Yardım Aosp romlarda mikrofon izni sorunu

sinanoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
5
Arkadaşlar android 10 tabanlı, aosp romlarda kullandığım bir kaç uygulama da mikrofon izni vermeme rağmen mikrofonu kullanamıyorum uygulama izni algilamiyor. Android 10 tabanlı MIUI veya Havoc Os'ta aynı uygulamalar sorun çıkartmıyor yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Arkadaşlar android 10 tabanlı, aosp romlarda kullandığım bir kaç uygulama da mikrofon izni vermeme rağmen mikrofonu kullanamıyorum uygulama izni algilamiyor. Android 10 tabanlı MIUI veya Havoc Os'ta aynı uygulamalar sorun çıkartmıyor yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Normal şartlarda mikrofonu kullanıyorsunuz değil mi? Aklıma gelen iki şey var hocam. Bir önce o uygulamaları kaldırıp tekrar kurun. Çözülmezse mikrofon ile alakalı sistem dosyalariniz yazmaya karşı korumalı. Yani yeni uygulama harici olduğu için sistem onun izinlerini vermiyor. Kullandığınız custom romlar genelde hep ayni tabanı kullanır. Ama işin içine miui romunuda koyarsak isler karışıyor. Onerim cihaziniza ait firmware güncellenmesini yapın, ardından bununla alakası olmayacağını düşündüğüm persist image dosyasinida flashlayin. Sonra romu tekrar kurun.

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
SELunix durumu permisssive den dolayı sanırım, dün ses kayıdı alırken 20.dakikada mikrofon kullanılımıyor lütfen selunix izinleri değiştirin gibi bir hata verdi.

Oyla:

sinanoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normal şartlarda mikrofonu kullanıyorsunuz değil mi? Aklıma gelen iki şey var hocam. Bir önce o uygulamaları kaldırıp tekrar kurun. Çözülmezse mikrofon ile alakalı sistem dosyalariniz yazmaya karşı korumalı. Yani yeni uygulama harici olduğu için sistem onun izinlerini vermiyor. Kullandığınız custom romlar genelde hep ayni tabanı kullanır. Ama işin içine miui romunuda koyarsak isler karışıyor. Onerim cihaziniza ait firmware güncellenmesini yapın, ardından bununla alakası olmayacağını düşündüğüm persist image dosyasinida flashlayin. Sonra romu tekrar kurun.

Evet normal şartlarda kullaniyorum. Çözüm önerinizi deneyeyim.

Oyla:

sinanoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun hala devam ediyor yok mu yardımcı olabilecek?

Oyla:

Berkanerbek

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Xiaomi mi 9t pr
Konular
1
Aynı durum benim başıma da geldi telefonu miu 11 yaptikdan sonra miu 10iken hem sistem seslerini alıyordu hem mikrofon şimdi sadece bir tsnesini secebiliyorsun oyun video su çeken biriyim sorunu bir türlü çözemedim malesef

Oyla:
Üst Alt