Haber Android'e Büyük Rakip Geliyor HarmonyOS 2.0

Huawei geliştirdiği HarmonyOS 2.0 beta aşaması devam ediyor belki de ilerde çin üreticiler tüm çin üretimi telefonlarda mecburen bu işletim sistemini koyarak telefon üretirler 2019 üretilen satilan her 5 telefondan 3'u çin markalı telefon olduğunu düşünürsek ve çin de özgürlük kısıtlı olduğunu ve Huawei markasını çin ordusundaki bağlantısını eklersek neden olması diyebiliriz. Bakıyorum Xiaomi MIUI 12 de bizleri pek memnun etmedi şimdi 12.5 çıktı yine memnun değiliz olmadı diyoruz pil konusunda ve bazı konularda sıkıntı çekiyoruz belkide ilerde karşımıza HarmonyOS 2.1 ile MIUI xx ile çıkar ve süper şeyler sunarsa hangimiz bu işletim sistemine gecmemekde direniruz apgaleride hazır bir market daha oluşturulur bizleri memnun eden elvada android hoş geldin Harmony
Düşünüyorum neden olmasın diyorum tabi bu süreç bu yıl olmaya bilir ama yatırımlar bu şekilde devam ediyor. Bu sisteme sadece çin ve Hindistan pazarı yeter bu sistemi yapsalar bu iki pazarda çin devi telefonları satisa sunsalar Google yani ABD ye direnirler
Düşüncelerimi paylaşmak istedim...

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Düşüncelerine katılmakla birlikte bir mobil uygulama geliştiricisi olarak bunun mevcut Huawei mantalitesiyle mümkün olmadığını düşünüyorum. Android ve IOS platformları için geliştirdiğimiz uygulamaları Huawei app gallery'de de yayınlamak için gerekli düzenlemelerini yaptık ve yayınladık. Şunu gördüm ki Huawei'nin tüm özellikle geliştirici platformu neredeyse Google'ın geliştirici platformunun bi kopyası.. hem de kötü bi kopyası. yani taklitten öteye geçememişler hala..
Sürekli taklit ettiğin birini geçemezsin değil mi? O yüzden yenilik noktasında tatmin edici opsiyonlar sunmazlarsa hiç kimse mecbur olmadıkça bilinmeyen ve gizlilik endişeleri taşıyan yeni bir işletim sistemine geçmek istemez..

Zaman ne gösterir ömrümüz yettiğince bekleyip görcez ancak ben de HarmonyOS'un Android'in dolayısı ile de Google'ın tahtının sallayacağını düşünenlerdenim.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Miui de Sorun var Android te değil maalesef. Huawei in başka yolu yok o yüzden Bu işe giriştiler yoksa Batacaklar Dükkana Kilit vuracaklardı. Xiaomi ile Abd arasında Hiç bir problem yok ve Miui 11 e kadar herşey iyidi. Aosp romlar çok iyi çünkü saf arayüzleri var. Kısaca Sorun Arayüzde Androidte değil

Yusufozbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
MIUI 8 se
Konular
19
Doğru usta size katılıyorum bende acaba arayüzü kötü yapmaları insanlara bu yeni işletim sistemine mi hazirliyorlar ve övgüyle anlatılıyor vaktiniz varsa izleyin isterseniz.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Yusufozbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
MIUI 8 se
Konular
19
Bundan birkaç yıl önce Apple PC de kendi işletim sistemini yapacak çünkü işlemcisi var üretebiliyor neden Windows işletim sistemi ile bilgisayar uretsin kendi işletim sistemi yapacak denildi ve su görüyoruz ki yaptılar ve piyasaya sundular bunu Apple yapıyorsa Çin'de yapar gibi geliyor bana

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Bundan birkaç yıl önce Apple PC de kendi işletim sistemini yapacak çünkü işlemcisi var üretebiliyor neden Windows işletim sistemi ile bilgisayar uretsin kendi işletim sistemi yapacak denildi ve su görüyoruz ki yaptılar ve piyasaya sundular bunu Apple yapıyorsa Çin'de yapar gibi geliyor bana

Apple işletim sistemini yeni mi yaptı sanıyosun ? :D lütfen aşağıdaki linki inceleyiver :)

Üst Alt