Rom [Android Q]Mi 8 SE - Xiaomi.eu AND 10 V11.0.1.0 Kararlı Rom İndirme Bağlantısı

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Pitch black recovery ile and 10 tabanlı bir rom kursak sonra sorun olur mu? Yada and10 beğenmezsek 9a geri dönersek sorun olur mu?

pektekka779

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tekkan
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
2
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Merhaba arkadaşlar , Mi 8 SE Miui 11 Global Beta ( Xiaomi.eu) romu çıkmıştır.
%100 Türkçedir.

İlk Kurulum:

Yedeklerinizi alınız !!!
TWRP Wipe seçeneğinden "Format Data" seçeniğini onaylayın, gelen uyarıya "yes" yazıp onaylayın. Yoksa "Mi.com" yazısında kalırsınız.
Bilgisayara bağlayıp aşağıdaki bağlantısını verdiğim romu telefona kopyalayın ve Install menüsünden xiaomi.eu_multi_xxx.zip dosyasını bulup "Swipe to confirm flash" yazısını sağa doğru çekip kurulumu yapın, ardından Reboot diyerek yeniden başlatın.

Güncelleme için, romu cihazı indirin ya da kopyalayın ardından TWRP install menüsünden xiaomi.eu_multi_xxx.zip dosyasını bulup "Swipe to confirm flash" yazısını sağa doğru çekip kurulumu yapın, ardından Reboot diyerek yeniden başlatın.

Not :
MİUİ 10'dan MİUİ 11 e geçişlerde güncelleme yapar gibi romu indirip wipe yapmadan installden direkt flashlayabilirsiniz. Temiz bir kurulum istersenizde 4 wipe (system, data, cache ve dalvik) yapıpda kurabilirsiniz iki kurulumdada sorun yoktur.Twrp sürümü mutlaka 3.2.x 1227 veya 3.3.x sürüm olmalıdır.

Betada Stabile Geçişte Wipe Kesinlikle Yapılmadır.
Stabilden Betaya Güncelleme Gibi Direk Kurabilirsiniz.

Android 10 yükseltme olacağından yedeklerinizi alınız.Uyumlu Twrp tam olmadığından fastboot ekranına düşme ihtimali yüksektir.

Beta Kurulumunda Modem Dosyası Kurulumu Gereklidir.

-----------------------------------------------------------------------
Andorid 10 Geçme talimatları ,

Yedeklerinizi alın .

Güncel 10.3.x stabil yada Beta 9.9.x sonrası bir romda olmalısınız.
1227 twrp kurulu olmalısınız,

1.Romu 9.10.24 indirilmelidir ve Buradan Son versiyon İndiriniz.
2.Twrp girip İnstall image / dosyayı seçip / recovery bölümünü seçip yükleyiniz ,
3.Ana menüden restart recovery yapınız.
4.Yeni Twrp den temizle kısmında 4 wipe işlemini yapınız ,
5.Restart Recovery tekrar yapınız.
6.Açılınca , magisk v20 , indirip telefona kopyalayınız ,
7.Sıra ile rom , magisk , modem dosyasını yükleyiniz ,
8.Ana menüden restart sistem yapınız ,

Bir aksilik olmaz ise rom açılacaktır.

Not: portre Modu çalışmıyor =)
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ekran Görüntüleri:

Bilinen Hatalar:
1- Yok

Not:
1-Ayarlar Telefon hakkında - miui sürümü 7 kez dokunun geliştirici olun
2- Ayarlar- Ek ayarlar - geliştirici seçenekleri menüsünden oem kilidi ve usb hata ayıklama modu açık olsun.

İndirme Bağlantısı Haftalık MIUI11:

And. 10 Uyumlu Twrp Tek Tuşla Yükleme Aracı

Modem / Şebeke sorunu çözümü

Rehber - MI 8 SE v9.5.16 Modem Dosyası Yükleme Aracı

İndirme Bağlantısı Kararlı v11.0.3.0 MIUI11 :
işi aklımız almıyor, üstelik çıldırıyoruz. Bu mi 8 se ye bakıp bu işlere bakanlar anlamıyor. Bu cihazda alınan yedeği geri yükleyince sorun olmuyor mu? Telefon donup kalmıyor mu? Neden yedek alıyoruz anlamıyorum?!

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Orijinal çin romu kullanırsanız sorunsuz kullana bilirsiniz , illagal costum rom kullanınca biraz böyle oluyor ,

işi aklımız almıyor, üstelik çıldırıyoruz. Bu mi 8 se ye bakıp bu işlere bakanlar anlamıyor. Bu cihazda alınan yedeği geri yükleyince sorun olmuyor mu? Telefon donup kalmıyor mu? Neden yedek alıyoruz anlamıyorum?!

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Kararlı v11.0.3.0 MIUI11 sorun var mı ? stabil çalışıyor mu ? arızalar giderilmiş mi?
Evet ben şuan kararlidayim hiç bir sorun yok. Ne portre mod hatası nede modem dosyası ekleme flan. Kararlı 10.3.2 den geçtim ( betadaydim Çin rom yükleyip 10.3.2 geçtim sonrada 11.0.3 Farklı bir romdan geçişte ne olur bilmiyorum

Bahadir78

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
1
yedek almak telefonundaki resim veya belge yada not bu tarz şeyleri başka bir yere almak amaçlı çünkü telefon çökebilir yeniden kurman gerekebilir buda sıfırlama demek bu yüzden YEDEKLERİNİZİ ALINIZ !!! yazıyor. TWRP ile yedek alıp telefona geri yükleme yapmayın diyor çünkü telefonun çöp olma riski yüksek.bunlar tamamen uyarı menüde var yapabilirsin ama sonuçları olabilir. TWRP kullanım talimatlarını sırasıyla yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız.

pektekka779

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tekkan
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
2
yedek almak telefonundaki resim veya belge yada not bu tarz şeyleri başka bir yere almak amaçlı çünkü telefon çökebilir yeniden kurman gerekebilir buda sıfırlama demek bu yüzden YEDEKLERİNİZİ ALINIZ !!! yazıyor. TWRP ile yedek alıp telefona geri yükleme yapmayın diyor çünkü telefonun çöp olma riski yüksek.bunlar tamamen uyarı menüde var yapabilirsin ama sonuçları olabilir. TWRP kullanım talimatlarını sırasıyla yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız.
"TWRP kullanım talimatlarını sırasıyla yaparsanız..." yaparsak geri yüklemeyi sorunsuz kullanabilir miyiz? Bir de bu şekil çöp olanların çok düzelttiklerini gördüm. Nasıl yapıyorlar? Hepsi mi edl mod ile?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
son sürümde magisk ile root yapınca cihazz mi yazısında takılı kalıyor sizde de öyle mi

Üst Alt