Haber Antutu PlayStore'dan kaldırıldı

• Konbuyu başlatan chnekn
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 777
Çin merkezli mobil teknoloji şirketi Cheetah Mobile'ın Antutu uygulaması da dahil tüm uygulamaları Google PlayStore'dan kaldırıldı. Sebep olarak resmi bir açıklama gelmese de, bazı teknoloji sitelerinde verilen bilgiye göre Cheetah Mobile'ın defalarca kez Gizlilik Politikası kurallarını ihlal ettiği ve Google'ın uyarılarını dikkate almadığı bildiriliyor.

Cheetah Mobile ve Antutu uygulaması arasında açıkça bir bağ görünmesede, resmi kayıtlarda şirketin CEO'su olarak Cheetah Mobile'ın da CEO'su olan Fu Sheng görünüyor.

Cheetah Mobile, Antutu, Clean Master, CM Security, CM Browser, PhotoGrid, CM Launcher, Cheetah Keyboard gibi oldukça fazla tanınan uygulamalara sahipti.

Antutu web sitesinde PlayStore bağlantıları kaldırılıp APK indirme bağlantıları eklendi.

Miui işletim sistemini kullanan android cihazlarda da sistem temizliyici olarak Clean Master uygulamasının özel bir sürümü kullanılıyor. Bu gizlilik sıkıntılarının Miui işletim sistemine bir etkisi olup olmadığı bilinmiyor.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Çin merkezli mobil teknoloji şirketi Cheetah Mobile'ın Antutu uygulaması da dahil tüm uygulamaları Google PlayStore'dan kaldırıldı. Sebep olarak resmi bir açıklama gelmese de, bazı teknoloji sitelerinde verilen bilgiye göre Cheetah Mobile'ın defalarca kez Gizlilik Politikası kurallarını ihlal ettiği ve Google'ın uyarılarını dikkate almadığı bildiriliyor.

Cheetah Mobile ve Antutu uygulaması arasında açıkça bir bağ görünmesede, resmi kayıtlarda şirketin CEO'su olarak Cheetah Mobile'ın da CEO'su olan Fu Sheng görünüyor.

Cheetah Mobile, Antutu, Clean Master, CM Security, CM Browser, PhotoGrid, CM Launcher, Cheetah Keyboard gibi oldukça fazla tanınan uygulamalara sahipti.

Antutu web sitesinde PlayStore bağlantıları kaldırılıp APK indirme bağlantıları eklendi.

Miui işletim sistemini kullanan android cihazlarda da sistem temizliyici olarak Clean Master uygulamasının özel bir sürümü kullanılıyor. Bu gizlilik sıkıntılarının Miui işletim sistemine bir etkisi olup olmadığı bilinmiyor.
Son paragraf düşündürmedi değil. 8-|

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Bunun tek nedeni Çinli olmaları. Kisaca siyasi bir karar bu. Yoksa Facebook'un WhatsApp'in istedigi izinlerden farkli bir izin istemiyor uygulama. Gizlilik ihlali ise kaldırılacak ilk uygulama Facebook olmali. Amaa iste bunlar siyasi hamleler hep.

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
Arkadaşlar büyük ihtimalle geri yüklenecek şöyle diyeyim bir uygulama güncelleme alırken yetkililer tarafından incelenir ve öyle markete yüklenir antutu da böyle bir şey maruz kaldı büyük ihtimalle bir keresinde de aynen böyle olmuştu.

Üst Alt