne bileyim hani kalitesinden düşüş filan ona göre a10'a döneyim.
Hocam bende aktif kullanmıyorum, yanlız kullandığım sürümde aktif edip denedim. GCam çökmüyor. Android 11 Normal GCam kullanım ile ilgili problem henüz yaşamadım/denk gelmedim. Çokta kurcalamadım. İlerde olabilir mi? Bilmiyorum ya da kullandığım sürümde sorun yoktur. Kullandığım sürüm bilgisi şu şekilde: mevcetin hocamızın XML dosyasıyla birlikte... mevcetin Hocamız mesajı görünce yorumunu da bırakırsa aydınlanabiliriz.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Hocam bende aktif kullanmıyorum, yanlız kullandığım sürümde aktif edip denedim. GCam çökmüyor. Android 11 Normal GCam kullanım ile ilgili problem henüz yaşamadım/denk gelmedim. Çokta kurcalamadım. İlerde olabilir mi? Bilmiyorum ya da kullandığım sürümde sorun yoktur. Kullandığım sürüm bilgisi şu şekilde: mevcetin hocamızın XML dosyasıyla birlikte... mevcetin Hocamız mesajı görünce yorumunu da bırakırsa aydınlanabiliriz.

Bende android 11 kullanıyorum ve tüm Gcam'ler sorunsuz çalışıyor hocam. Android sürümümüz Gcam için bir sorun teşkil etmiyor.
Post processing denilen olay, fotoğrafı açıp galeride düzenlediğimiz olayın gcam tarafından çekimden önce yaptığımız ayarlara göre düzenlenmesi. (Ekstra doygunluk, vinyet efekti, siyah beyaz efekti vs.)
Bu özellik gcam üzerinde en gereksiz gördüğüm özelliktir, zaten sayılı Gcamde bu özellik var. Yani tüm sürümleri sorunsuzca kullanabilirsiniz. :)

midnight

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
K20 Pro
Konular
51
Bende android 11 kullanıyorum ve tüm Gcam'ler sorunsuz çalışıyor hocam. Android sürümümüz Gcam için bir sorun teşkil etmiyor.
Post processing denilen olay, fotoğrafı açıp galeride düzenlediğimiz olayın gcam tarafından çekimden önce yaptığımız ayarlara göre düzenlenmesi. (Ekstra doygunluk, vinyet efekti, siyah beyaz efekti vs.)
Bu özellik gcam üzerinde en gereksiz gördüğüm özelliktir, zaten sayılı Gcamde bu özellik var. Yani tüm sürümleri sorunsuzca kullanabilirsiniz. :)
Teşekkürler hocam.

Üst Alt