Recovery [Android Q] Redmi ve k20 pro mi 9T Pro kaptınca twrp de acılma sorunu olmadan Q destekli eu rom kurma

timursahiner

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
timur
Cihazım
mi5s plus
Konular
7
Arkadaslar bilindigi uzere MİUİ EU beta romunun 9.8.8 ve uzeri surumleri android Q tabanlı gelmekte romu cok begendim fakat cok kotu bir bug var cihazı turkce kurup parmak izi ve yuz tanıma ekleyince cihaz ilk yeniden baslatmada boot olmuyor ve twrp elranda kalıyor ve en kotusu verileri silmeden cihaz tekrar acılmıyor benim basıma gelince kafayı kastım ve arastırdım eu forumda kimse sikayetci olmayınca gerekli duzeltmeyide yapmıyorlar bende sorunun recovery kaynaklı oldugundan supelendim ve sorunu cozdum simdi size bug olmadan flaslamayı anlatıcam

Gerekli dosyalar
Xda dan alıntıdır tesekkur ederim xda timi
Twrp

Unofficial Pitch Black Recovery

Guncel eu beta rom
xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_9.8.22_v10-10.zip/download

Simdi sorunsuz yukleme için once twrp yuklu degilse kuruyoruz ardından pitch black recovery i cihazın root kalasorune yani ana dizine zipten cıkarmada atıyoruz cihazı twrp de yeniden baslatıp instal kısmından pitch black recovery i secip kaydırıp kuruyoruz
Cihaz yeniden pitch black recovery de baslıcak ardından 9.8.1 eu icin romu secip yukluyoruz
İlk kuranlar için temiz kurulum yapmak lazım vibe yapıp sıfırladıktan sonra romu kuruyoruz
Umarım birilerine faydası olur simdiden kolay gelsin
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi K20 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

qemarch

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kenan K
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Hemşire
Konular
1
Eline emeğine sağlık hocam :)

alicankocak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliCan KOÇAK
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Kalite Sorumlusu
Konular
12
Çözüm için teşekkürler Başlığa Pro yazısınıda eklerseniz iyi olur

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Arkadaslar bilindigi uzere MİUİ EU beta romunun 9.8.8 ve uzeri surumleri android Q tabanlı gelmekte romu cok begendim fakat cok kotu bir bug var cihazı turkce kurup parmak izi ve yuz tanıma ekleyince cihaz ilk yeniden baslatmada boot olmuyor ve twrp elranda kalıyor ve en kotusu verileri silmeden cihaz tekrar acılmıyor benim basıma gelince kafayı kastım ve arastırdım eu forumda kimse sikayetci olmayınca gerekli duzeltmeyide yapmıyorlar bende sorunun recovery kaynaklı oldugundan supelendim ve sorunu cozdum simdi size bug olmadan flaslamayı anlatıcam

Gerekli dosyalar
Xda dan alıntıdır tesekkur ederim xda timi
Twrp

Unofficial Pitch Black Recovery

Guncel eu beta rom
xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_9.8.22_v10-10.zip/download

Simdi sorunsuz yukleme için once twrp yuklu degilse kuruyoruz ardından pitch black recovery i cihazın root kalasorune yani ana dizine zipten cıkarmada atıyoruz cihazı twrp de yeniden baslatıp instal kısmından pitch black recovery i secip kaydırıp kuruyoruz
Cihaz yeniden pitch black recovery de baslıcak ardından 9.8.1 eu icin romu secip yukluyoruz
İlk kuranlar için temiz kurulum yapmak lazım vibe yapıp sıfırladıktan sonra romu kuruyoruz
Umarım birilerine faydası olur simdiden kolay gelsin
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Paylaşım için teşekkürler hocam, Recovery değiştirince bu sorun ortadan kalkıyor yani :)

timursahiner

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
timur
Cihazım
mi5s plus
Konular
7
" data-source="post: 625954" class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote js-expandWatch">
Paylaşım için teşekkürler hocam, Recovery değiştirince bu sorun ortadan kalkıyor yani :)
rica ederim Ayne ben suan sorunsuz kullanıyorum

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
Bende de sorunlar mevcut şu an sıfır temiz kurulum yaptım devam ediyor, telefon açılırken kamera sesleri geliyor, kamera zaten açılmıyor, kapanınca açılmıyor. ama sorun şu ki bendeki sorun stock recovery varkende aynıydı, şimdi sizin yöntemi deneyeceğim sonucu bildiririm.

timursahiner

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
timur
Cihazım
mi5s plus
Konular
7
Bende de sorunlar mevcut şu an sıfır temiz kurulum yaptım devam ediyor, telefon açılırken kamera sesleri geliyor, kamera zaten açılmıyor, kapanınca açılmıyor. ama sorun şu ki bendeki sorun stock recovery varkende aynıydı, şimdi sizin yöntemi deneyeceğim sonucu bildiririm.
İyi olur en azından birkactane cozum post u olursa yapacak arkadaslar için referans olur

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
İyi olur en azından birkactane cozum post u olursa yapacak arkadaslar için referans olur

Ne yapsam olmuyor, kilidi kaldırdım. twrp yükledim temiz persist yükledim. Sonra eu rom yükledim ardından magisk. Uyarı olarak no installed OS diyor, yani işletim sistemi yok diyor kafayı yiyeceğim. bu sorun aşılamıyor nedense.

timursahiner

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
timur
Cihazım
mi5s plus
Konular
7
Ne yapsam olmuyor, kilidi kaldırdım. twrp yükledim temiz persist yükledim. Sonra eu rom yükledim ardından magisk. Uyarı olarak no installed OS diyor, yani işletim sistemi yok diyor kafayı yiyeceğim. bu sorun aşılamıyor nedense.
Unofficial Pitch Black Recovery ile yukleyin

timursahiner

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
timur
Cihazım
mi5s plus
Konular
7
Ama simdi bu sorunu aldıgınız için format data yapmalısınız eu romu yuklemeden once eu romu da Unofficial Pitch Black Recovery ile flash layın

Üst Alt