Rom [Android Q] Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro Masik ™X V 16.2 Android 10 MIUI 12 30.08.2020

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
rom'da herhangi bir hata bug eksik falan var mı ? rom'u kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi ?
Dünderdir Premium olanı kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bu arada Gpu v464 yüklü olarak geliyor ekstradan modül kurmanıza gerek yok.

Yanlız Antutu skoru çok düşük onuda Kernel yükleyerek çözebilirsiniz.

rasitkasimoglu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raşit
Cihazım
xiaomi redmi 7
Konular
4
Ustadım rom da dikkatimi çeken belkide yanılıyorum.bazı ayarları yaptığımda teli açıp kapattığı da ayarlarım resetleniyor gibi geliyor bana .örn.google klavye

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
rasitkasimoglu Hocam bende Google Klavye kullanıyorum rastlamadım o hataya ama belki ikimizdeki sürümler farklıdır, Uygulama ile ilgili bir bug da olabilir...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Başka hangi ayarlarda yaşadınız karşılaştıralım.

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Masik p de bir sorun mu yaşadın hocam 11.3'e döndün? @UnlnViTeD

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Masik p de bir sorun mu yaşadın hocam 11.3'e döndün? @UnlnViTeD
Sorun demeyelimde Hocam,

Sürekli kullanım senaryoma göre Ekran süresi iyiydi fakat bekleme süresi az gibi geldi.
Özellikle kilit açılış animasyonu hemen hemen tüm MIUI lerde ortak sorun ağır çekimde gerçekleşiyor. Bu durumu MasikX 11.3 ile kapatabiliyorsun, başka birçok romda ise Xposed kurman lazım.

Birde AOPS tan dönünce MIUI ye afallıyor kişi, o akıcılık hızlı tepkiler performans falan bir anda kayboluyor. AOSP ile MIUI arası geçişteki ara rom MasikX 11.3 olmalı yoksa MIUI kullanılmıyor.

salihcei

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
salih
Cihazım
note pro
Konular
0
bir süredir kullanıyorum genel performansı güzel fakat ekran süresi (4 maks. 5 saat) ne yazık ki pek iyi değil.. o yüzden aosp romlara dönüş yapacağım.

serkan85

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
MI 10T 8/128
Meslek
Bilgisayar Donanım
Konular
4
Sorun demeyelimde Hocam,

Sürekli kullanım senaryoma göre Ekran süresi iyiydi fakat bekleme süresi az gibi geldi.
Özellikle kilit açılış animasyonu hemen hemen tüm MIUI lerde ortak sorun ağır çekimde gerçekleşiyor. Bu durumu MasikX 11.3 ile kapatabiliyorsun, başka birçok romda ise Xposed kurman lazım.

Birde AOPS tan dönünce MIUI ye afallıyor kişi, o akıcılık hızlı tepkiler performans falan bir anda kayboluyor. AOSP ile MIUI arası geçişteki ara rom MasikX 11.3 olmalı yoksa MIUI kullanılmıyor.

Masik 11.3 romu yaklaşık 2 hafta civarın da kullandım. Mobil şebekede veya wifi kullanımında bağlantı olsa dahi bazen veri transferi gerçekleşmiyordu. Bu neden ile yeniden EU Stabil 11.0.8'e geri döndüm. Eu romda da kernel kursam faydasını görürmüyüm acaba. Çok olmasada pubg oynarım arada. :)

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
serkan85 hocam bahsettiğiniz sorunla hiç karşılaşmadım uygulama izinleri ile alakalı bir durum olabilir veya veri kısıtlamasıyla ilgili.

Kernel'i tüm MIUI sürümlerinde kullanabilirsiniz. Faydasını elbette görürsünüz, stok Kernel'den iyi olduğu aşikar.

Hükümdar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M. Kaan
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
3
Şu an indiriyorum fakat sürüm Masik P 15.1 olarak geçiyor. 22.07 paylaştığınızla aynı tarih eksik mi yazıldı yoksa uprate mi edildi?

Ayrıca Masik 15den geçen arkadaşların yorumunu bekliyorum.

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Şu an indiriyorum fakat sürüm Masik P 15.1 olarak geçiyor. 22.07 paylaştığınızla aynı tarih eksik mi yazıldı yoksa uprate mi edildi?

Ayrıca Masik 15den geçen arkadaşların yorumunu bekliyorum.

Ben normal 15 kurdum kötü mü ettim bilemedim. Anasayfada da 15 var nasıl etsek ki. Her şeyi de full kurdum :(

Üst Alt