Rom [MİUİ10 SON SURUM] Mi 9 - Xiaomi.eu MIUI 10 v9.8.1 Beta Rom İndirme Bağlantısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Arkadaşlar merhaba. Bildiyiniz gibi EU geliştiricileri romlarında Kernel bazlı iyileştirmeler yapmıyorlar. Diğer tarafdan Android 10 kernel kodları yayınlanmadığı için uzunce bir süre custom kernel görmeyeceğiz. Doğrusu Pie bazlı doğru dürüst kernel bile yok o ayrı konu.

Bunu yazma nedenim LKT kernel magisk modülü. Mi 9 lar Eas kernel kullandığı için bir çok ayarlamalar yapıla biliyor. Magisk modüller olan alanda LKT yazarak yükleyin. 4 modu var. Battery,Balanced,Performance ve Turbo. SoT az gelen arkadaşlar bile farkı hiss edecektir. Xda'da yorumları okudum güvenilir ve iyi.

Kendi deneyimim söyliyeyim. Ben zaten 8 saat SoT aldığım için performans modunda kullanıyorum. Akıcılık artdı,ısınma azaldı. Oyunlarda fark hiss etdim. Önerim balans modunda kullanın. Battery modu cihazı kısıyor baya.

Vakti zamanında kernel tweakleri ile baya uğraştım. Bu modül cpu ve gpu'nun kullandığı governorları daha verimli olan versiyona çeviriyor,yani custom kernellerin yaptığını yapıyor. Kaydırma zamanı oluşan lağları fixliyor( İnput boost arttırıyor). Cihaz kernellerinde olan experimental özellik var. Cpunun verimli çalışması için. O normalde kapalıdır. Onu açıyor. Cihazın depolama için kullandığı protokolu değiştiriyor. Fs-trim aktivleşiyor. Cpu için stok olarak kapalı (Qualcommun koyduğu amma Oem şirketler tarafından kullanılmayan Cpu ayarları) ayarları kullanıyor. Modülün loglarını okudum,sorunsuz uyğuluyor bizim cihazlarda her şeyi.

Magiskde Downloads sekmesini açın. Lkt yazıp kurulumu tamamlayın. Xda forumda profiller arası rahat geçis yapmanız için uyğulaması var. Onu da indirin kurun. İstediğinizde 4 profil arası tek tıklama ile değişin.

Deneyimlerinizi bekliyorum. Bundan başka benzer 3 4 modül daha var onları da deneyimleyib yazacağım.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Not. Custom kernel ve ağır modlanmış romlar ile birlikte kullanmayınız. Ayrıca bu tip diğer modullar ile kullanırsaniz ayarlar çakışacağı için verim alamayacaksınız.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Diğer bir modül olan Fide.Aİ-ni denedim. Söylemem gerekir ki, çokta iyi değil. Telefon ısınıyor. CPU frekanslarına baktığımda stabil kalmadığını gördüm. İlk boot sonrası telefon bayaa çok ısındı. Xda-da baktım Miui kullanıcıların bir çoğunda öyle olmuş. Performans farkı hiss edemedim, amma batarya azacık daha iyi,diğer tarafdan ısınması artdı. Adamlar çoooook geniş bir ayarlama yapıyorlar ve mottoları her cihaz her sürümde çalışıyor demeleri. Bu kadar ayarı her cihaz için uyğulamak mümkün değil. Snapdragon 845 sonrası tweakler var onlar eski cihazlar ile uyumlu değil mesela. Ayarlamaların bir çoğu MİUİ sistemlerinde uyğulanamıyor anlaşılan ( AOSP AOKP Stock romlar için bire-bir). Bana göre 2 modül arasındakı en büyün fark LKT modülü 4 profil vermesi ve istediğimiz zaman aralarında geciş yapmamızın mümkün olması. Fide modülünde sistemı kırpıyor mu, yoksa boostu frekansları arttıroyormu anlayamadım. Ha diğer fark GPU Turbonu aktivleştirdiği için PUBG gibi oyunlarda daha iyi ola bilir, amma ısınma cabası söyliyim. Kısaca deneyimlerime göre şu anlık kullana bileceyiniz en iyi optimizasyon modülü LKT.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
8 saati görürüm yine.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

dalyan58

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
koksal
Cihazım
mı 9
Konular
7
8 saati görürüm yine.

Geçenlerde 9 saat ekran süresi aldım

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Geçenlerde 9 saat ekran süresi aldım

Mümkündür Hocam. Yazdığım modülü denediniz mi ? Ben performans modunda bile bu kadar sot alıyorum. Bir deneyin farkı hiss edeceksiniz.

dalyan58

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
koksal
Cihazım
mı 9
Konular
7
Mümkündür Hocam. Yazdığım modülü denediniz mi ? Ben performans modunda bile bu kadar sot alıyorum. Bir deneyin farkı hiss edeceksiniz.

Hocam benim bilgisayar falan yok, aksi bir durum olur şimdi onla uğraşamam, eline emeğine sağlık araştıp denemişssin

nadir0335

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nadir Kirkit
Cihazım
Mi 9
Konular
28
8 saati görürüm yine.

Hocam gördüğüm kadarıyla ingilizce kullanıyorsunuz. Türkçeyken kilit koyabiliyor musunuz acaba? Bir de detaylı açıklama yapabilir misiniz? Hangi sürüm hangi modüller, ayarlar vs.

dalyan58

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
koksal
Cihazım
mı 9
Konular
7
Hocam gördüğüm kadarıyla ingilizce kullanıyorsunuz. Türkçeyken kilit koyabiliyor musunuz acaba? Bir de detaylı açıklama yapabilir misiniz? Hangi sürüm hangi modüller, ayarlar vs.
Kendi adıma kilit koymuyorum recovery e atıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt