Rehber Android sistem ve pil optimizasyonu {Android 7-13}

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Usb hata ayıklama açık hocam taşınabilir aygıtlarda Xiaomi Redmi Note 10 Pro diye gözüküyor
Cmd ye değilde minimal adb and fastboot uygulamasına yazmayı deneyin bir de

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
119
Bi gece telefonu şarja taksak sabah şarjdan alsak bu işlemi otomatik olarak kendisi çoktan yapmış olucak o zaman doğru muyum?

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Selamlar. Bir geribildirimde bulunmak istiyorum. Xiaomi Redmi Note 10 Pro kullanıcısıyım ve Android 13/MIUI 14 kullanıyorum. Bu optimizer cihazım için işe yaramıyor. Çalışıyor, işlem tamamlanıyor. O konuda bir sıkıntı yok fakat cihaz yine kendi istediği zaman optimize oluyor. Manuel şekilde yani şarj %100 dolduktan sonra beklemek vs. gibi şeyleri de denedim ama yine de cihazım kendi istediği zaman optimizasyon işlemini tamamladı ve şarj tüketimi normale döndü. Yeni bir optimizasyon yöntemi var mı arkadaşlar? Bilen, kullanan hocalarımın yardımlarını bekliyorum.

oomer18

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Güven
Cihazım
Samsung
Konular
3
merhaba iyi günler kolay gelsin ben bu şekilde yaptım ama doğrumu telefon ekranında herhangi bişey olmadı ama success yazısı yazdı

Ekli dosyalar

• xiaomi pil.PNG
    xiaomi pil.PNG
    18,5 KB · Görüntüleme: 23

Yolcu34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Note 8 pro
Konular
31
Selamlar. Bir geribildirimde bulunmak istiyorum. Xiaomi Redmi Note 10 Pro kullanıcısıyım ve Android 13/MIUI 14 kullanıyorum. Bu optimizer cihazım için işe yaramıyor. Çalışıyor, işlem tamamlanıyor. O konuda bir sıkıntı yok fakat cihaz yine kendi istediği zaman optimize oluyor. Manuel şekilde yani şarj %100 dolduktan sonra beklemek vs. gibi şeyleri de denedim ama yine de cihazım kendi istediği zaman optimizasyon işlemini tamamladı ve şarj tüketimi normale döndü. Yeni bir optimizasyon yöntemi var mı arkadaşlar? Bilen, kullanan hocalarımın yardımlarını bekliyorum.
Kendi optimizasyonunu tamamladığını nasıl anlıyorsunuz hocam ben bu konuyu buldum ama pc yok telefonu yatarken şarja takıyorum ama YouTube dan video açtığım için optimize olmuyor sanırım

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Kendi optimizasyonunu tamamladığını nasıl anlıyorsunuz hocam ben bu konuyu buldum ama pc yok telefonu yatarken şarja takıyorum ama YouTube dan video açtığım için optimize olmuyor sanırım
Öncelikle size önerim, şarjda cihazınızı kullanmayın. Sadece bu işlem için söylemiyorum. Genel olarak cihazınızı şarj esnasında kurcalamak, cihaz için pek sağlıklı değil. Onun haricinde, bu konuda bahsedilen manuel işlemleri uygulayın. Eğer işe yaramıyorsa, optimize olana kadar manuel işlemi tekrarlayın. Sonrasında şarjınız olması gerektiği gibi stabil gitmeye başladığında, optimize olduğunu anlarsınız. Tabi bu söylediklerim yine yeni rom kurulumu sonrasında geçerli. Halihazırda uzun zamandır cihazı aynı romda kullanıp, batarya tüketiminizde bir anormallik varsa, sorun romda, cihazda ya da kullanım alışkanlığınızla ilgilidir. Cihazın yaşı da önemli tabi. Malum bataryaların ömrü var.

Son düzenleme:
Üst Alt