Rom [AOSP] ShapeShiftOS OFFICIAL Android 11 [9T Pro | K20 Pro] 19.09.2021

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Magisk üzerinden kurulum yapıp yeniden başlattım ama hata verdi sistem açılıyor ama ekrandaki uygulamalar görünmüyordu sürekli ekran titreyip duruyordu zar zor son kullanılan uygulamalardan magisk'e girip kaldırdım da düzeldi. Bu arada Android 11 sürümü ile birlikte gelen launcher daha önce kullandığım Oneplus cihazlara çok benziyor. Oneplus yüklü olarak geliyor olabilir mi?

Bir de dğne kadar Xiaomi.Eu Beta kullanıyordum açılış ekranı logosu değiştirme dosyası yükleyince sistem sürekli kendini recovery'e attı bende AOSP deneyeyim dedim ancak karar veremiyorum şu an ShapeShiftOS var ancak kısa bir süre Bliss kullanmış onu da sevmiştim siz hangisini tavsiye edersiniz. Bunda deneyemedim henüz ama şimdiye kadar root ile yüklediğim tüm romlarda telefonla konuşurken sesim karşıya gitmiyordu rootsuz kullandığım romlarda sıkıntı yok ama.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Magisk üzerinden kurulum yapıp yeniden başlattım ama hata verdi sistem açılıyor ama ekrandaki uygulamalar görünmüyordu sürekli ekran titreyip duruyordu zar zor son kullanılan uygulamalardan magisk'e girip kaldırdım da düzeldi. Bu arada Android 11 sürümü ile birlikte gelen launcher daha önce kullandığım Oneplus cihazlara çok benziyor. Oneplus yüklü olarak geliyor olabilir mi?

Bir de dğne kadar Xiaomi.Eu Beta kullanıyordum açılış ekranı logosu değiştirme dosyası yükleyince sistem sürekli kendini recovery'e attı bende AOSP deneyeyim dedim ancak karar veremiyorum şu an ShapeShiftOS var ancak kısa bir süre Bliss kullanmış onu da sevmiştim siz hangisini tavsiye edersiniz. Bunda deneyemedim henüz ama şimdiye kadar root ile yüklediğim tüm romlarda telefonla konuşurken sesim karşıya gitmiyordu rootsuz kullandığım romlarda sıkıntı yok ama.
Hocam hatayı şöyle gidebilirsiniz.
>> Ayarlar
>> Uygulamlar ve Bildirimler
>> Varsayılan Uygulamalar
>> Ana Ekran Uygulaması adınından OnePlus Launcher seçerek.

Yok hocam gelmiyor, sadece bir kaç benzerliği olabilir. Aslında çok farklılar...

ShapeShift'i deneyin hocam beğenmezseniz, tekrar farklı romlara geçebilirsiniz. Bu arada romun Android 10 OnePlus Launcher varyatı daha iyiydi.

Ses konusu Root ile alakalı değilde, kullandığınız ekstra uygulama veya Modüllerden olabilir.

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Android 11 ile devam etmek istiyorum açıkçası ama düzgün bir rom bulamazsam öyle de yapabilirim.

Ses konusunda modülden kaynaklı değil hocam çünkü sadece magisk kurulu sıfır modül ile aynı sorunu yaşıyorum.

Yusufizzet48

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Redminote9s
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ShapeShiftOS piyasadaki diğer ROM'lardan farklı bir kullanıcı arayüzü ve deneyimi sağlamayı amaçlayan ExtendedUI tabanlı bir özel romdur.​

Kurulum Talimatları
Android 10

>> Format Data Yes
>> Reboot Recovery
>> 5 Wipe
(Dalvik Art Cache ~ Data ~ Vendor ~ Cache ~ System)
>> Vendor Fw kurulumu
>> Rom kurulumu
>> Magisk kurulumu
>> Wipe Cache / Dalvik
>> Reboot System
Android 11
>> Format Data Yes
>> Reboot Recovery
>> 5 Wipe
(Dalvik Art Cache ~ Data ~ Vendor ~ Cache ~ System)
>> Rom kurulumu
>> DFE kurulumu (03.04.2020)
>> Wipe Cache / Dalvik
>> Reboot System
>> Magisk kurulumu (1 ve 2 sıralı kurulmalıdır)
>> Reboot System
OnePlus Launcher Kurulumu
>> Magisk ile kurulum yapılıp cihaz yeniden başlatılmalı
Vendor Fw
~|∆|~

Android 11 Son/Güncel Sürüm

Android 10 Son/Güncel Sürüm

Tüm Sürümler

Magisk Android 11 & DFE

Magisk Android 10

OnePlus Launcher Android 10 - 11
DİPNOT: Sorumluluk size aittir.
Ben veya MiuiTürkiye.Net Ailesi yapılan işlemlerden doğacak problemlerden sorumlu tutulamaz.
hocam mi tools ile kursak olur mu

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
hocam mi tools ile kursak olur mu
Mi Flash Tool'dan bahsediyorsanız, o ayrı, stok romlar için. Custom romlar için Recovery'den kurulum yapabilirsiniz.

İlk sayfadaki kurulum metoduyla TWRP / Orange Fox (tavsiye edilir) ile romu kurabilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Android 11 ile devam etmek istiyorum açıkçası ama düzgün bir rom bulamazsam öyle de yapabilirim.

Ses konusunda modülden kaynaklı değil hocam çünkü sadece magisk kurulu sıfır modül ile aynı sorunu yaşıyorum.
Ses konusu çok enteresan hocam...

Android 11 için şimdilik aşağıdaki romlara bakabilirsiniz. Güncelleme sıklığı sorun çözülme bakımından...
>> ArrowOS (günlük güncelleme alıyor)
>> EvolutionX (haftalık güncelleme alıyor)

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Peki bunlardan hangisini tavsiye edersiniz? Ya da hiç AOSP ile uğraşma Xiaomi.Eu beta'ya geç mi dersiniz?

Bir de sanırım bu ShapeShiftOS'da OTA güncellemesi yok menüde bulamadım güncelleme seçeneğini çünkü.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Peki bunlardan hangisini tavsiye edersiniz? Ya da hiç AOSP ile uğraşma Xiaomi.Eu beta'ya geç mi dersiniz?

Bir de sanırım bu ShapeShiftOS'da OTA güncellemesi yok menüde bulamadım güncelleme seçeneğini çünkü.
Hocam ben en son ne zaman MIUI kullandığımı hatırlamıyorum (◔‿◔) Yorumlardan gördüğüm kadarıyla kimsede pek memnun değil gibi...

Minimalist, safa yakın Android 11 kullanmak istiyorsanız ArrowOS (Vanilla Varyantı) memnun eder. Özellik ararsanızda sürekli bir arayışta olmanız kendiniz denemeniz ve karar vermeniz gerekli. EvolutionX özellik bakımından Android 11 için şu an önde.

Android 10 için ise aşağıdaki romların OFFICIAL olanlarına bakabilirsiniz. (Sıralama yok)
>> Bliss
>> ShapeShift (OnePlus Launcher Varyantı)
>> Corvus (MIUI Vanilla Varyantı)
>> Resurrection Remix
>> Havoc
>> crDroid

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Ya aslında aradığım ne çok aşırı sistemin her yerine müdahale edebileceğim bir sistem ne de kapalı kutu gibi bir sistem az miktarda kararında özelleştirme olsun yeter aksi olunca bu sefer sistem özelleştirme ile uğraşmaktan telefonu kullanamıyoruz.Aslında beni illa Android 11'de tutan bir şey yok ama sistemin güncel olup güncelleme almasını severim sırf bu yüzden Arch tabanlı Manjaro Linux kullanıyorum.İstediğim şey kararlı bir sistem olsun pili bana rahat bir şekilde günü çıkarsın o kadar bunların ışığında bana yukarıda yazdığınız sistemlerden birinizi önermenizi istesem bana tavsiyeniz ne olur . Çok yordum sizi de kusura bakmayın ama işte kararsız bir insan olunca böyle oluyor. Telefonda tüm ayarları falan yapıp düzenli kullanmak istiyorum o yüzden hadi bugün başka bir rom kurup onu kullamayim demek istemiyorum açıkçası

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Ya aslında aradığım ne çok aşırı sistemin her yerine müdahale edebileceğim bir sistem ne de kapalı kutu gibi bir sistem az miktarda kararında özelleştirme olsun yeter aksi olunca bu sefer sistem özelleştirme ile uğraşmaktan telefonu kullanamıyoruz.Aslında beni illa Android 11'de tutan bir şey yok ama sistemin güncel olup güncelleme almasını severim sırf bu yüzden Arch tabanlı Manjaro Linux kullanıyorum.İstediğim şey kararlı bir sistem olsun pili bana rahat bir şekilde günü çıkarsın o kadar bunların ışığında bana yukarıda yazdığınız sistemlerden birinizi önermenizi istesem bana tavsiyeniz ne olur . Çok yordum sizi de kusura bakmayın ama işte kararsız bir insan olunca böyle oluyor.
Hocam Android 10 AOSP romların hemen hemen hepsi artık güncelleme almayacaklar. İçinden seçmek gerekirse az ve yeterli özellik diyorsanız.
>> Havoc 3.9 Vanilla + BitGApps
>> ShapeShift OnePlus Launcher Varyantı

Android 11 için ise yukarıda dediğim gibi (Arrow - EvolutionX) ekstra bir şey diyemiyorum. Farklı romlarda deneyebilirsiniz. İlerleyen tarihlerde stabile yakın romlar olacaktır.

"Telefonda tüm ayarları falan yapıp düzenli kullanmak istiyorum o yüzden hadi bugün başka bir rom kurup onu kullamayim demek istemiyorum açıkçası"
* Bu cümleniz = iPhone der çoğu kişi...
• Ekstra olarak
>> Pixel Experience önerebilirim, Android 10 desteği bitti Android 11 ile devam ediyor...

Android, rom, root olaylarına girmişseniz, düzenli telefon kullanmak hayal oluyor. Çünkü her geçen gün farklı deneyimler yaşamamız için modüller, romlar geliştiriliyor ve denemek istiyoruz. Bunları denerken sorunlar oluşuyor, olumlu/ olumsuz dönüşler alıyoruz.

MIUI için ise bir şey demiyorum. Size kalmış, epeyi bir konusu var. İnceleyip hangisi en az sorunsuzsa ona geçebilirsiniz.

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Aslında Arrow denemek istedim ama konudaki Vendor linki çalışmıyor xda'ya baktım kendi sitesine yönlendiriyor download linki olarak orada da sadece rom dosyası var bu konudaki Vendor, GAPPS, Magisk, DFE hiç başka link yok. Rom ve GAPPS dosyasını kendi sitesinden indiriyorum şu an DFE'de forumdaki konuda var ama Magisk ve Vendor linklerini bulamıyorum. Yanlış bir şey de yapmak istemiyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim?

Üst Alt