Kernel Anymore Project Kernel - Poco X3 Pro (Vayu) / 28.08.24

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
7
EvoX' un sık sık güncelleme alması hatalardan dolayı. Geliştirme adı altında kullanıcıları adeta bir kobay gibi kullanıyorlar, hatalı sürümlerini kullanıcılara test ettiriyorlar. Oysa PixelOS aylarca test ettikten sonra kararlı bir sürüm çıkarıyor.

Sizin görüşünüz üzerine EvoX' u yeniden test edeceğim, bilgi vereceğim.
İsterseniz bir deneyin hocam. Dediğim gibi öyle kullanıma engel olacak bir hataya rastlamadım hiç. Şu an için kararlı görünüyor.

njlos53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
4
İsterseniz bir deneyin hocam. Dediğim gibi öyle kullanıma engel olacak bir hataya rastlamadım hiç. Şu an için kararlı görünüyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kurdum, inceliyorum.

njlos53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
4
İncelemenizi bekliyorum sabırsızlıkla. :)
Kurulumu ve ayarları bitirdim. Helios kernel kullanıyor ama KSU özelliği yok. Ben Helios Kernel' in KSU olanını buldum ve kurdum. Bunun yanısıa tüm gerekli modülleri ve uygulamaları kurdum ve Root oldum. İncelemem devam ediyor, sistemin tüm fonksiyonlarını inceleyeceğim, biraz zaman alacak.

Kurulumu ve ayarları bitirdim. Helios kernel kullanıyor ama KSU özelliği yok. Ben Helios Kernel' in KSU olanını buldum ve kurdum. Bunun yanısıa tüm gerekli modülleri ve uygulamaları kurdum ve Root oldum. İncelemem devam ediyor, sistemin tüm fonksiyonlarını inceleyeceğim, biraz zaman alacak.
Alttaki Kerneli kurdum, Root oldum.
4.14.348-Helios™-KSU/24de52dd
#1 Sun Aug 11 10:41:26 UTC 2024

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
7

Alttaki Kerneli kurdum, Root oldum.
4.14.348-Helios™-KSU/24de52dd
#1 Sun Aug 11 10:41:26 UTC 2024
Evet. Helios kernel kullanıyordu da hadi verimli bir şey olsun KSU da bulundursun deyip Anymore KSU kurdum işte şu an.

njlos53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
4
Evet. Helios kernel kullanıyordu da hadi verimli bir şey olsun KSU da bulundursun deyip Anymore KSU kurdum işte şu an.
EvoX PixelOS ile hemen hemen aynı yapıya sahip. Ancak system PixelOS kadar stabil değil. PixelOS daha akıcı, daha hızlı ve daha sağlam bir yapısı var. Yüklediğim bir uygulama aynı telefonda PixelOS' da sorunsuz çalışırken EvoX' da arıza veriyor, çalışmıyor. Bu bir Bug' dur. Kurulumunda Galeri uygulaması yok, sisteme koymamışlar. Bu da dikkatli ve ciddi bir çalışma içinde olmadıklarını gösteriyor. Sistem düzenini kurmak bayağı zamanımı aldı, oysa PixelOS hiç uğraştırmıyor. Evox günlük olarak kullanılabilir ancak bana hitap etmiyor. Benim tercihim kesinlikle PixelOS' dan yana. Herkesin tercihi farklı olabilir, tartışılmaz !

njlos53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
4
EvoX PixelOS ile hemen hemen aynı yapıya sahip. Ancak system PixelOS kadar stabil değil. PixelOS daha akıcı, daha hızlı ve daha sağlam bir yapısı var. Yüklediğim bir uygulama aynı telefonda PixelOS' da sorunsuz çalışırken EvoX' da arıza veriyor, çalışmıyor. Bu bir Bug' dur. Kurulumunda Galeri uygulaması yok, sisteme koymamışlar. Bu da dikkatli ve ciddi bir çalışma içinde olmadıklarını gösteriyor. Sistem düzenini kurmak bayağı zamanımı aldı, oysa PixelOS hiç uğraştırmıyor. Evox günlük olarak kullanılabilir ancak bana hitap etmiyor. Benim tercihim kesinlikle PixelOS' dan yana. Herkesin tercihi farklı olabilir, tartışılmaz !
Yazmayı unuttum. EvoX PixelOS' a kıyasla daha az bellek kullanıyor. Bu durum EvoX için bir avantajdır

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
7
Yazmayı unuttum. EvoX PixelOS' a kıyasla daha az bellek kullanıyor. Bu durum EvoX için bir avantajdır
Ben hocam sıfırlama işlemi yapmadan dirty flash yoluyla ArrowOS'dan geçtim. Ayarlarımın çoğunluğu korundu, Google Fotoğraflar uygulaması ve diğer uygulamalar zaten vardı sistemsel olarak. O yüzden sizinki kadar kurulum sorunu çekmedim hiç

njlos53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
4
Ben hocam sıfırlama işlemi yapmadan dirty flash yoluyla ArrowOS'dan geçtim. Ayarlarımın çoğunluğu korundu, Google Fotoğraflar uygulaması ve diğer uygulamalar zaten vardı sistemsel olarak. O yüzden sizinki kadar kurulum sorunu çekmedim hiç
Bu arada bilgi paylaşmak amacı ile yazıyorum. Rastalgun hocamızın teşhisi çok doğru çıktı. EvoX' da çalışmayan bir uygulama Anymore-KSU-GoogleClang Kerneli yükleyince düzeldi, çalışmaya başladı. Oysa Helios ve Anymore GoogleClang olmayan diğer kerneleri yüklediğimde o uygulama çalışmıyordu. Bu durum Anymore-KSU-Google-Clang Kernel' in çok stable olduğunu kanıtlamış oldu. Eminim artık.

FireKzH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
7
Bu arada bilgi paylaşmak amacı ile yazıyorum. Rastalgun hocamızın teşhisi çok doğru çıktı. EvoX' da çalışmayan bir uygulama Anymore-KSU-GoogleClang Kerneli yükleyince düzeldi, çalışmaya başladı. Oysa Helios ve Anymore GoogleClang olmayan diğer kerneleri yüklediğimde o uygulama çalışmıyordu. Bu durum Anymore-KSU-Google-Clang Kernel' in çok stable olduğunu kanıtlamış oldu. Eminim artık.
Oldukça sade ve güzel bir kernel hocam. Kurduğumdan beridir telefonda hiç sorun yaşamadım hiç. Yüksek ihtimal kullandıkları kernel hep sıkıntılıydı. Yine biz çözüyoruz bir şeyleri. Evo X ben en azından memnunum. Önceki ROM'da bulunmayan özellikleri kullanıyorum. Örneğin LTE_CA zorlama ayarı mevcut ben de kullanıyorum. Eski ROM'da örneğin LTE_CA'dan düşüp düz LTE bağlanıyordu ve birini arayıp kapatmadan da düzelmiyordu. Bu sebeple çok düşük hızlar alıyordum mobilde. Şu an o düzeldi mesela ROM sonrası. Mod özelinde birkaç tane daha ayar var yine aktif kullanıyorum şu an. PixelOS geçer miyim bilmiyorum. Yine dirty flash yoluyla geçebilirim belki deneme amaçlı.

Üst Alt