Soru AOSP romda MIUI uygulamaları

berkayco

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
16
Selam. Az önce aklıma bir şey geldi. Aosp ye geçmeyi düşünüyorum fakat mi cloud yedeklerim var. Aospye geçince bu cloud yedekleri kullanılabilir mi? Nasıl kullanılır?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Sizden önce de birilerinin aklına gelmiş :)

Oyla:

berkayco

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
16
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sizden önce de birilerinin aklına gelmiş :)

Aslında düşündüğüm mantık bu değil. Bu yöntem varlığından haberdarım. Çünkü cihazım şu an rootlu değil ve BL kapalı. Direk cloud servislerini kurabilmek mümkün mü onu düşünüyorum. Yine de sağolun ama, başka önerisi olanları da bekliyorum.

Oyla:

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Mıuı tabanlı uygulamaların aosp sistemlere kurulmayacağını düşünüyorum çünkü sistemler birbirinden aşırı farklı yani şöyle ; miui kaynağında olan bir dosya aospa eklenmezse çalışmaz bunun üzerinden düşünüldüğünde yüklese bile açmayacaktır

Oyla:

berkayco

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
16
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mıuı tabanlı uygulamaların aosp sistemlere kurulmayacağını düşünüyorum çünkü sistemler birbirinden aşırı farklı yani şöyle ; miui kaynağında olan bir dosya aospa eklenmezse çalışmaz bunun üzerinden düşünüldüğünde yüklese bile açmayacaktır
Mantıklı düşünce ancak çeşitli modüller ile bu yapılabilir diye düşünüyorum. Zira başka markaların uygulamaları ufak port ve modüller ile farklı cihazlarda kullanılabiliyor.

Oyla:

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Mantıklı düşünce ancak çeşitli modüller ile bu yapılabilir diye düşünüyorum. Zira başka markaların uygulamaları ufak port ve modüller ile farklı cihazlarda kullanılabiliyor.

Evet ama aosp ve miui arayüzleri farklı aynı samsung ile Sony gibi düşünün bi ara samsung klavyeyi portlamaya çalıştım bi yerden sonra olmuyor veya ben yapamadım olay bundan ibaret hocam Android bilginiz var ise deneyin :)

Oyla:

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Miui uygulamalarını kullanmak için mi servislerini de kullanmanız gerekiyor bu yüzden sakat bir iş. Ve Aosp romlar miui romlara göre cihaz ağaçlarından vendor'a kadar falan farklılık gösterdiğinden stabil çalışmıyor. Basit bazı uygulamalar çalıştırılabilir ama cloud imkansız.

Oyla:

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Miui uygulamalarını kullanmak için mi servislerini de kullanmanız gerekiyor bu yüzden sakat bir iş. Ve Aosp romlar miui romlara göre cihaz ağaçlarından vendor'a kadar falan farklılık gösterdiğinden stabil çalışmıyor. Basit bazı uygulamalar çalıştırılabilir ama cloud imkansız.

Evet dediğiniz mantıktan dolayı olmaz o yüzden yedekleri pc ye pc den de ya harici belleğe ya da harddiske kopyalamak gerekir.

Oyla:
Üst Alt