Soru Anti Rollback-

crazy_g

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
28
Merhaba arkadaşlar saat 23:34 itibari ile BL açtım.ARB kontrolü yaptım anti:4 :( İlk deneyimim twrp kurup EU rom ve Miroom kurmayı düşünüyüorum. Diyelim ki bu romlardan istediğim hazzı alamadım. Yeniden mi flash ile clean all diyerek miuı 10 veya 11 flashlaya bilirmiyim ? Telefon brick olurmu ? İmei silinir mi rom değiştirince ? Buradan yorum olarak veya özel mesajdan yardımcı olabilecek deneyimli bilgili arkadaşlardan tecrübelerini bekliyorum. Herkese iyi forumlar dilerim :)

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Merhaba arkadaşlar saat 23:34 itibari ile BL açtım.ARB kontrolü yaptım anti:4 :( İlk deneyimim twrp kurup EU rom ve Miroom kurmayı düşünüyüorum. Diyelim ki bu romlardan istediğim hazzı alamadım. Yeniden mi flash ile clean all diyerek miuı 10 veya 11 flashlaya bilirmiyim ? Telefon brick olurmu ? İmei silinir mi rom değiştirince ? Buradan yorum olarak veya özel mesajdan yardımcı olabilecek deneyimli bilgili arkadaşlardan tecrübelerini bekliyorum. Herkese iyi forumlar dilerim :)
Benim cihaz redmi note 5 arb 4 var bende de ama arb 4 olan romlar arasında geçiş yapabilirsiniz ben miui 9 da kurdum romlar arası geçişte yaptım her hafta rom değiştiren birisi olarak hiç brick olmadı cihazım

Oyla:

netlogger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
Note 6 pro da arb sorunu yok

Ben her romdan her roma geçiyorum

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
7 Aylık note 6 pro kullanıcısı tavsiyesi eu stabil 10.3.6 sürümünü kurun twrpden format data yapıp yes diyin ardından gelismis temizlikten 4 wipe yapıp twrp acıkken teli pcye bağlayıp indirdiğiniz romu atın yükleyin ve xda forumunda clarity kernel 1.3 var onuda twrpden yükleyin dosyalarınızı pcye yedek almayı unutmayın bu işlemlerden önce bana teşekkür ediceksiniz global romu boşverin note 6 pro da miui11de global rom da bi halta yaramaz. Kolay gelsin

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
EU Stabil MIUI 11 kullanıyorum Note 6 Pro'da gayet akıcı güzel ekran süreside tatmin edici.

Oyla:

crazy_g

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
28
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim cidden yardım etmek için elinden ne gelirse türden insanlarsınız :) Ama dediğim gibi rom kurunca IMEI gider mi. Bunlar beni tatmin etmez de stocka dönmek istesem orj fastboot romla cihaz brick olur mu ?

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim cidden yardım etmek için elinden ne gelirse türden insanlarsınız :) Ama dediğim gibi rom kurunca IMEI gider mi. Bunlar beni tatmin etmez de stocka dönmek istesem orj fastboot romla cihaz brick olur mu ?
Note 6 pro da imei olayı sağlam kolay kolay gitmez twrp kullanırken dikkat edin gelişmiş temizlik bölümünden persist satıcı falan silmeyin bişey olmaz custom rom atsanda twrpden format atsanda gitmez imei.
Stock roma dönmek istersen mi flashta clean all and lock ayarını seçme sakın cihazı brick yapabiliyo clean all seçili olsun sadece.

Oyla:

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
TWRP de ROM kurulumu yaparken şu adımları her zaman uygulayın antirollback e takılmazsınız ve İMEİ zarar görmez ;
Twrp ye girip FORMAT DATA yapınız , İşlem bittikten sonra(SAKIN REBOOT SYSTEM TIKLAMA) Ana ekrana dönüp Reboot-Recovery tıklayın.
WİPE-advanced wipe ( data cache dalvik system) işaretleyip çubuğu kaydırın.
İNSTALL kısmına gelip romu kurunuz

Oyla:

ahmetatici

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
NOTE 12 PRO+
Meslek