Recovery Redmi 6 Twrp 3.3.1-0602 Tek Tuş Yükleme Aracı

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Miui Global 11.0.2 Android 9'a güncelledim. başarıyla oldu dedi, telefon yeniden başlatıldı ancak TWRP sayfasına gitmedi, Nerede hata yapıyorum?
farklı usb portuna takıp yeniden deneyin

parahatc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
Redmi 8
Konular
2
denedim ancak yinede telefon reboot yaptıktan sonra açıldı ve TWRP sayfasına hiç gitmedi. Yine de cevap verdiğiniz tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
denedim ancak yinede telefon reboot yaptıktan sonra açıldı ve TWRP sayfasına hiç gitmedi. Yine de cevap verdiğiniz tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Redmi 6 , 6A ve Pro olarak 3 model var hocam .
Manuel olarak twrp dosyasını yüklemeyi deneyin

parahatc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
Redmi 8
Konular
2
Sizin yöntemle yaptım, sanırım başta birşeyleri eksik yaptım. Bu seferde TWRP içerisi boş gözüktü. Dolaysıyla Advanced içerisine girip data temizlemesi yaptım ve Miui 11 geldi, herşey silindi. Artık bir yerden engelsiz internet bulursam xiaomi hesabımı aktif edip telefonu açacağım ve sonrasında tekrar deneyeceğim. O kadar uğraşmama rağmen ve denediğim bir sürü yönteme rağmen bir tek sizin yöntemle TWRP girebildim. Teşekkür ederim :)

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Sizin yöntemle yaptım, sanırım başta birşeyleri eksik yaptım. Bu seferde TWRP içerisi boş gözüktü. Dolaysıyla Advanced içerisine girip data temizlemesi yaptım ve Miui 11 geldi, herşey silindi. Artık bir yerden engelsiz internet bulursam xiaomi hesabımı aktif edip telefonu açacağım ve sonrasında tekrar deneyeceğim. O kadar uğraşmama rağmen ve denediğim bir sürü yönteme rağmen bir tek sizin yöntemle TWRP girebildim. Teşekkür ederim :)
Sonunda :) geçmiş olsun
Hizmette sınır yok:)

Yusuf_Uld

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi 6
Konular
0
xiaomi-redmi-6-header-jpg.47616

Twrp Recovery Yükleme
1. İşlemlere başlamadan önce bootloader kilidinin açık (bootloader unlock) olması gerekmektedir
2. Xiaomi USB driverları kurun
3. Ayarlar - ek ayarlar - geliştirici seçeneklerinden Usb hata hata ayıklamayı aktif edin.
4. USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
5. TWRP yükleme aracını zip dosyasından çıkarın, twrp_yukleme_araci_redmi6_v9 dosyasına çift tıklayarak çalıştırın (Program Türkçe çeviri için chatin_62 hocama çok teşekkür ederim)
6. Menüdeki seçeneklerden ilerleyin.
7. Kurulum tamamlandıktan sonra,
8. TWRP'nin ilk ekranında, dili değiştiriyoruz ve Salt Okunur Tut'u seçiyoruz.

twrpsaltokunur-png.45440

ÖNEMLİ NOT: TWRP kurmadan önce Ekran kilidi & Parmak izi okuyucu verilerini kaldırın. Kaldırmadığınızda TWRP açıldığında sizden şifre isteyecektir, sifreyi girdikten sonra dahili hafızayı görebilirsiniz. Kalıcı TWRP için magisk yüklenmelidir. Twrp her açıldığında sifre sormaması için Wipe bölümünden format data yazan bölüme dokunup gelen uyarıya yes yazılıp onaylanmalıdır, ardından tekrar magisk yüklenmelidir.

Not: TWRP Android 9 ile uyumludur.
Redmi 6 Twrp 3.3.1-0602
İndirme Bağlantısı :
Alternatif : http://secyukle.com/dosya/uploads/B...ID9/TWRP-3_3_1-0602-REDMI6v9-By_TRabZonLu.zip

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam şimdi size birkaç sorum olacak;
Ben redmi 6 ma twrp yüklemeyi denemiştim o da tek tuşla twrp idi cihaz hard brick oldu sadece siyah ekran ve titreme yaşadım garantiye gönderdim 20 gümde yapıp gönderdiler Allah'tan garanti vardı yoksa naapardım ben neyse cihazın analart değişmiş fln miui 10 android 8.1 ile geldi güncelledim miui 11.0.4.0 android 9 a kilidi fln açık değil o kolay iş de bunu yüklersem cihaz brick olur mu? Ve bununla custom rom yükleyebilirmiyim her rom attıktan sonra twrp flaşlamam gerekiyor mu,geri dönmek isteyince miui 11 e nasıl yapacağım brick olur mu? Aosp rom var redmi 6 için onu kurmak istiyorum bootleggers 9.0 pie var hocam lütfen cevap verin baya uzun oldu ama hakkınızı helal edin bütün sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Hocam şimdi size birkaç sorum olacak;
Ben redmi 6 ma twrp yüklemeyi denemiştim o da tek tuşla twrp idi cihaz hard brick oldu sadece siyah ekran ve titreme yaşadım garantiye gönderdim 20 gümde yapıp gönderdiler Allah'tan garanti vardı yoksa naapardım ben neyse cihazın analart değişmiş fln miui 10 android 8.1 ile geldi güncelledim miui 11.0.4.0 android 9 a kilidi fln açık değil o kolay iş de bunu yüklersem cihaz brick olur mu? Ve bununla custom rom yükleyebilirmiyim her rom attıktan sonra twrp flaşlamam gerekiyor mu,geri dönmek isteyince miui 11 e nasıl yapacağım brick olur mu? Aosp rom var redmi 6 için onu kurmak istiyorum bootleggers 9.0 pie var hocam lütfen cevap verin baya uzun oldu ama hakkınızı helal edin bütün sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim
bu twrp ile hard brick olması çok saçma duruyor hocam geçmis olsun.custom rom yükledikten sonra twrp silinmez. her rom attıktan sora twrp yüklemenize gerek yok , sadece stock rom kurarsanız twrp yüklemek zorundasınız. miui10 a geri dönmek isterseniz arb kontrol yapıp geri dönebilirsiniz. aosp romları kurmadım bilmiyorum , sizde bilmediğiniz islere girmeyin rehber konular varsa o konulardaki yorumları takip edip işlemlere devam edin.

Yusuf_Uld

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi 6
Konular
0
bu twrp ile hard brick olması çok saçma duruyor hocam geçmis olsun.custom rom yükledikten sonra twrp silinmez. her rom attıktan sora twrp yüklemenize gerek yok , sadece stock rom kurarsanız twrp yüklemek zorundasınız. miui10 a geri dönmek isterseniz arb kontrol yapıp geri dönebilirsiniz. aosp romları kurmadım bilmiyorum , sizde bilmediğiniz islere girmeyin rehber konular varsa o konulardaki yorumları takip edip işlemlere devam edin.
Hocam şimdi kilidi açıp kursam bunu twrp den magisk flaşlasam bi sorun olur mu? Bu arada tek tuşla yükleme aracı sizinkinden bahsetmedim hocam lr teamın andoid 8 için hazırladığını 9 a denediğim için hard brick olmuştu yaani şimdi twrp kurarsam kendi romundan ayrılmamam gerektiğini mi anlatıyorsunuz hocam? Birkaçç soru daha soracağım izninizle. Miui 12 gelince nasıl kuracağım recovery romu indirip oradan kurup tekrar pc den fastboot ile tek tuş twrp ile twrp mi kuracağım? Çünkü siz stock rom kurunca twrp gider demiştiniz. Şimdiden teşekkürler.

Yusuf_Uld

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi 6
Konular
0
Birde kurulumda sanırım telefon açık kalacak kapatıp fastboota almıyoruz? Hata ayıklamayı açıp telefonu takıp tek tuş twrp yi çalıştırcaz ?

Üst Alt