Yardım Android A21 Magisk Yükledim Telefonum Açılmıyor

mokingpu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Juno
Cihazım
Samsung A21
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Hiçbir fikrim yok maalesef :(
Telefon Modeli
Samsung A21
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar merhabalar,

Öncelikle konuya sıfır hakimim. Yurtdışından gelen telefonumu (Samsung A21) bu işlerle uğraşan bir telefoncudan rootlayıp kayıt yaptırdım. Bazı uygulamalar artık rootlu telefonlarda hiç açılmadığı için Magisk denilen uygulamayı bulup kurayım dedim. Kurulum bitti. Telefona reboot yaptı ancak şu an telefonum açılmıyor. Bu telefonun Bootloader'ı açık kısmında kalıyor ve her 10 dakikada bir kendini resetliyor telefon. Ayrıca devam etmek için güç düğmesine basın diyor ama, rootlama işlemi yaptığımdan power tuşuna bastıktan sonra sorunsuz bir şekilde açılıyordu ancak şu an tepki vermiyor, dediğim gibi 10 dakikada bir reset atıyor kendine. Bu işlere bilmeden girdiğim için kendimi son derece kötü hissediyorum.

Durumum biraz acil. Bahsettiğim gibi olaylara sıfır hakimim. TKRW gibi bir şeyler varmış sanırım biraz araştırdım ama yapamıyorum.

Sizden ricam bana adım adım telefonumu nasıl kurtarabileceğimi anlatabilir misiniz? Telefonun içindeki bilgiler (fotoğraflar, dosyalar vb.) silinmeden bu işlemi gerçekleştirebilme şansımız var mı?

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca belirtmeyi unutmuşum, Windows değil Apple Macbook Pro kullanıcısıyım. Bilgisayardan bir işlem yapılacaksa eğer diye belirtmek istedim.

Teşekkürler.

KarbonatErol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
ROG Phone 6 pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
1
Knka modeline göre uygun bi twrp araştır
Sonra download moda al telefonu Samsung Odin programı var onunla flasla magisk genellikle bazı romlar kurmak için kullanır

Oyla:

mokingpu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Juno
Cihazım
Samsung A21
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba KarbonatErol,

Şu an internetten Samsung A21 yazarak uygun bir twrp bakıyorum ancak şu sitede telefon modelimi göstermiyor.

Dediğim gibi konuya sıfır hakimim :/ Telefonu download mod'a nasıl alıyoruz? Çözüm için araştırıyorum ama benim telefonumun modelinde çözüm bulamıyorum maalesef.

Şu an Odin'in Mac versiyonunu kurmaya çalışıyorum, bir şekilde çözeceğimi düşünüyorum bakalım.

Oyla:

KarbonatErol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
ROG Phone 6 pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
1
Merhaba KarbonatErol,

Şu an internetten Samsung A21 yazarak uygun bir twrp bakıyorum ancak şu sitede telefon modelimi göstermiyor.

Dediğim gibi konuya sıfır hakimim :/ Telefonu download mod'a nasıl alıyoruz? Çözüm için araştırıyorum ama benim telefonumun modelinde çözüm bulamıyorum maalesef.

Şu an Odin'in Mac versiyonunu kurmaya çalışıyorum, bir şekilde çözeceğimi düşünüyorum bakalım.
Kanka xda a'aya bak orda bulursun köklü bir site

Oyla:

mokingpu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Juno
Cihazım
Samsung A21
Konular
1
Yok Odin'i kuramıyorum. Java istedi Mac için onu kurdum, ayrıca Heimdall diye bir şey daha kurmak gerekiyormuş. Onu da kurmak istediğim zaman bilgisayarınızın sürümü ile uyumlu değil hatası arıyorum.

Odin'siz bir çözümü yok mu acaba?

Oyla:

KarbonatErol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
ROG Phone 6 pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
1
Knka sd card ile clockwork mod var onu dene nasıl yapıldığını iyice öğren oda twrp gibi bir nevi

Oyla:

mokingpu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Juno
Cihazım
Samsung A21
Konular
1
SD Card'ım yok KarbonatErol :/

Şu twrp kısmına geçebilsem belki bir şeyler olacak ama o kısma geçemiyorum.

Ayrıca recovery kısmıma geçebildim, onun çözümünü buldum, bilmiyorum yardımcı olur mu ekstra belirtmek istedim.

Son düzenleme:
Oyla:

KarbonatErol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
ROG Phone 6 pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
1
bu siteye

Oyla:

mokingpu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Juno
Cihazım
Samsung A21
Konular
1
Bu siteden de denedim, bahsettiğim gibi Mac sürümü ile uygulu değil diyor.

2 saattir araştırıyorum. Sanırım izlenecek yol ADB'yi Mac'e bir şekilde kurup Magisk'in uninstall dosyasını telefona atıp oradan TFWR aracılığı ile uninstall dosyasını çalıştırmak gibi duruyor. Doğru mudur? Komple kaldırıp bir daha Magisk'i hayatıma sokmak istemiyorum çünkü :)

Eğer bu yol doğru ise, lütfen birileri bu adımları bana detaylı anlatabilir mi? ADB kısmına geçemedim, onu bir şekilde diyelim kurdum ama TFWR'yi nasıl aktif edeceğim kısmında hala hiç bir fikrim yok, A21S'de nasıl aktif olduğunu anlatan bir şeyler buldum ancak A21 olan modelinde daha bulamadım :/

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt