Rom [Android Q] Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro Masik ™X V 16.2 Android 10 MIUI 12 30.08.2020

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
12.2 kullanıyorum hocam. Belki de beta sürüm diye böyledirhappy~~ Yalnız telefonun cepte kapanma sorunu önceden de vardı bi ona akıl erdiremedim.
Hocam Miui12 kullanmayın bence dert sahibi eder adamı. Ben nerdeyse ilk çıktığında 4-5 farklı Romu denedim en son tekrar Miui11 e döndüm şu an MasikX 11.3 kullanıyorum dert tasa yok.

Size naçizane önerim
>>MasikX 11.3
>>MiRooM 11.0.8.0
>>MiuiMix Special Edition
kullanmanız yönünde olacaktır.

Bu arada hangi Roma geçmek isterseniz temiz kurulum (format data + 4 Wipe) yapmanızı öneririm.

Arcat17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi5
Konular
0
Hocam Miui12 kullanmayın bence dert sahibi eder adamı. Ben nerdeyse ilk çıktığında 4-5 farklı Romu denedim en son tekrar Miui11 e döndüm şu an MasikX 11.3 kullanıyorum dert tasa yok.

Size naçizane önerim
>>MasikX 11.3
>>MiRooM 11.0.8.0
>>MiuiMix Special Edition
kullanmanız yönünde olacaktır.

Bu arada hangi Roma geçmek isterseniz temiz kurulum (format data + 4 Wipe) yapmanızı öneririm.

Şimdi MiRoom kurmuştum ancak ses tuşlarıyla ilgili sıkıntı bu romda da var. İlk basmada direk sesi ayarlamıyor. Masik'de bu durum yoktu şimdi 11.3'ü indirip kuracağım:$

Teşekkür ederim hocam.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Şimdi MiRoom kurmuştum ancak ses tuşlarıyla ilgili sıkıntı bu romda da var. İlk basmada direk sesi ayarlamıyor. Masik'de bu durum yoktu şimdi 11.3'ü indirip kuracağım:$

Teşekkür ederim hocam.
Eyvallah hayırlı olsun hocam.
Birde belki çok önemli değildir ama MasikX te ses seviyesi 5-10-15-20 ... Şeklinde ilerlerken diğer birçok romda 6-13-20... Şeklinde ilerliyor

zimba

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sefa
Cihazım
K20pro
Meslek
Makine Müh.
Konular
5
candy kernel 6.4 te yükledim pil performansını ölçmek istiyorum bakalım bir kaç güne deneyimleri paylaşırım. global romda 4,30-5 saati geçmiyor ekran süresi. tek sevmediğim yanı galeri, ayarlar gibi ana menü ikonları hareketli değil.

ayrıca şimdi farkettim şu kilit ekranındayken parmak izi ile kilidi açınca, anasayfa gelirken ekranın bi anlık sönüp yanması bug ı bu romda da var. bütün eu betalar ve miroom betalarda da vardı sırf bu yüzden custom romlardan soğuyorum
Ekran yanıp sönmesi sistem baslatici ile alakalı bı durum sanırım hocam masik x sistem baslaticiyi Alpha sürüm olarak kullanıyordu sanırım release sürüm APK kurarak deneyebilirsiniz eğer release ise güncel APK bı üst sürüm kurup deneyebilirsiniz gene yanıp sönüyorsa parmak izini farklı bir ekran parlaklığı ayarında tanıtıp deneyiniz kalıcı bir sorun değil bazen parmak izi tanıttıktan sonra magisk kuruncada böyle bir sorun oluyordu sanirim ne eu betada nede miroom betada karşılaştım bu sorunla birde 5 wipe + format data kesin çözüm olabilir

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Ekran yanıp sönmesi sistem baslatici ile alakalı bı durum sanırım hocam masik x sistem baslaticiyi Alpha sürüm olarak kullanıyordu sanırım release sürüm APK kurarak deneyebilirsiniz eğer release ise güncel APK bı üst sürüm kurup deneyebilirsiniz gene yanıp sönüyorsa parmak izini farklı bir ekran parlaklığı ayarında tanıtıp deneyiniz kalıcı bir sorun değil bazen parmak izi tanıttıktan sonra magisk kuruncada böyle bir sorun oluyordu sanirim ne eu betada nede miroom betada karşılaştım bu sorunla birde 5 wipe + format data kesin çözüm olabilir
Cevap icin tesekkurler hocam yeniden globale döndüm bir sonraki rom kurulumunda dediklerinizi deniycem

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

5 wipe'ye gerek yok. Format data/yes reboot-recovery deyince hafıza da var olan kullanıcı dosyaları siliniyor zaten.

Reboot -recovery den sonra wipe'ye girip hafızayı silmenin bir mantığı kalmıyor boş oluyor zaten hafıza ;)

zimba

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sefa
Cihazım
K20pro
Meslek
Makine Müh.
Konular
5
5 wipe'ye gerek yok. Format data/yes reboot-recovery deyince hafıza da var olan kullanıcı dosyaları siliniyor zaten.

Reboot -recovery den sonra wipe'ye girip hafızayı silmenin bir mantığı kalmıyor boş oluyor zaten hafıza ;)
Hocam bu kadar ayrıntılı yazmanıza ne gerek vardı anlamadım ben en temiz kurulumu söyledim zaten bilindik birşey bu ve bazen böyle durumlarda wipe gerekiyor özellikle rom değişimlerinde değil mi ?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hocam bu kadar ayrıntılı yazmanıza ne gerek vardı anlamadım ben en temiz kurulumu söyledim zaten bilindik birşey bu ve bazen böyle durumlarda wipe gerekiyor özellikle rom değişimlerinde değil mi ?

Bilmeyen konu okuyan faydalansın ;)

Tüm rom geçişlerinde, beta-stabil veya stabil-beta geçişlerinde, android sürüm değişikliğinde Format data/yes reboot-recovery deyip twrp den 4 wipe yapıp rom kurmak en sağlıklı,en sorunsuz,en temiz rom yükleme yöntemidir..

3-5 wipe deyip akıl karıştırmamak lazım;) :D

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Masik 13.0 Güncelleme ve değişiklikler konu başlığına eklendi,iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Üst Alt