Kernel Anymore Project Kernel - POCO X3 Pro (Vayu) / 28.08.24

njlos53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
10
Oldukça sade ve güzel bir kernel hocam. Kurduğumdan beridir telefonda hiç sorun yaşamadım hiç. Yüksek ihtimal kullandıkları kernel hep sıkıntılıydı. Yine biz çözüyoruz bir şeyleri. Evo X ben en azından memnunum. Önceki ROM'da bulunmayan özellikleri kullanıyorum. Örneğin LTE_CA zorlama ayarı mevcut ben de kullanıyorum. Eski ROM'da örneğin LTE_CA'dan düşüp düz LTE bağlanıyordu ve birini arayıp kapatmadan da düzelmiyordu. Bu sebeple çok düşük hızlar alıyordum mobilde. Şu an o düzeldi mesela ROM sonrası. Mod özelinde birkaç tane daha ayar var yine aktif kullanıyorum şu an. PixelOS geçer miyim bilmiyorum. Yine dirty flash yoluyla geçebilirim belki deneme amaçlı.
Bende 2 tane Poco X3 Pro telefon var. Birinde şu anda PixelOS son sürüm, diğerinde ise yine son sürüm Evox 9.3 kurulu. İkisini de uzunca bir süre kullanıp test etmeye devam edeceğim. Her ikisine de son sürüm " Anymore-KSU GoogleClang Kernel " kurdum, Root oldum. İyi bir deneyim olacak.

rastalgun

This is the way
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
34
Anymore Project Kernel | v4.14.352-openela. 28/08/24
Sürüm Notları:
  • Linux çekirdeği v4.14.352-openela sürümüne yükseltildi.
  • Bilinen hatalar giderildi.
  • Sürücüler güncellendi.
GoogleClang versiyonu henüz yayınlanmadı, beklemede kalın...

njlos53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
10
Anymore Project Kernel | v4.14.352-openela. 28/08/24
Sürüm Notları:
  • Linux çekirdeği v4.14.352-openela sürümüne yükseltildi.
  • Bilinen hatalar giderildi.
  • Sürücüler güncellendi.
GoogleClang versiyonu henüz yayınlanmadı, beklemede kalın...
Hocam googleClang diğer kernellerden daha kararlı, daha Stabil. Beklemedeyiz.

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
9
GoogleClang'dan haber var mı hocalarım?

njlos53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
10
Beklemedeyiz, sağolsun Rastalgun hocamız bizi bilgilendirecek.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada Miui 14.0.6 sürümünü kurdum, test ediyorum, bayağı hoşuma gitti. Çok kararlı bir Rom. Bu Rom' a Anymore Project| v4.14.352-Openela-KSU- 28/08/24 tarihli kerneli yükledim.
Böylece hem kerneli yükselttim ve hemde Root oldum. Süper çalışıyor, hızlı ve kararlı.

Son düzenleme:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada Miui 14.0.6 sürümünü kurdum, test ediyorum, bayağı hoşuma gitti. Çok kararlı bir Rom. Bu Rom' a Anymore Project| v4.14.352-Openela-KSU- 28/08/24 tarihli kerneli yükledim.
Böylece hem kerneli yükselttim ve hemde Root oldum. Süper çalışıyor, hızlı ve kararlı.
Pixel ve Evox testi yalan mı oldu hocam :)

njlos53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
10
Pixel ve Evox testi yalan mı oldu hocam :)
Yalan olmadı Hocam. SDmaid' in fonksiyonları çalışmadığı için EvoX testi geçemedi. SDmaid tüm ayarları doğru yaptığım halde başlangıçta çalışan-sisteme yük bindiren uygulamaları engelleyemediği için ve uygulamaları dondurma, silme yapamadığı için testi geçemedi. Bir bug olduğuna eminim. Pixel Romlardan olan PixysOS ' un son sürümünü de denedim, oda testi geçemedi. PixysOS nispeten iyiydi ancak onda da SDmaid sorunu oluştu. Özetle belirtecek olursam sadece PixelOS testi hatasız geçti, Pixel Romların içinde en iyisinin Official PixelOS Rom olduğuna eminim. Yüklediğim GoogleClang özellikli son sürüm AnymoreKSU Kernel ile pürüzsüz, rahat, takıntısız, hızlı ve kararlı çalışıyor, adeta 8/256 GB telefonumda yağ gibi akıyor. Halende hatasız kullanıyorum.

Şu anda Miui Romları test etmeye başladım. Poco X3 Pro' ya en iyi uyum sağlayacak Rom' un peşindeyim. a14 HyperOS Romlar biraz ağır kaçıyor bizim telefonlar, kasıyor, takıntılı çalışıyorlar. Kanaatime göre Miui13, Miui14 ve android 13 olan Romlar daha çok uyum sağlıyorlar. İkinci Poco X3 Pro telefonumda testlere devam ediyorum, hatasız bir Rom arayışımdayım.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Yalan olmadı Hocam. SDmaid' in fonksiyonları çalışmadığı için EvoX testi geçemedi. SDmaid tüm ayarları doğru yaptığım halde başlangıçta çalışan-sisteme yük bindiren uygulamaları engelleyemediği için ve uygulamaları dondurma, silme yapamadığı için testi geçemedi. Bir bug olduğuna eminim. Pixel Romlardan olan PixysOS ' un son sürümünü de denedim, oda testi geçemedi. PixysOS nispeten iyiydi ancak onda da SDmaid sorunu oluştu. Özetle belirtecek olursam sadece PixelOS testi hatasız geçti, Pixel Romların içinde en iyisinin Official PixelOS Rom olduğuna eminim. Yüklediğim GoogleClang özellikli son sürüm AnymoreKSU Kernel ile pürüzsüz, rahat, takıntısız, hızlı ve kararlı çalışıyor, adeta 8/256 GB telefonumda yağ gibi akıyor. Halende hatasız kullanıyorum.

Şu anda Miui Romları test etmeye başladım. Poco X3 Pro' ya en iyi uyum sağlayacak Rom' un peşindeyim. a14 HyperOS Romlar biraz ağır kaçıyor bizim telefonlar, kasıyor, takıntılı çalışıyorlar. Kanaatime göre Miui13, Miui14 ve android 13 olan Romlar daha çok uyum sağlıyorlar. İkinci Poco X3 Pro telefonumda testlere devam ediyorum, hatasız bir Rom arayışımdayım.
AOSP romların hızına alışınca hiç bir MIUI rom akıcı gelmez hocam :)
Sdmaid'in yaptığı işleri başka şekilde de yapabilirsiniz diye düşünüyorum :)

İlave olarak bazı romlarda uygulama bilgisi kısmında "Kısıtlanan ayarlara izin ver" gibi seçenek var. O ayar kapalı olduğunda uygulama kısıtlı çalışıyor. Sdmaid sorunu böyle bir şeyden kaynaklı olabilir.

Son düzenleme:

njlos53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
10
AOSP romların hızına alışınca hiç bir MIUI rom akıcı gelmez hocam :)
Sdmaid'in yaptığı işleri başka şekilde de yapabilirsiniz diye düşünüyorum :)

İlave olarak bazı romlarda uygulama bilgisi kısmında "Kısıtlanan ayarlara izin ver" gibi seçenek var. O ayar kapalı olduğunda uygulama kısıtlı çalışıyor. Sdmaid sorunu böyle bir şeyden kaynaklı olabilir.
Hocam sizin görüşleriniz düşünce ufkumu daha da genişletti. Önerilerinizi uyguladım, sorunu çözemedim ama neden SDmaid denediğim bazı romlarda tam işlev yapamıyor diye düşünmeye başladım. Yeniden SDmaid ayarlarını kurcalamaya başladım. Kurcalarken parasını ödeyerek satın almış olduğum Pro Yaması' nın aktif edilmesi ile ilgili bir yazı ile karşılaştım. İşte o zaman jeton düştü bende. Öyle ya, kısıtlı özellikleri kullanmak Pro yaması ile oluyordu... Hemen Pro Yamayı aktifledim...ve SORUN ÇÖZÜLDÜ !

Ufkumu açtığınız ve yardımcı olduğunuz için size çok teşekkür ederim. SDmaid kısıtlı olduğu için binbir uğraş ve zaman kaybı ile test ettiğim bir çok Rom' u bu güne kadar hep Aforoz etmiş, kendimce olumsuz not vermiştim.
AOSP Romları daha çok tercih ediyorum ama Miui ve HyperOs kadar gelişmiş detaylı bir yapıya sahip değiller ve ayrıca hatasız çalışanı yok denecek kadar az bulunuyor. Poco X3 Pro için en uygun Romlar a13 Xiaomi.eu v14.0.3 - a13 Miui v14.0.6 - a14 Miui v14.0.9 - a14 HyperOs.eu v1.0.3 diyebilirim.Hepsini tek tek bir kaç kez kurdum ve denedim.

njlos53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
10
Hocam sizin görüşleriniz düşünce ufkumu daha da genişletti. Önerilerinizi uyguladım, sorunu çözemedim ama neden SDmaid denediğim bazı romlarda tam işlev yapamıyor diye düşünmeye başladım. Yeniden SDmaid ayarlarını kurcalamaya başladım. Kurcalarken parasını ödeyerek satın almış olduğum Pro Yaması' nın aktif edilmesi ile ilgili bir yazı ile karşılaştım. İşte o zaman jeton düştü bende. Öyle ya, kısıtlı özellikleri kullanmak Pro yaması ile oluyordu... Hemen Pro Yamayı aktifledim...ve SORUN ÇÖZÜLDÜ !

Ufkumu açtığınız ve yardımcı olduğunuz için size çok teşekkür ederim. SDmaid kısıtlı olduğu için binbir uğraş ve zaman kaybı ile test ettiğim bir çok Rom' u bu güne kadar hep Aforoz etmiş, kendimce olumsuz not vermiştim.
AOSP Romları daha çok tercih ediyorum ama Miui ve HyperOs kadar gelişmiş detaylı bir yapıya sahip değiller ve ayrıca hatasız çalışanı yok denecek kadar az bulunuyor. Poco X3 Pro için en uygun Romlar a13 Xiaomi.eu v14.0.3 - a13 Miui v14.0.6 - a14 Miui v14.0.9 - a14 HyperOs.eu v1.0.3 diyebilirim.Hepsini tek tek bir kaç kez kurdum ve denedim.
SDmaid pro şu yüzden aktif değilmiş. Ben uygulamalarımı Swiftbackup üzerindrn yüklüyorum. SDmaid Pro yaması yükleniyor ama yeni bir Rom' a kurulduğu için aktif edilmesi gerekiyor.

Üst Alt