Yardım Android Pie %10 Altı Şarj Kasma Sorunu

isa.cakr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsa
Cihazım
GM 9 Pro
Konular
3
Merhaba hayırlı günler. Saf Android 9 GM 9 Pro kullanıyorum. Aslında telefonun şarjından çok çok memnunum. PUBG gibi bir oyunu HDR sorunsuz açabiliyor cihaz ve oyun esnasındaki şarj performansı da çok iyi. Ancak benim aklıma takılan bir sorun var. Misal oyunu oynuyorum FPS gayet iyi şarj %10 ve altı olduğunda oyun kasmaya FPS düşmeye başlıyor. Sadece oyunda da değil mesela Instagram biraz daha geç açılıyor. Sanırım işlemci hızı düşürülüyor şarjın dayanması için.

Aranızda Xiaomi A2 Lite, A3 gibi Saf Android kullananlar var ise bu durum sizlerde de oluyor mu, kapatma şansımız var mı? Teşekkürler.​

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Piliniz Li-Po olduğu için şarj düştükçe gerilimi de düşüyor ve işlemciye yeterli gücü veremiyor.Pilin bitmesini beklemek yerine %15-20 civarında şarja takmanız daha uygun olur.

Oyla:

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Kendini tasarruf moduna alıyor. Bende Mi Mix 2 var aynısı bende de oluyor. Pil tasarrufu açık olmadığı halde telefon ağırlaşıyor. Ama %10'nun üstüne çıktığında normale dönüyor. Kapatma şansımız yok gibi ben bulamadım öyle bir ayar.

Oyla:

aslanalperh

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
15
İşlemciye yeterince güç iletemiyordur hocam.

Oyla:

isa.cakr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsa
Cihazım
GM 9 Pro
Konular
3
Kendini tasarruf moduna alıyor. Bende Mi Mix 2 var aynısı bende de oluyor. Pil tasarrufu açık olmadığı halde telefon ağırlaşıyor. Ama %10'nun üstüne çıktığında normale dönüyor. Kapatma şansımız yok gibi ben bulamadım öyle bir ayar.
Aynen her hangi bir ayar bulamadım. Teşekkürler yine de hepinize.

Oyla:
Üst Alt