Yardım Android pil tüketimi

recepseven

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Recep
Cihazım
5 Plus
Konular
2
Sevgili dostlar android için yardımlarınıza ihtiyacım var,

* Severek aldığım ve kullandığım redmi 5plus telefonum nedense bir türlü anlam veremediğim şekilde Android sistem %42 lere varan bir şarj tüketimine sahip. Yeni format attım ve şu an %27,8 gözüküyor.
* Eşim de ise note 5 var Android tüketimi daha %4 demedi.
* Tam şarj ile yaklaşık 2 gün kullanabiliyorum.

Yaptığım araştırmalarda da yeni den root atılması gerektiği felan yazıyor ki buna da güvenemedim. Sonuç olarak da android pil tüketimini %4-5 bandına düşmedi. Düşündükçe de geriliyorum.

Ne yapabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Eğer yeni format attıysanız yedeklemeler, geri yüklemei senkronizasyon vs. nedeniyle yüksek pil tüketimi normaldir. Bir kaç gün kullandıktan sonra tekrar test edin.

Oyla:

Darkblues

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
REDMİ NOTE 4
Konular
2
Eğer yeni format attıysanız yedeklemeler, geri yüklemei senkronizasyon vs. nedeniyle yüksek pil tüketimi normaldir. Bir kaç gün kullandıktan sonra tekrar test edin.
bunlarla alakalı olduğunu düşünmüyorum , söylediğiniz özelliklerin hiç birini kullanmayan biri olarak cihazımda android sistem %34 şarj yiyor.

Oyla:

byblt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi K20 Mi 9t
Meslek
grafiker
Konular
7
Android sistem birçok uygulama ya hükmediyor gprs telefon aramaların gibi gibi ama şarj tüketimi ni bariz şekilde yükseltmek isterseniz grenfy uygulamasını kullanın

Oyla:

scanman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gürsel
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
MIUI romda arkaplanda xiaomi'nin ne idiğü belirsiz onlarca servis adı altında uygulaması çalışıyor. Android sistemin aşırı pil tüketmesine neden olanın bu uygulamalar olduğunu düşünüyorum. Samsunglarda mesela android sistemi her şey açık dahi olsa pil tüketimi %2'yi geçmiyor. Xiaomi cihazlarda maalesef böyle şüpheli faaliyetler var. Custom romlarla bunların önüne geçilebilir.

Oyla:
Üst Alt