Soru AOSP Android ROMlarında VoWifi desteği var mı?

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Merhaba arkadaşlar.

VoWifi özelliği rn7 saf android romlarında var mı?

Ben şuan pixel experience 9.0 pie plus edition kullanıyorum bunda sadece Volte ile ilgili ayarlar var vowifi ile ilgili bir ayar yok. Diğer romların açıklama kısımlarında saf android olanların Volte yazısını gördüm ama VoWifi yazısını görmedim hiç.

Saf android romlarında bu özellik yok mu ? Eğer yoksa ileride gelme ihtimali var mı?

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Güncel bilgi yok :()
Artık xiaomi telefon kullanmama kararı aldım, ne olursa olsun oneplus bir tane sorum çıkarmadı... Mix 2 de güncelleme/geliştirme desteği azdı ve 1 kişi en önemli işleri yapıp cihazı canlı tutuyordu o da bıraktı diye duyum aldım. Note 8 pro deniyeyim dedim, servis hesabı gerekti düzeltmek için. Bundan dolayı verdim cihazı. Daha da xiaomi alacağımı düşünmüyorum.

En azından oneplus geliştiricileri bir özelliği istediğimizde uyarlamaya çalışıyor. Örneğin oneplus 5t aosp pie romların hepsinde wifi arama mevcut. Şuanda nitrogenos android 10 romunda vowifi mevcut. Kısaca 3rd psrty development için oneplus cihazlara yönelmeye karar verdim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Size şunu aktarayım, vowifi çalışması vendor ile ilgili. Stok romdan custom romunuzun vendoruna gerekli dosyaları atarsanız çalışacağını düşünüyorum. Benim 5t de android 10 romlarında vowifi yoktu. NitrogenOS vendoru ile her romda çalışıyor.
Kararınız hayırlı olsun Hocam OnePlus çok güzel cihazlar yapıyor. Yes~~
Sanırım, bu tür kovalamacalar, aksiyonlar gerilimler beni mutlu ediyor. Neredeyse cihazda sorun olmazsa strese giriyorum desem yeridir. :) Birşeyleri karıştırmaya sebepler yaratmaya çalışıyorum. Söylediklerinizin hepsine katılıyorum ama yine de, Xiaomi kullanmayı seviyorum. Kişisel kararım.
Ayrıca vowifi konusundaki paylaşım için teşekkür ederim. TT abonesi olduğumdan daha 3-4 ay vowifi yi kullanamayacağım :(

Oyla:

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Hat değiştirecek olursanız vodafonu öneririm. Fiyat olarak turkcellden çok daha iyi ve volte vowifi gibi şeyler için ekstra işlem gerekmiyor(turkcell mesela gerektiriyor). Direk hattınıza tanımlı oluyor.

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Hat değiştirecek olursanız vodafonu öneririm. Fiyat olarak turkcellden çok daha iyi ve volte vowifi gibi şeyler için ekstra işlem gerekmiyor(turkcell mesela gerektiriyor). Direk hattınıza tanımlı oluyor.
Bende Vodafone düşünüyorum hocam. Turkcell alt yapı olarak iyi ama sorununuzu anlayabilme ve çözüm üretmekte çok iyi değil. Türkcell den geçmiştim TT ye.

Oyla:

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Rom developer 'larınıza bunu gönderirseniz belki yardımı olur. Stock rom için çalışmazsa bilemiyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kısaca blob, ims ve vendor ile alakalı.

Oyla:

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Rom developer 'larınıza bunu gönderirseniz belki yardımı olur. Stock rom için çalışmazsa bilemiyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kısaca blob, ims ve vendor ile alakalı.
Teşekkür ederim.

Oyla:
Üst Alt