MIUI 11 [ Android Q ] Redmi K20 Pro / Mi9T Pro Mi Room Beta 20.3.27

Samedk26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samed
Cihazım
Mi5
Konular
0
Miroom beta 20.1.21 sürümünde Nfc ile ödeme yapabilen var mı ve kameradan galeriye geçiş problemi yaşayan var mıdır hala ? Kurulumu yaptıktan sonra önerileriniz nedir yeni geçiş yapacağım ve 4 wipe yapın dedikleriniz nelerdir? Teşekkürler emeği geçen herkese.

zimba

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sefa
Cihazım
K20pro
Meslek
Makine Müh.
Konular
5
Miroom beta 20.1.21 sürümünde Nfc ile ödeme yapabilen var mı ve kameradan galeriye geçiş problemi yaşayan var mıdır hala ? Kurulumu yaptıktan sonra önerileriniz nedir yeni geçiş yapacağım ve 4 wipe yapın dedikleriniz nelerdir? Teşekkürler emeği geçen herkese.
Bu sorunlar çok geride kaldı hocam sıkıntı yok

msoner1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
soner
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0
Bir ara yüklediğim bir rom ya da kernel yüzünden (ya da öyle düşünüyorum) telefonun ön kamerası kalibre hatası verdi. Fastboot ile recovery ile romlar yükledim düzelmeyince persist yükleyerek sorunu çözdüm. Bu sefer de cihaza recovery den rom yükleyemez hale geldim. FAstboot ile yükleme yapınca da yükleme işleminin sonunda error yazısı çıkıyor fakat yükleme tamamlanıyor. Hep dediğim gibi bu güne kadar beni rom yükleme konusunda bu kadar zorlayan bir telefon olmadı ve her gün de farklı şeylerle karşılaşıyorum.
Sorun neden olabilir sizce.

zimba

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sefa
Cihazım
K20pro
Meslek
Makine Müh.
Konular
5
Bir ara yüklediğim bir rom ya da kernel yüzünden (ya da öyle düşünüyorum) telefonun ön kamerası kalibre hatası verdi. Fastboot ile recovery ile romlar yükledim düzelmeyince persist yükleyerek sorunu çözdüm. Bu sefer de cihaza recovery den rom yükleyemez hale geldim. FAstboot ile yükleme yapınca da yükleme işleminin sonunda error yazısı çıkıyor fakat yükleme tamamlanıyor. Hep dediğim gibi bu güne kadar beni rom yükleme konusunda bu kadar zorlayan bir telefon olmadı ve her gün de farklı şeylerle karşılaşıyorum.
Sorun neden olabilir sizce.
Sanırım sorun android 9 fastboot üzerine andorid 10 custom rom kurunca custom rom ile gelen imaj dosyalari andorid 9dan kalma olanla uyuşmadığı için hatalar olabiliyor sonuçta hepsi birbirine bağlı imajlar birde zor değil aksine en basitlerinden antirolback bile yok cihazda sadece twrpyi güncel tutman yeterli :)')

msoner1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
soner
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0
Sanırım sorun android 9 fastboot üzerine andorid 10 custom rom kurunca custom rom ile gelen imaj dosyalari andorid 9dan kalma olanla uyuşmadığı için hatalar olabiliyor sonuçta hepsi birbirine bağlı imajlar birde zor değil aksine en basitlerinden antirolback bile yok cihazda sadece twrpyi güncel tutman yeterli :)')
Sorun android 10 da iken oluştu. Telefonu alır almaz yazılım gelmiş ve güncellemiştim sonrasında da miroom ve revos gibi romlarda kurdum sürekli. Twrp güncel tut demişsin ama asıl sorun bu telefonların twrp ile uyumsuz olması. Mesela bu sorunu yaşadığımda da twrp de bütün dosya isimleri cDlfaXcrfa15 gibi garip bir şekle bürünüyor ve kesinlikle twrp içine rom atıp tekrar denemeye izin vermiyor. İlla ki fastboot kullanmak gerekiyor :(

zimba

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sefa
Cihazım
K20pro
Meslek
Makine Müh.
Konular
5
Sorun android 10 da iken oluştu. Telefonu alır almaz yazılım gelmiş ve güncellemiştim sonrasında da miroom ve revos gibi romlarda kurdum sürekli. Twrp güncel tut demişsin ama asıl sorun bu telefonların twrp ile uyumsuz olması. Mesela bu sorunu yaşadığımda da twrp de bütün dosya isimleri cDlfaXcrfa15 gibi garip bir şekle bürünüyor ve kesinlikle twrp içine rom atıp tekrar denemeye izin vermiyor. İlla ki fastboot kullanmak gerekiyor :(
Anladım bunun için rom kurduktan sonra dfe atınız Dm verty yani sifrelemeyi çözmek için önceki romun kalıntıları silmiyorsunuz sanırım doğal olarak parmak izi falandan ötürü twrp sifreliyor dediğim givi bunun için bir zıp mevcut aops rom konularında bulabilirsiniz bu DFE yi sorununuz çözülecektir

msoner1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
soner
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0
Anladım bunun için rom kurduktan sonra dfe atınız Dm verty yani sifrelemeyi çözmek için önceki romun kalıntıları silmiyorsunuz sanırım doğal olarak parmak izi falandan ötürü twrp sifreliyor dediğim givi bunun için bir zıp mevcut aops rom konularında bulabilirsiniz bu DFE yi sorununuz çözülecektir
Hafta sonu araştıracağım bunu, konuyu siz de bulabilirseniz bana bildirin lütfen.

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Hafta sonu araştıracağım bunu, konuyu siz de bulabilirseniz bana bildirin lütfen.
Hocam 5 aydır bu sorunu yaşıyorum tamirde hala 5.tamircide fabrika yazılımı atıldı bakalım ne olacak. Benim anladığım kadarıyla twrp Bi şekilde telefonun içine gömülü olan yazılım Komutlarına zarar veriyor ve hafıza kendini kilitliyor. Benim denemediğin şey kalmadı! Bütün İnternet sitelerinde konu açtım ama sonuç yok! Bu cihaz kadar beni kanser eden başka cihaz olmadı. Eğer benim cihaz olursa seninle irtabat kurarım.

msoner1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
soner
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0
Gecenin bu saatinde çeşit çeşit metodlar denemeye çalışıyorum. Eğer başaramazsam satmayı düşünüyorum. 2500 e Samsung S9plus alırım 2.el mis gibi sorunsuz kullanırım? Bu ne arkadaş nasıl bir yazılımdır bu ki mi pc suitle bile mi telefona bağlanmak imkansız.

porsi10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berk
Cihazım
Mi9T
Konular
2
Miroom son sürüm betada arkadaşlar opera vpn kurdum vpn aktif degil sizde calisyormu ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt