Kernel Anymore Project Kernel - POCO X3 Pro (Vayu) / 28.08.24

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
7
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekran süreleriniz nasıl? Günlük kullanımda(YouTube, WhatsApp, Oyun vs.) benim bu şekilde ve daha %14 şarjı vardı o da 2 saate yakın götürürdü.
Zırt zırt dışarı çıktığım için sabit bir kullanım yapamıyorum mobil veri açık çünkü. Fark ettiğim tek şey tuhaf şekilde şarj olma sürem çok azıcık hızlandı. Onun haricinde oyunlarda inanılmaz fark olmasa da ağır oynlarda sorun yok.

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
7

Uygulamanın pil istatistiklerini baz almalı mıyım sizce? %63'lük bir sağlığı kaldığını söylemekte.

rastalgun

This is the way
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
34

Uygulamanın pil istatistiklerini baz almalı mıyım sizce? %63'lük bir sağlığı kaldığını söylemekte.
%100 dolum yapıp %1 e kadar kullanın hocam o sırada 'battery monitor service' hizmetini açın FKMyi son uygulamalarda kilitleyin arka planda çalışmaya devam etsin öyle çok daha doğruya yakın sonuç verir. Yeniden başlatmamaya çalışın bu ölçümü yaparken ve %100den %1e gelene kadar şarj işlemi yapmayın.

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
7
FKMyi son uygulamalarda kilitleyin arka planda çalışmaya devam etsin öyle çok daha doğruya yakın sonuç verir.
Bunu nasıl yapacağımı anlayamadım açıkçası. MIUI ROM'da kilitleme vardı son uygulamalarda ama Evo X ya da başka bir AOSP ROM'da bu seçenek var mı bilmiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bunu yaparken ayrıca işte mobil veri kullanmayın WIFI bağlı olun, oyun açmayın vs. şeklinde diyebileceğiniz bir şey var mı? Normal rutinde mi kullanayım telefonu?

Son düzenleme:

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
7
Ek olarak da değişik bir şey de gözlemledim. ROM içerisindeki batarya bölümüne göre örneğin telefon 3609 mAh'da %100 oluyor ancak telefonu şarjda bırakmaya devam edersem eğer 3609 mAh ötesine geçiyor. Örneğin 4000 mAh'lara kadar yaklaşıyor. Yanıldığını da sanmıyorum çünkü %100 olduğu anda çekmek yerine uzun süre bırakıp da çekersem eğer nispeten daha uzun gidiyor batarya. Bunun sebebini de anlayabilmiş değilim açıkçası.

rastalgun

This is the way
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
34
Bunu nasıl yapacağımı anlayamadım açıkçası. MIUI ROM'da kilitleme vardı son uygulamalarda ama Evo X ya da başka bir AOSP ROM'da bu seçenek var mı bilmiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bunu yaparken ayrıca işte mobil veri kullanmayın WIFI bağlı olun, oyun açmayın vs. şeklinde diyebileceğiniz bir şey var mı? Normal rutinde mi kullanayım telefonu?
AOSPlarda kilitlemeye gerek yok hocam, normal şekilde kullanabilirsiniz fark etmez.

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
7
FKM üzerinden bir çekirdeği offline moduna almak telefonda sorunlara sebep olabilir mi? Günlük kullanımdayken Prime Cluster çekirdek mesela arada çalışıp duruyor. Genel mantığı çok yüksek performans lazımsa çalışması ama telefonla uğraşırken bu çekirdek maksimum hıza çıkıyor anlık anlık.

rastalgun

This is the way
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
34
FKM üzerinden bir çekirdeği offline moduna almak telefonda sorunlara sebep olabilir mi? Günlük kullanımdayken Prime Cluster çekirdek mesela arada çalışıp duruyor. Genel mantığı çok yüksek performans lazımsa çalışması ama telefonla uğraşırken bu çekirdek maksimum hıza çıkıyor anlık anlık.
Kalıcı olarak offline hale getiremedim ben, performansı etkiler başka da sorun olmaz kapalı çünkü çekirdek. Çekirdeklerin hepsi aniden frekans değiştiriyor gibi gösteriyor FKMde o normal ani hocam isterseniz açın FKMyi frekans ekranında bi süre bekleyin hepsi en az frekans değerine iner ekrana dokunun hepsi yükselir birden.

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
7
Kalıcı olarak offline hale getiremedim ben, performansı etkiler başka da sorun olmaz kapalı çünkü çekirdek. Çekirdeklerin hepsi aniden frekans değiştiriyor gibi gösteriyor FKMde o normal ani hocam isterseniz açın FKMyi frekans ekranında bi süre bekleyin hepsi en az frekans değerine iner ekrana dokunun hepsi yükselir birden.
Ya da ben mi çok takıntı ediyorum bilmiyorum. Normal uygulama kullanımı sırasında bazen hepsi birden maksimumda çalışıyor. ROM içerisinde yerleşik olarak CPU takibi var hocam. Çekirdeklerin hangi modlarda çalıştığını ve frekans değerinin kaç olduğunu sıcaklıkla beraber gösteriyor. Şu an için telefonu da FKM ile test ediyorum bataryayla. %6 şarjım kaldı

rastalgun

This is the way
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
34
Ya da ben mi çok takıntı ediyorum bilmiyorum. Normal uygulama kullanımı sırasında bazen hepsi birden maksimumda çalışıyor. ROM içerisinde yerleşik olarak CPU takibi var hocam. Çekirdeklerin hangi modlarda çalıştığını ve frekans değerinin kaç olduğunu sıcaklıkla beraber gösteriyor. Şu an için telefonu da FKM ile test ediyorum bataryayla. %6 şarjım kaldı
Oradaki değerler gayet normal hocam işlemcide sıkıntı olsa zaten anlaşılır (telefon açılmaz vs.)

Üst Alt