Rehber Android Nasıl Root Yapılır? [Kingo Root Anlatım]

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Pek çok Android kullanıcısı için cihazın Root edilmesi ya da Rootlanması merak edilen fakat zor – tehlikeli olarak görülen bir işlemdir. Root işlemi ile cihazınıza bir anlamda tam yetki verirken, Google tarafından kısıtlanan pek çok veriye ulaşabilir, cihazınızı hiçbir kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz.

Cihazınızı Rootlamak için pek çok yöntem bulunmasına rağmen sizlere bu yazımızda Kingo Android Root programı ile bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

NOT:
  • GM Discovery 4.4.2 Kitkat Sürümünde Denenmiş Olup, SORUNSUZDUR...
  • Root işlemi ile cihazınız savunmasız hale gelebilir ya da çalışmaz durumda kalabilir. Tüm bu işlemlerin sorumluluğu tamamen kullanıcıya aittir. Ayrıca Root sonrası cihazın garantisi devre dışı kalır.

ADIM -1:
Kingo Android Root programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.

ADIM -2:
Bilgisayarınıza telefonunuzun Driver 'larını yükleyin.

ADIM -3:
Telefonununuzda "Ayarlar > Geliştirici Seçenekler" kısmına girin. Burada "USB Hata Ayıklama Modunu" Aktifleştirin.

ADIM -4:
Telefonunuzu USB Kablo ile Bilgisayara bağlayın ve "KİNGO ROOT" programını çalıştırın.
Ekrana Gelen Pencere "ROOT" Butonuna basarak İşlemi Başlatın. (Benim Telefonum Rootlu Olduğu İçin Root Again Yazıyor.)

ADIM -5:
4 – 5 dakikalık sürenin ardından telefonunuz başarı ile Rootlanarak yeniden başlayacaktır.

ADIM -6:
Rootlama İşlemi Bitmiştir.

Son düzenleme:

Gönüldaş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gönüldaş
Cihazım
GM Discovery
Meslek
Grafiker
Konular
5
Keşke telefon üreticileri rootla ilgili ayarlar menüsünden bir iki tıkla rootu basitleş tirse ve bizlerde böyle uğraşmasak.

Babatoru42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kenan
Cihazım
Miui Note Pr
Konular
6
Lollipop 5 üzeri içinde aynı şekil rootlanabilirmi acaba.Ayrıca anlatım şeklindeki gibi rootlamak için telefonun açık veya kapalı olması farkedermi hocam ve her model telefon bu şekil rootlanabiliyormu? Tşkler

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Lollipop 5 üzeri içinde aynı şekil rootlanabilirmi acaba.Ayrıca anlatım şeklindeki gibi rootlamak için telefonun açık veya kapalı olması farkedermi hocam ve her model telefon bu şekil rootlanabiliyormu? Tşkler

Telefonun Açık Olması Gerekiyor, Lollipopta Denenmedi, Hemen Hemen Tüm Telefonları Destekliyor.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Telefon Kitkat mı Lollipop Mu? Anlatımdaki ADIM 'ları Yaptın Mı??

Babatoru42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kenan
Cihazım
Miui Note Pr
Konular
6
Telefon Kitkat mı Lollipop Mu? Anlatımdaki ADIM 'ları Yaptın Mı??
Lollipop 5.02 kurulu adımları yaptım yüklemeye başlamadı hata verdi direk telefonda bir sıkıntı yok çalışıyor ama rootlamadı

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90

Babatoru42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kenan
Cihazım
Miui Note Pr
Konular
6
Desteklemiyor Olabilir.
Hocam kaç gündür forumdaki konularda gezinmekdeyim bu root ile ilgili güzel bir bilgi arıyorum.Ben çinden miui note pro getirttim.İçerisinde lollipop 5.02 kurulu.İçerisinde gereksiz çok fazla çince uygulama bulunuyor ve google play bile kurulu değildi sonradan kurdum.Telefonun birçok şeyi kısıtlı türkçe dil bile yükleyemiyorum.Dışarıdan leo rom kurmak istedim %50 de hata verdi onuda kuramadım.Şimdi ben bu telefonu istediğim güzel bir romla kullanmak istiyorum ve root ile ilgili anlatılan konuların çoğunu inceliyorum ama güzel bir anlatım bulamadım.Genelde kafa karıştırıcı anlatılmış ve başka modeller üzerinden anlatım yapıldığı için riske girmek istemedim.Ben bu telefona uygun bir root proğramı olarak ne kullanmalıyım ve proğram üzerinden neleri işaretleyip neleri işaretlememeliyim telefon açıkmı kapalımı olmalı gibi detaylı birşeyler arıyorum.Bana uygun olacağını düşündüğünüz bir proğram varmıdır acaba ve proğram üzerinden neler yapmalıyım.Bu konu ile ilgili bir bilginiz var ise paylaşırsanız mutlu olurum.Teşekkürler.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Hocam kaç gündür forumdaki konularda gezinmekdeyim bu root ile ilgili güzel bir bilgi arıyorum.Ben çinden miui note pro getirttim.İçerisinde lollipop 5.02 kurulu.İçerisinde gereksiz çok fazla çince uygulama bulunuyor ve google play bile kurulu değildi sonradan kurdum.Telefonun birçok şeyi kısıtlı türkçe dil bile yükleyemiyorum.Dışarıdan leo rom kurmak istedim %50 de hata verdi onuda kuramadım.Şimdi ben bu telefonu istediğim güzel bir romla kullanmak istiyorum ve root ile ilgili anlatılan konuların çoğunu inceliyorum ama güzel bir anlatım bulamadım.Genelde kafa karıştırıcı anlatılmış ve başka modeller üzerinden anlatım yapıldığı için riske girmek istemedim.Ben bu telefona uygun bir root proğramı olarak ne kullanmalıyım ve proğram üzerinden neleri işaretleyip neleri işaretlememeliyim telefon açıkmı kapalımı olmalı gibi detaylı birşeyler arıyorum.Bana uygun olacağını düşündüğünüz bir proğram varmıdır acaba ve proğram üzerinden neler yapmalıyım.Bu konu ile ilgili bir bilginiz var ise paylaşırsanız mutlu olurum.Teşekkürler.

Hocam Sitede mi note pro diye aratın. Geçende bir arkadaşta istemiş, Sorunu çözülmüştü. Bende Bakayım. Bulursam Özelden Link Atarım Size ;)

Üst Alt