Yardım Android bilgisizliğim

Yemreyarici

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunusemre ya
Cihazım
Honor v10
Konular
5
Arkadaşlar merhaba uzun zamandır ios işletim sistemi kullandığım için adroid yazılımı ile ilgili bilgim neredeyse sıfır sizden ricam mi mix 3 telefonumun bootloader kilidini açıp global türkçe rom yükleyip imei atmak istiyorum bu istediklerim mümkünmü mümkünse açık olan konuların linklerini bana hangi sırayla yapmam gerektiğini açıklayabilirmisiniz yazabilirmisiniz

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Hayırlı olsun hocam, Mix 3 e imei atılamıyor şuan için, Forumda konu hakkında bilgi alışverişi de yasak.

Öncelikle cihazınızın bootloader kilidini açmanız gerekiyor. Mix 3 için bootloader kilidi açma süresi 72 saat.
Rehber - Xiaomi Unlock Tool ile Bootloader Kilidini Açma

Kilit açma işleminden sonra fastbootroom veya rocevery romu indirip mi flash ile kurulum yapabilirsin.
Ekteki resimdeki kırmızı ile işaretli kısımların seçili olduğuna dikkat etmelisin.

Mi flashı buradan indirebilirsin.

Mi Flash Tool – Xiaomi Tools

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Oyla:

Yemreyarici

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunusemre ya
Cihazım
Honor v10
Konular
5
Hayırlı olsun hocam, Mix 3 e imei atılamıyor şuan için, Forumda konu hakkında bilgi alışverişi de yasak.

Öncelikle cihazınızın bootloader kilidini açmanız gerekiyor. Mix 3 için bootloader kilidi açma süresi 72 saat.
Rehber - Xiaomi Unlock Tool ile Bootloader Kilidini Açma

Kilit açma işleminden sonra fastbootroom veya rocevery romu indirip mi flash ile kurulum yapabilirsin.
Ekteki resimdeki kırmızı ile işaretli kısımların seçili olduğuna dikkat etmelisin.

Mi flashı buradan indirebilirsin.

Mi Flash Tool – Xiaomi Tools

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Ustam 72 saat nereden itibaren geçerli. Telefonu alıp kullanmaya başladığımdan berimi yoksa oradaki unlock butonuna tıkladıktan sonramı. Birde bende o unlock kısmına geldiğimde telefonu tanımıyor. Oem unlock açık. Fastboot açık. Usb debugging açık. Kilit kaldırma yerinde hesap ve cihaz ekleme kısmına geldiiğimde couldnt verify diye birmhata veriyor.
Bu arada teşekkürler ilginiz için

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Ustam 72 saat nereden itibaren geçerli. Telefonu alıp kullanmaya başladığımdan berimi yoksa oradaki unlock butonuna tıkladıktan sonramı. Birde bende o unlock kısmına geldiğimde telefonu tanımıyor. Oem unlock açık. Fastboot açık. Usb debugging açık. Kilit kaldırma yerinde hesap ve cihaz ekleme kısmına geldiiğimde couldnt verify diye birmhata veriyor.
Bu arada teşekkürler ilginiz için

Bilgisayara telefonu fastboot üzerinden bağladıktan sonra unlock butonuna bastıkdan itibaren geçerli 72 saat. Ekran da 3 sekmeli adımlar ile ile unlock işleminizin ne durumda olduğunu belirtiyor hocam.
İlk sekme baçvurunuzun alındığı, İkinci sekme de 72 saatden sonra kalan süreniz yazıyor. 3 sekme unlock işleminizin tamamlanmasıyla ilgili son adım.

-Bilgisayarınıza driverlerı indiriniz , telefonu orjinal kablo ile fastboot moda alıp bilgisayara bağlayınız.
-Bilgisayardan unlock programını çalıştırın, (Mi hesabınızla oturum açın, telefona kayıtlı, unlock için başvuruda bulunduğunuz mi hesabıyla aynı olmalı.)
- unlock sekmesine basınız.
Hata vermesi sürenin dolmamasından kaynaklanıyor büyük bir ihtimalle. Bilgisayar dan aynı işlemi tekrarlayın unlock için kalan süreyi yazıcaktır. Süre dolduğunda tekrar aynı işlemi uygulayın cihazınızın klidi açılacaktır. Telefon sıfırdan kurulum yapacak ve açılış ekranında Unlocked yazacak.
Ekte gönderdiğim video açık bir şekilde anlatıyor hocam

Oyla:
Üst Alt