Rom [AOSP] ShapeShiftOS OFFICIAL Android 11 [9T Pro | K20 Pro] 19.09.2021

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Tamamına yakın Türkçe istiyorsanız, Bliss(özelleştirme en fazla) ve crDroid harici rom bulamazsınız.

Kamera uygulaması için GCam kullanabilirsiniz.

Launcher olarakta konudaki OnePlus Launcher'i kullanabilirsiniz. Android 10 ve Android 11 de sorunsuz çalışmakta. Uygulama çekmecesinide kaldırabilirsiniz.

Animasyon takılmasını ölçek hızını 0.5x veya 0.3x yaparak yada Animasyonları tek tek kendiniz ayarlıyarak çözüme gidebilirsiniz. Kurcalamanız lazım.
Hocam bu romda gapps ayrıştırılmış bir versiyon göremedim doğru mudur?eğer ayristirilamiyorsa diğer konuda onerdiginiz app manager uygulamasıyla gereksiz google servislerini durdurabilir miyiz/verim alabilir miyiz?

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam bu romda gapps ayrıştırılmış bir versiyon göremedim doğru mudur?eğer ayristirilamiyorsa diğer konuda onerdiginiz app manager uygulamasıyla gereksiz google servislerini durdurabilir miyiz/verim alabilir miyiz?
Aynen hocam bu romun Vanilla varyantı yok ama AppManager ile verim alabilirsiniz. Çok kullanışlı açık kaynak kodlu bir uygulama.

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
RR iyi hocam, son sürümü yaklaşık 10 gün kadardır kullanıyorum. İlk gün FOD problemi ile karşılaştım, tekrar 2 Wipe yapınca düzeldi. Birde hepsiburada uygulamasında(uygulama kaynaklı da olabilir) dokunmalar tepkisiz kalıyordu ta ki fiziksel kapama tuşuyla ekranı kapatıp açana kadar. Onun harici pek hataya rastlamadım.

Arama Kaydetme
>> Bliss
>> Lineage
>> Awaken
>> crDroid vb LOS uygulamalarını kullanan romların çoğunda var.

ShapeShiftOS'un son sürümünü denemedim. Olmayanlara da Magisk'ten SKVALEX modülünü kurarsanız arama kaydetmeyi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
Şu an rr da mısınız yoksa bu romda? Yorumlara göre kararsız kaldım. Bliss ekranda donma yaptı. Şimdi bu ikisi üzerinden yoğunlaştım. Hızlılık ve pil açısından hangisini önerirsiniz? Rr ve shapeshift harici öneriniz var ise onu da söyleyebilirsiniz?

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Şu an rr da mısınız yoksa bu romda? Yorumlara göre kararsız kaldım. Bliss ekranda donma yaptı. Şimdi bu ikisi üzerinden yoğunlaştım. Hızlılık ve pil açısından hangisini önerirsiniz? Rr ve shapeshift harici öneriniz var ise onu da söyleyebilirsiniz?
Hocam şu an Havoc OS kullanıyorum. (Yorum yapabilecek kadar deneyimleyemedim)

Temel özelleştirmeler (ilk sayfada detaylı fotoğraflar ve yaptığım ayarlar vardı) yeterli derseniz ve çağrı kaydetmeyi kullanmıyorsanız, (kullanmak isterseniz SKVALEX modülünü yüklemeniz gerekli) ShapeShift Android 10 OnePlus Launcher deneyin, derim.

Bliss gibi özelleştirmeleri bol rom isterseniz, seçim sizin.
>> Resurrection Remix
>> Corvus

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
Hocam şu an Havoc OS kullanıyorum. (Yorum yapabilecek kadar deneyimleyemedim)

Temel özelleştirmeler (ilk sayfada detaylı fotoğraflar ve yaptığım ayarlar vardı) yeterli derseniz ve çağrı kaydetmeyi kullanmıyorsanız, (kullanmak isterseniz SKVALEX modülünü yüklemeniz gerekli) ShapeShift Android 10 OnePlus Launcher deneyin, derim.

Bliss gibi özelleştirmeleri bol rom isterseniz, seçim sizin.
>> Resurrection Remix
>> Corvus
Çok teşekkürler hocam birde o ilk sayfa da sizin yaptığınız ayarlarda ekran altı boşluk ve klavye boşluğu düzenlemeleri var mı acaba ?

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Çok teşekkürler hocam birde o ilk sayfa da sizin yaptığınız ayarlarda ekran altı boşluk ve klavye boşluğu düzenlemeleri var mı acaba ?
Varmış hocam bir kısmıda sistemde gezinme bölümünde olabilir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Android 11 sürümünü kuruyorum. Oneplus launcher için magisk ile yükleyip yeniden başlatın yazmışsınız burasını tam anlayamadım. Oneplus Launcher twrp ile flashlanarak kurulmayacak mı?

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Android 11 sürümünü kuruyorum. Oneplus launcher için magisk ile yükleyip yeniden başlatın yazmışsınız burasını tam anlayamadım. Oneplus Launcher twrp ile flashlanarak kurulmayacak mı?
Android 11 sürümünün OnePlus Launcher varyantı olmadığı için harici olarak(isteğe bağlı) kurmamız gerekli. Kurmak istiyorsanız rom kurulumu ardından Magisk aracılığıyla OnePlus Launcher yükleyebilirsiniz.

Bu arada belki TWRP ile kurma desteği vardır ama Magisk aracılığıyla kurmanız daha sağlıklı. Çünkü bir sıkıntı olursa Modüllerden kaldırıp eskiye dönebilirsiniz.

Üst Alt