Yardım Aosp Pie rom Batarya sorunu

FurkanSaruman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi 5
Konular
11
Merhaba Cihazım Redmi 5 ve aosp romları kullanmayı istiyorum fakat aosp tabanlı pie rom yüklediğimde bazen batarya %98'deyken %97 olmadan %96'ya inebiliyor miui rom kullanırken 10-11 saat alıyordum aosp romlarında 6 saati zor görüyorum ne yapmam lazım ? Kalibrasyon yapsam düzelebilir mi ? Düzelebilirse nasıl kalibrasyon yapabilirim yardım eder misiniz ?

denizsrbg0

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Deniz
Cihazım
Redmi 5
Konular
21
Ekran görüntüsü atarmisin bı kaç yerden nasıl oldu

Oyla:

denizsrbg0

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Deniz
Cihazım
Redmi 5
Konular
21
Evet yani neler değişti telefonda onlarla ilgili

Oyla:

Ellen Ripley

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ellen
Cihazım
Redmi 5
Konular
0
Aynı cihazı kullanıyorum. Yaklaşık 8 aydır stock rom ile kullanıyordum. İçindeki gereksiz uygulamaları silmiştim, şarjım en az 2 gün gidiyordu.
2 gündür de MiRoom diye bir rom kullanıyorum. Çin romu tabanlı bir custom rom. Oldukça sade silmeniz gereken pek bir şey yok, ayarlar menüsü biraz daha detaylı yapılmış ve sistem uygulamaları modifiyeli sanırım, orijinale benzemiyor pek. Performansı iyi, nadiren Google Klavye takılıyor bende (güncel değil belki o yüzdendir) romda bir takılma yaşamadım şimdiye kadar. Oyun oynamadım, performansını bilmiyorum oyun için.

Rom'u tavsiye ederim, beta yazıyor ama ben hiçbir sorun ile karşılaşmadım. 13 tane uygulama kurdum hala fazla fazla depolama alanı var. Şebeke normal şekilde çalışıyor, mobil interneti denemedim. Türkçe dil desteği var.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Rom'un linki:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

TWRP kurun, ardından OrangeFox Recovery kurun. Sonra wipe işlemlerini yapın ve MiRoom'u flaşlayın.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt