Rom [AOSP] [9.0][Xiaomi Mi 9] Pixel Experience 28.08.2019

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
https_-2f-2fi-imgur-com-2fgtwtycr-png.33829

Xiaomi Mi 9 için Pixel Experience [cepheus] [official]

Pixel Experience Nedir ?
Pixel Experience, Google uygulamaları ve tüm Pixel uygulamalarını (başlatıcı, duvar kağıtları, simgeler, yazı tipleri, bootanimasyon) içeren AOSP tabanlı bir ROM'dur.​

Neler Çalışıyor ?
Wifi
RIL (Radyo Arabirim Katmanı)
Mobile Veri
GPS
Kamera
El Feneri
Video Kayıt
Bluetooth
Ses ve Titreşim
Kablosuz şarj etme
Uyandırmak için iki kez dokunun
Parlaklığı ayarlama

Bilinen Sorunlar :
Bilinen yok​

Ekran Görüntüleri :
Eklenecek.

Kurulum :
TWRP ile full yedek alın.
1. ROM zip'i indirin. Twrp 'yi açın
2. Advanced Wipe: Sistem, Veri, Önbellek ve Dalvik / önbellek işaretleyin.(Advanced Wipe: System, Data, Cache ve Dalvik/cache )
3. fw+vendor_cepheus_global_stable_10.2.13.0.zip vendor dosyasını flaşlayın
4. PixelExperience_cepheus-9.0-xxx-OFFICIAL.zip dosyasını yükleyin.
5. Wipe cache / dalvik yapın
6. Cihazı yeniden başlatın.

İndirme Bağlantısı :

v10.2.13.0 Vendor

Beta sürümüdür. Test aşamasındadır.​

• Android işletim sistemi sürümü: 9.0.0_r46
  • Güvenlik yaması seviyesi: Ağustos 2019
  • Yapı yazarı / Cihaz Bakımcısı: markakash
  • Kaynak kodu:
  • ROM Geliştirici: jhenrique09
  • Telegram Grubu: PixelExperience - News
Not: Tarafımca henüz test edilmedi, oluşabilecek donanımsal, yazılımsal arızalardan şahsım ve site yönetimi sorumlu değildir.

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
Olanların pişmanlıklarını okumaktan gözlerim daha da bozuldu

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk
One plus 6t den sonra kisa bir s9+ macerasi olmusdu.İki farkli cihaz iki farkli marka.
Sahsen ikisinide aratmiyor mi9.
Pisman olanlar 10 saat ekran suresi bekleyen tayfa sanirim.

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
One plus 6t den sonra kisa bir s9+ macerasi olmusdu.İki farkli cihaz iki farkli marka.
Sahsen ikisinide aratmiyor mi9.
Pisman olanlar 10 saat ekran suresi bekleyen tayfa sanirim.

oneplus 6t yi neden değiştirdiniz ve sizde mi 9 mu yoksa oneplus 6t mi? kısaca nedenini de yazarsanız sevinirim.

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
oneplus 6t yi neden değiştirdiniz ve sizde mi 9 mu yoksa oneplus 6t mi? kısaca nedenini de yazarsanız sevinirim.
Kamerasinda bir problem vardi cihazin.Aslinda sonradan ogrendimki o sorundan ziyade yeni donanimlarla ilgili bi bug gibi birsey.Tum cihazlarda olusuyor fakat gunduz fotograflarinda sikinti yoktu fakat gece ters isik fotolarda 3 ufak parilti olusuyordu cogu fotolarda.
Mi 9 da olmuyormu derseniz bunda da oluyor zaman zaman ama 6t kadar rahatsiz etmiyor acikcasi.
Hatta mi 9 dan once kullandigim s9+ da da oluyordu.
İki cihaz arasinda ise tercihim kesinlikle one plus.Xda ya girip iki cihazin gelistirici basliklarini inceleyin anlayacaksiniz demek istedigimi.

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Kamerasinda bir problem vardi cihazin.Aslinda sonradan ogrendimki o sorundan ziyade yeni donanimlarla ilgili bi bug gibi birsey.Tum cihazlarda olusuyor fakat gunduz fotograflarinda sikinti yoktu fakat gece ters isik fotolarda 3 ufak parilti olusuyordu cogu fotolarda.
Mi 9 da olmuyormu derseniz bunda da oluyor zaman zaman ama 6t kadar rahatsiz etmiyor acikcasi.
Hatta mi 9 dan once kullandigim s9+ da da oluyordu.
İki cihaz arasinda ise tercihim kesinlikle one plus.Xda ya girip iki cihazin gelistirici basliklarini inceleyin anlayacaksiniz demek istedigimi.

Tercihiniz oneplus ama mi 9 kullanıyorsunuz.demekki gece çekimlerindeki sorun baya rahatsız ediyor sizi.ben oneplus 6 kullandım.mi 9 kullanıyorum şimdi ama oneplus 6t alsam mı diye kaşınıyorum açıkcası.ondan sordum.bir de oneplus 6t de 3700 mah pil var.yani mi 9 dan daha iyi batarya ömrü vardır diye düşünüyorum.

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
Tercihiniz oneplus ama mi 9 kullanıyorsunuz.demekki gece çekimlerindeki sorun baya rahatsız ediyor sizi.ben oneplus 6 kullandım.mi 9 kullanıyorum şimdi ama oneplus 6t alsam mı diye kaşınıyorum açıkcası.ondan sordum.bir de oneplus 6t de 3700 mah pil var.yani mi 9 dan daha iyi batarya ömrü vardır diye düşünüyorum.
Evet mi9 kullaniyorum cunku nerdeyse maliyetine geldi diyebilirim oyle duses geldi bana cihaz :)
Gece cekimlerinde hocam sadece mesela soyle dusunun parktasiniz.Park lambalari arka fonda oldugunu dusunun yakinlarindaki veya onlerindeki objelerin nesnelerin vs insanlarin fotograflarini geceleri cekerken resmen askeri usul uc kose tekmil 3 adet beyaz noktacik olusuyordu fotograglardaki ben gece cekimlerini daha cok severim.
One plus 6 dan 6t ye gecmek bence biraz fuzuli is olur hocam.Batarya konusunda ise mi9 bence 3300mah ve bu donanimla cok cok iyi.Gerci bu ekran cozunurlulugune normal de diyebiliriz.6t de ise batarya kullanimi tabiki daha iyi fakat sirf onun icin tercih etmezdim ben.Yani 1 saat fazla ekran suresi almak icin 6t ye donmezdim.
Yeni nesil cihazlarin sorunu oreo guncellemesi sonrasi ortaya cikan sebeke halinde yani 4g kullaniminda yuksek batarya kullanimi hocam.Mah boyutuna aldanmayin oyle bakin olaya.

Üst Alt