Yardım Aosp Ön Kamera Problemi

AlperenYlmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
Merhabalar, poco x3 için bütün aosp romlarda ön kamerada düşük ışıkta karanlık bölgelerde dikey çizgiler görüyorum. saniyede bir gidip gelen ve ardı arkası kesilmeyen dikey çizgiler. dolayısıyla görüntülü konuşmak çok zorlaşıyor. her zaman önerilen fw ile atıyorum romu fakat bütün aosp romlarda aynı şeyi yaşadım. miuide ise böyle bir sorun yok. yaşayan ya da çözümünü bilen var mıdır? sorunun videosunu ekledim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Saltanat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
mi 9 se
Konular
0
Hangi aosp ve hangi kamera uygulaması. Kendinden olan Gcam ise parrot 8.2 yi deneyebilir misiniz.

AlperenYlmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
kamera uygulaması ile alakalı değil. telegramda görüntülü konuşma, whatsappta görüntülü konuşma, stok kamera, anx... anlayacağınız bütün kamera uygulamalarında ön kamerada bu sorunu yaşıyorum. parlaklığın düşük olması gerektiğini sanıyordum sorunun oluşması için, fakat farkettim ki parlaklık yüksek olsa da sorun oluyor. ön kamera çizgi yapıyor ve sadece aosp romlarda yapıyor.

Saltanat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
mi 9 se
Konular
0
kamera görüntüyü aktarırken eksik pixel aktarıyor gibi aosp driverları tam okuyamıyor veya desteklemediğinde oluşur mesala cihazınız 10x zoom yeteneğine sahip siz özel yazılım ile 50x yaptınız alacağınız görüntü sadece boş pixeller veya eksik olur dış görüntüyü alamazsınız.sizin cihazınız da aynı şekilde sürücüde veya görüntüyü çözümlemesinde sorun var aosp romlar bunun için sertifika driver vs oynanır Oss tabanlı romlar şuan için beta gibi birşey x3 için.diğer a10 ve 11 romlarinin tamamını denedim ama memnun olamadım.arrow son güncelleme ile bozdu kendini... Crdroid şuan için diğerlerinin tamamından iyi verim sağlıyor. Sorununuz için fastboot ile sıfırdan rom atıp en yeni sürümün bir altı fw ile aosp kurup deneyin çünkü sorun yazılımsal gibi duruyor miuide olmadığına göre. Yanlış bir bilgi verdiysem özür dilerim şimdiden.

AlperenYlmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
yok tabii ki de, cevabınız için çok teşekkür ederim. yazılımsal olduğunun farkındayım. eminim ki çok basit bir çözümü var ancak ben bulamadım. fastboot rom atmak istemiyorum açıkçası bootloader kilitlenmesinden korkuyorum. sonuçta miui romlarının custom recovery versiyonları da vendor ve fw içeriyor. denemediğim firmware kalmadı. crdroid arrow ancient dot lineage aospext havoc evox nusantara bunların android 11 versiyonları 12.0.8 fw ile harika çalışırken yine de kamera sorunu ortaya çıkarıyorlar. siz yaşamıyor musunuz bu sorunu?

Son düzenleme:

Saltanat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
mi 9 se
Konular
0
Hayır yaşamıyorum haklısınız. Clean and lock seçeneğini seçmediginiz sürece kilitlenmez. Fastboot ile android 10 dönüş yapabilirsiniz ve herşeyi sıfırdan yaparsınız daha temiz olur ve stok A11 beta olarak sunuldu şuan için. Recovery ile bildiğim kadarıyla dönüş yapamazsınız sadece A11 stok atabilirsiniz diğer türlü hata oluşur

AlperenYlmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
aosp kurmadan önce gidiş yolunuzu anlatabilir misiniz? hani ilk fastboot a11 romuna geçip oradan mı recovery kullanıp aosp 11 ve fw flaşladınız?

Saltanat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
mi 9 se
Konular
0
Önce A10 da 12.07 fw flasladim yeniden başlatıp recoverye tekrar girdim aosp romu flasladim tekrar yeniden başlatıp recovery girdim gapps paketini flasladiktan sonra yeniden başlatıp format data yapıp kurulumu bittirdim.

AlperenYlmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
teşekkür ediyorum. boş bir vaktimde deneyeceğim