Sohbet Androidde ana ekrandaki uygulamalar nerede ?

adana3756

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömer
Cihazım
mi 8
Konular
8
Merhaba. Android'de ana ekranda olan uygulamalar hangi klasörde tutuluyor acaba ? Windowsdaki gibi ana ekrandaki uygulamalar da başlatıcı kısa yolu mu oluyor .exe kısayolu gibi ?

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Android kapalı bir sistem root olmadan sistem klasörünü göremezsiniz Windows ile farklı linux tabanlı linuxte uygulamaları dahi komutla yüklüyorsunuz bazıları hariç.
Ayrıca sorunuzu anlamadım

Mesut Aktaş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Windows ile Android birbirine benzer mi diye bir soru hiç mantıklı değildir ve siz yapmak istediğinizi veya sorununuzu anlatsanız belki yardımcı olunabilir.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Android ile Windows tamamen farklı iki işleyişe sahip işletim sistemidir. Ana ekrandakiler sadece kısayoldur ancak uygulamaların verilerine root erişimi olmadan ulaşamazsınız genelde. Üstlerinde oynama yapmak için apksıyla oynamanız lazım.

adana3756

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömer
Cihazım
mi 8
Konular
8
Android ile Windows tamamen farklı iki işleyişe sahip işletim sistemidir. Ana ekrandakiler sadece kısayoldur ancak uygulamaların verilerine root erişimi olmadan ulaşamazsınız genelde. Üstlerinde oynama yapmak için apksıyla oynamanız lazım.
Evet öğrenmek istediğim tam olarak bu. Kısayollar hangi dizinde tutuluyor. Yani o dizine girip istediğim uygulamayı sildiğimde o uygulama ana ekrandan kalksın istiyorum.Kısayolların tutulduğu yeri merak ediyorum. Telefonum rootlu zaten x-plore yüklü
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Windows ile Android birbirine benzer mi diye bir soru hiç mantıklı değildir ve siz yapmak istediğinizi veya sorununuzu anlatsanız belki yardımcı olunabilir.
Miui'nin dual apps klonlama mantığı ile istediğim kadar uygulama klonlamak hiç bir klonlama uygulaması kullanmadan.
Miui dual apps mantığı şöyle; zaten yüklü olan x bir uygulamanın 0/data/data dosyasını kopyalıyor ve 999/data/data dizinine yapıştırıyor. kısayol kopyasını ise ana ekranda oluşturuyor fakat oluşturulan kopya uygulama açıldığında verileri klonlanmış uygulamalar için miui'nin oluşturduğu 999/data/data dizinine yazıyor ve bu yüzden iki hesap kullanabiliyoruz miui'nin dual apps özelliği sayesinde. Ben kendim farklı bir dizin oluşturup save dosyasını kopyaladım 3. Bir hesap açmak için fakat apk dosyasının başlatıcı kısayolunu nasıl ana ekrana yerleştireceğimi bilmiyorum.

Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Evet öğrenmek istediğim tam olarak bu. Kısayollar hangi dizinde tutuluyor. Yani o dizine girip istediğim uygulamayı sildiğimde o uygulama ana ekrandan kalksın istiyorum.Kısayolların tutulduğu yeri merak ediyorum. Telefonum rootlu zaten x-plore yüklü
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miui'nin dual apps klonlama mantığı ile istediğim kadar uygulama klonlamak hiç bir klonlama uygulaması kullanmadan.
Miui dual apps mantığı şöyle; zaten yüklü olan x bir uygulamanın 0/data/data dosyasını kopyalıyor ve 999/data/data dizinine yapıştırıyor. kısayol kopyasını ise ana ekranda oluşturuyor fakat oluşturulan kopya uygulama açıldığında verileri klonlanmış uygulamalar için miui'nin oluşturduğu 999/data/data dizinine yazıyor ve bu yüzden iki hesap kullanabiliyoruz miui'nin dual apps özelliği sayesinde. Ben kendim farklı bir dizin oluşturup save dosyasını kopyaladım 3. Bir hesap açmak için fakat apk dosyasının başlatıcı kısayolunu nasıl ana ekrana yerleştireceğimi bilmiyorum.
Kısayollar için bir dizin yok. Kısayollar uygulamaya bağlı direkt. Kısayol olmasın istiyorsanız gizlemeniz lazım. Diğer türlü zaten isterseniz uygulamayı silin ve kısayol da silinsin.

Üst Alt