Rom [Android Q] Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro Masik ™X V 16.2 Android 10 MIUI 12 30.08.2020

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Ben normal 15 kurdum kötü mü ettim bilemedim. Anasayfada da 15 var nasıl etsek ki. Her şeyi de full kurdum :(
Anasayfadaki şuan Premium olan son çıkan yani...

Önceki sürüm 15'ti sonraki sürüm (en son şuan ki) 15.1 olarak yayınlanacakken geliştirici premium olarak ismini değişti. Yanlış yapmadınız doğrudur, hayırlı olsun Hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şu an indiriyorum fakat sürüm Masik P 15.1 olarak geçiyor. 22.07 paylaştığınızla aynı tarih eksik mi yazıldı yoksa uprate mi edildi?

Ayrıca Masik 15den geçen arkadaşların yorumunu bekliyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam Resimdeki Masik X 15.1 bahsettiğim durum

Son düzenleme:

Hükümdar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M. Kaan
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
3
Ben normal 15 kurdum kötü mü ettim bilemedim. Anasayfada da 15 var nasıl etsek ki. Her şeyi de full kurdum :(

Normalin kullanıyorum şu an gayet güzel. Bir önceki sürümlerde premiuma nazaran normal daha iyiydi. Kullanıp memnun kalan varsa kuracağım öncekiler gibi ise iyi etmişsin Zaten pek bir fark olmuyor.

mahmutuloz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahmut
Cihazım
gm elite
Konular
3
Sorun demeyelimde Hocam,

Sürekli kullanım senaryoma göre Ekran süresi iyiydi fakat bekleme süresi az gibi geldi.
Özellikle kilit açılış animasyonu hemen hemen tüm MIUI lerde ortak sorun ağır çekimde gerçekleşiyor. Bu durumu MasikX 11.3 ile kapatabiliyorsun, başka birçok romda ise Xposed kurman lazım.

Birde AOPS tan dönünce MIUI ye afallıyor kişi, o akıcılık hızlı tepkiler performans falan bir anda kayboluyor. AOSP ile MIUI arası geçişteki ara rom MasikX 11.3 olmalı yoksa MIUI kullanılmıyor.
Sırf gameturbo uygulaması için MIUI kullaniyordum, pubgyi bıraktığına göre aosp Roma gecebilirim, hocam hangi aosp romu önerirsiniz, ben havoc romu çok beğeniyorum ama bu evox romda kendine cekiyor baya

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Sırf gameturbo uygulaması için MIUI kullaniyordum, pubgyi bıraktığına göre aosp Roma gecebilirim, hocam hangi aosp romu önerirsiniz, ben havoc romu çok beğeniyorum ama bu evox romda kendine cekiyor baya
Hocam,
>>crDroid 20200717 v6.8 özelleştirmeleri bol olan bir rom Evox'tan artısı olarak arama kaydetme, AudiFx ve LineageOS'tan bir kaç uygulama daha eklemişler. Bir hafta kadar kullandıktan sonra MIUI aratmaz size. Oyun ile ilgili modları bile vardı(EvoX'tada mevcut)
>>Pixel Experience Plus Google ağırlıklı stabil ve oyuncuların önerdiği bir rom

* AOSP romların bir çoğu performans stabilite pil konusunda benzer sonuçlar veriyor. Bu arada HavocOS ve EvoX ta kullandım ikiside aynı şekilde akıcıydı.

mahmutuloz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahmut
Cihazım
gm elite
Konular
3
Hocam,
>>crDroid 20200717 v6.8 özelleştirmeleri bol olan bir rom Evox'tan artısı olarak arama kaydetme, AudiFx ve LineageOS'tan bir kaç uygulama daha eklemişler. Bir hafta kadar kullandıktan sonra MIUI aratmaz size. Oyun ile ilgili modları bile vardı(EvoX'tada mevcut)
>>Pixel Experience Plus Google ağırlıklı stabil ve oyuncuların önerdiği bir rom

* AOSP romların bir çoğu performans stabilite pil konusunda benzer sonuçlar veriyor. Bu arada HavocOS ve EvoX ta kullandım ikiside aynı şekilde akıcıydı.
Eyvallah hocam çok sagolasin

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
V15'i iki gündür kullanıyorum. Şarj gayet iyi eu falan hikaye. Ki ben eu taraftarıydım bunu söylüyorum. Performans olarakta iyi, marisa kernel kurarım sonra diye düşünüyordum ama hiç gerek yok bence şu an. Memnun olmayanlar varmış size adım adım nasıl kurulum yaptığımı yazacağım. Ve bugün 3. gün akşamında batarya performansına ait görüntü atacağım.
Twrp kullanıyorum.
Yedeklerinizi aldıktan sonra..
Wipe kısmından data format diyerek "yes" yazıp ne var ne yok siliyoruz.
Sonra hep geri tuşuna basarak ilk sayfadaki restart ile recovery restart diyoruz.
Yeniden Twrp ekranı geliyor.
Sonrasında yine Wipe kısmından advanced Wipe ekranına geçiyoruz oradaki seçilebilen bütün Wipeları seçip siliyoruz.
İşlemler bitince yine en başa gelip restart recovery diyerek yeniden Twrp'yi başlatıyoruz.
Bu aşamada install ile romu seçip yüklüyoruz.
Yükleme bitince yine en başa gelip restart recovery yapıyoruz.
Sonrasında yine twrp açılınca install ile magisk 20.4 kurulumu yapıyoruz.
Ve yine en başa gelip restart recovery yapıyoruz.
Sonrasında k20 pro olan cihazı tamamen mi9t proya çeviren ana konuda bulunan zip'i yüklüyoruz. (isteğe bağlıdır.)
Bunun yüklemesi bitince herşey bitmiş oluyor, yükleme bitince direk o ekranda wipe/cache çıkıyor ona basıyoruz temizleniyor ve sonrasında direk çıkan normal restart çıkıyor ona basıp yeni bir hayata başlamış oluyoruz.
Not: k20den mi9t çeviren zipi yüklemek istemiyorsanız eğer magisk yüklemesinden sonra bitince direk o ekranda wipe/cache çıkıyor ona basıyoruz temizleniyor ve direk karşımıza çıkan normal restart çıkıyor ona basıyoruz ve kurulum tamamlanıyor. Açılış baya uzun sürebilir 10 dk fazla süremez ama.
(Çok uzun oldu özür dilerim.)

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
adamhakli Hocamızın yazdıklarına ilaveten yüklemeler için USB bellek kullanıyorsanız, şayet bütün seçilebilen Wipe'ları olurda gaflete gelip seçerseniz USB bellekteki verilerinizde uçar. Wipe seçiminde her ihtmale karşı dikkatli olalım...

Birde adamhakli Hocam mümkünse antutudan bir test yapıp sonucu paylaşır mısınız? Bende mi çok düşük çıkmıştı yoksa Masik yeni sürümünde kısıtlamaya mı gitti karşılaştıralım olur mu?

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
adamhakli Hocamızın yazdıklarına ilaveten yüklemeler için USB bellek kullanıyorsanız, şayet bütün seçilebilen Wipe'ları olurda gaflete gelip seçerseniz USB bellekteki verilerinizde uçar. Wipe seçiminde her ihtmale karşı dikkatli olalım...

Birde adamhakli Hocam mümkünse antutudan bir test yapıp sonucu paylaşır mısınız? Bende mi çok düşük çıkmıştı yoksa Masik yeni sürümünde kısıtlamaya mı gitti karşılaştıralım olur mu?
Hocam antutu için ek falan istiyor indirmek için. İnternet paketi çok yok. Antutu sonuçlarına da güvenemiyorum ayrıca. O yüzden geekbench yaptım şimdi. Şarj %64 de idi. 62 ye düştü testten sonra. Sonuçlar da gayet iyi. Eu 11.0.8 bu skordan düşük çıkmıştı.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam antutu için ek falan istiyor indirmek için. İnternet paketi çok yok. Antutu sonuçlarına da güvenemiyorum ayrıca. O yüzden geekbench yaptım şimdi. Şarj %64 de idi. 62 ye düştü testten sonra. Sonuçlar da gayet iyi. Eu 11.0.8 bu skordan düşük çıkmıştı.
Hocam Geekbench ile CPU testi yapıldığı için aşağı yukarı benzer sonuçlar verir, işlemci testi için evet kullanılabilir.

Antutu ile CPU, GPU, Ram / Dahili Hafıza , Çoklu Görev / Çalışma Zamanı gibi testler yapıldığından genel performası verir.

Anlıyorum Güvenilmezler ama biz işin içine hile katmıyoruz ki aynı cihazları, romları kullanıyoruz. Cihazlarımız arasında 5k 10k arası belki değişkenlik oluyor oda normal, o anki arkaplan uygulamaları olsun cihazın genel ısısı olsun farkettirir.

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Hocam Geekbench ile CPU testi yapıldığı için aşağı yukarı benzer sonuçlar verir, işlemci testi için evet kullanılabilir.

Antutu ile CPU, GPU, Ram / Dahili Hafıza , Çoklu Görev / Çalışma Zamanı gibi testler yapıldığından genel performası verir.

Anlıyorum Güvenilmezler ama biz işin içine hile katmıyoruz ki aynı cihazları, romları kullanıyoruz. Cihazlarımız arasında 5k 10k arası belki değişkenlik oluyor oda normal, o anki arkaplan uygulamaları olsun cihazın genel ısısı olsun farkettirir.
Senin için yaptım hocam :)

Senden kıymetli değil.

Üst Alt