Rom [Android Q] Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro EEA Avrupa Kararlı MIUI11 V11.0.3.0.QFKEUXM

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhabalar,
Xiaomi Mi9t cihazıma uzaktan TWRP aracılığı ile format data yapılıp recoveryden Xioami.eu 10.3.15 Stabil versiyonu kuruldu. Şimdi telefonumun içerisinde yer alan Sistem Güncelleme uygulamasında baktığım zaman V11.0.3.0.PFJCNXM versiyonu geldiğini görüyorum. Bunu indirip direk kurma şansım var mı yoksa tekrardan farklı bir linkten aynı sürümü bulup bilgisayara indirdikten sonra telefonuma atıp TWRP aracılığı ile mi kurmam gerekiyor? Ayrıca ben uygulamalarımın ve dosyalarımın silinmesini istemiyorum lakin birçok arkadaş TWRP'de güncellemeden önce format data, wipe cache yapılması gerektiğinden bahsetmiş. Böyle bir durum sözkonusu mudur?
Yardımlarınızı rica ederim.

Merhabalar,
Twrp versiyonunuzu kontrol ediniz. Güncel değilse güncelleyiniz. Magisk kurulu değil ise magisk kurunuz.
İki şekilde de yapabilirsiniz hocam. Telefon üzerinden Güncelle yaptığınız da otomatik olarak twrp ekranına yönlendirecek ve güncelleyecektir.
Manuel olarak indirdiğiniz de,
Telefonunuzda TWRP i başlatınız.
Sırası ile Wipe -> Advanced Wipe. Açılan kısımdan Sadece Dalvik / ART Cache yi işaretleyip (Diğerleri işaretli olmayacak, dikkat ediniz! ) Swipe to Wipe düğmesini sağa kaydırınız.
Geri gelip TWRP in ana sayfasından INSTALL düğmesine basıp telefona attığımız yeni ROM dosyasını seçiyor ve aşağıdaki Install Image düğmesini Tıklıyor ve ROM u kuruyoruz.
5- Kurulum bittikten sonra, Ana ekrana gelip sırası ile Reboot -> System düğmelerini tıklıyor ve yeni güncellemeyi kurmuş oluyorsunuz.

-Android sürümü 9 dan 10 a geçeceği için temiz kurulum yapmanız da var.
Yedeklerinizi Aldıktan sonra ( Bilgisayara veya Usb belleğe)
Twrp e giriş yapınız.
-Wipe - Format data / yes yapınız. (Tüm bilgileriniz sıfırlanır)
-Reboot - Recovery yapınız.
Telefon tekrar Twrp ekranın da açılacaktır,
-Wipe - 4 wipe işlemini yapınız ( dalvik /art cache, cache, vendor, data)
-Telefon hafızasına romu ve magisk sürümünü kopyalayınız,
-Twrp ekranından Install kısımından, kopyaladığınız rom zip dosyasını seçip kurulumunu yapınız. Geri gelip,
-Magisk zip kurulumunu yapınız. Kurulum tamamlandıktan sonra alt tarafta yer alan dalvik /art cache seçip onaylayınız.
-Geri gelip Reboot - System yapınız.

mechanicalg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
mi 9t
Konular
0
Merhabalar,
Twrp versiyonunuzu kontrol ediniz. Güncel değilse güncelleyiniz. Magisk kurulu değil ise magisk kurunuz.
İki şekilde de yapabilirsiniz hocam. Telefon üzerinden Güncelle yaptığınız da otomatik olarak twrp ekranına yönlendirecek ve güncelleyecektir.
Sırası ile Wipe -> Advanced Wipe. Açılan kısımdan Sadece Dalvik / ART Cache yi işaretleyip (Diğerleri işaretli olmayacak, dikkat ediniz! ) Swipe to Wipe düğmesini sağa kaydırınız.
Geri gelip TWRP in ana sayfasından INSTALL düğmesine basıp telefona attığımız yeni ROM dosyasını seçiyor ve aşağıdaki Install Image düğmesini Tıklıyor ve ROM u kuruyoruz.
5- Kurulum bittikten sonra, Ana ekrana gelip sırası ile Reboot -> System düğmelerini tıklıyor ve yeni güncellemeyi kurmuş oluyorsunuz.

Twrp e giriş yapınız.
-Twrp ekranından Install kısımından, kopyaladığınız rom zip dosyasını seçip kurulumunu yapınız. Geri gelip,
-Magisk zip kurulumunu yapınız. Kurulum tamamlandıktan sonra alt tarafta yer alan dalvik /art cache seçip onaylayınız.
Çok teşekkür ederim.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhaba,

Yaklaşık 2 yıl mi6 kullandıktan sonra dün itibari ile mi9t pro telefona geçiş yaptım. Mi 6 da hep eu rom kullanıyordum. yeni telefonumda henüz kilit açılmadığı için mecbur global rom kullanıyorum. Bu android in kendi dialer ini dayatması cihaza mı özel, yoksa global rom la mı ilgili. Çünkü nefret ediyorum bu dialer dan...
Bilgi lütfen. Neden miui kullanan bir cihazda kendi dialer ı varken android dialer mecbur bırakılıyor?

Merhabalar
Google ve Android ile alakalı bir durum. Bir kaç modelin Global romlarında, Telefon/Kişiler ve Mesajlar Google uygulaması kullanılıyor.
Custom romlar de ve Hindistan romların da Mıuı uygulamaları mevcut.
Ses kayıt özelliği Avrupa da yasaklandığı için Avrupa da böyle bir yola gidilmiş.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Çok teşekkür ederim.

Rica ederim hocam.
Yalnız Kullandığınız cihaz modeli Mi 9 T olarak görüyorum ve Yorum yazmış olduğunuz Konu Hem EEA Avrupa Global rom hemde Mi 9 TPro için.

Doğru yerleri araştırarak ve konu başlıklarına dikkat ederek yorum yazmanızı Rica ediyorum.
Teşekkür eder, İyi forumlar dilerim.

xsario

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
iilyas
Cihazım
redmi note3
Konular
0
archesm hocam ilgili romun fastboot sürümü çıkmış konuda güncelleyebilirsin.

Hommate01

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Xiaomi Mi8 64 G
Konular
5
Merhaba,

Yaklaşık 2 yıl mi6 kullandıktan sonra dün itibari ile mi9t pro telefona geçiş yaptım. Mi 6 da hep eu rom kullanıyordum. yeni telefonumda henüz kilit açılmadığı için mecbur global rom kullanıyorum. Bu android in kendi dialer ini dayatması cihaza mı özel, yoksa global rom la mı ilgili. Çünkü nefret ediyorum bu dialer dan...
Bilgi lütfen. Neden miui kullanan bir cihazda kendi dialer ı varken android dialer mecbur bırakılıyor?
zorunlu oldugu icin avrupa ve global romlarda arama ve mesaj uygulamasi googleye ait anlasmasi boyledir buyuk ihtimal

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Fastboot rom linki ve kurulum Rehberi eklenerek konu güncellenmiştir.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
archesm hocam ilgili romun fastboot sürümü çıkmış konuda güncelleyebilirsin.

Teşekkür ederim hocam sağolun.
Konuyu düzenliyordum, sizde dönüş yapmışsınız handshake~~
İyi forumlar dilerim

Barriss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
Redmi K20 Pro
Konular
10
zorunlu oldugu icin avrupa ve global romlarda arama ve mesaj uygulamasi googleye ait anlasmasi boyledir buyuk ihtimal
Ben k20 pro Hint romu kullanıyorum arama ve SMS miui eşim mi6 eu rom kullanıyor halen ondada aynı bu olay sadece yeni çıkan telefonlara mi özel anlamadım

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

mechanicalg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
mi 9t
Konular
0
Rica ederim hocam.
Yalnız Kullandığınız cihaz modeli Mi 9 T olarak görüyorum ve Yorum yazmış olduğunuz Konu Hem EEA Avrupa Global rom hemde Mi 9 TPro için.

Doğru yerleri araştırarak ve konu başlıklarına dikkat ederek yorum yazmanızı Rica ediyorum.
Teşekkür eder, İyi forumlar dilerim.
Hocam müsait isen son bir soru sormak istiyorum.
Merhabalar,

Twrp e giriş yapınız.
Hocam müsait isen son bir soru sormak istiyorum. Temiz kurulumda TWRP ile romu yükledikten sonra neden magisk kurulumu yapmamız gerekiyor?

Üst Alt